Négy nyeretlen meccs után győzött újra a Szeged

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.02.12. 14:50
A szegedi Papp Áron (balról) gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Szombathelyi Haladást fogadta. Az első félidőben vezetett a hazai alakulat, majd a szünet után nem sokkal és a meccs hajrájában újra betalált, így a végén biztos szegedi győzelem született (3–0).

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZOMBATHELYI HALADÁS 3–0 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 500 néző. Vezette: Radványi Ádám (Sinkovicz Dániel, Baghy Csaba)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi, Tóth B. – Farkas A., Szakály D. – Papp Á. (Beronja, 81.), Gajdos, Kundrák (Kővári, 71.) – Bíró B. (Haruna, 90.).Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
HALADÁS: Verpecz – Sinut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Nyíri (Doktorics, 62.), Derekas, Csilus T. (Lencse, 84.), Csernik (Borvető, 70.) – Rácz B., Molnár R. (Zvekanov, 70.).Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Könczey (24.), Kundrák (54.), Kővári (90+2.)
Kiállítva: Szakály D. (80.), ill. Devecseri (78. – a cserepadról)
Alekszandar Sztevanovics:
– Ezen eredmény után csak gratulálni tudok mindenkinek, aki tett érte. Kompaktak voltunk védekezésben, ebből jól mentünk át támadásokba, jól és fegyelmezetten kezdtünk. Végig koncentráltak voltunk, erre különösen büszke vagyok, és ha ez így marad, sok sikerünk lehet még. Most kiélvezzük a sikert, és megyünk tovább.
Michal Hipp:
– Fájó és kegyetlen ez a vereség. Egál jellegű meccs volt, ám a jobb helyzetkihasználás döntött. Az első kapott gól megpecsételte a sorsunkat, a hazaiak ezután védekezésből remekül mentek át támadásba. A játékosaim akaratát, elszántságát nem vehetem el, de a tizenhatos környékén rossz döntéseket hoztunk.

Kundrák Norbert nevéhez fűződött a legelső kapura lövés, amely nem okozott gondot Verpecz Istvánnak. Ezután viszont a Haladás magához tért, és a következő szakaszban többet birtokolta a labdát. A 21. percben megint Kundrák lőhetett, sőt Temesvári Attila fejelhetett egy szöglet után, de a labda fölé ment.

A 24. percben Könczey Márk bátorsága gólt ért: a jobb oldali védő jó 22 méterről félmagasan tüzelt a jobb alsóba. A góltól megélénkült a meccs, a Haladás vette át a labdabirtoklást, és a 35. percben Nyíri Vince révén a jobb felső saroknál találta el a kapufát, majd az ellentámadásból Bíró Bence bombázott a bal kapufa mellé.

Amikor a szünet utáni első tíz perc végén azt lehetett látni, hogy a Haladás nagy erőket mozgósít az egyenlítés érdekében, jött a második találat. A vasiak igyekeztek, de igazi helyzetig nem jutottak el, csupán pontatlan lövésekig, míg a szegedi oldalon Bíró B. eldönthette volna a kérdéseket, de remek egyéni játék után ballal 11 méterről fölé lőtt.

A meccs képét egy módosította Szakály Dénes súlyos szabálytalanságért kapott azonnali piros lapja, hiszen így a 81. perctől már emberelőnyben mehetett előre a Haladás. Ám a slusszpoén még így a hazaiaké és Kővári Róberté volt, 3–0.

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: GÓÓÓL! Bal oldali szegedi labdatartás után Kővári indult meg a labdával befelé, majd egy lövőcsel után a kapu közepébe bombázott. 3–0

Gajdoséknak (jobbra) már nagyon kellett egy győzelem... (Fotó: Gémes Sándor)

90. perc: 4 perc a ráadás.

90. perc: Bíró B. helyére Haruna érkezett.

84. perc: Csilus helyéreLencseérkezett.

81. perc: Papp Á. helyére Beronja érkezett.

80. perc: Szakály D. kapott azonnal piros lapot könyöklésért.

78. perc:Devecserikapott bemelegítés közben szövegelésért és gúnyos tapsolásért két sárgát, így egy pirosat is.

79. perc: Zvekanov fordult le a védőről, ballal pár méterrel tévesztette el a bal alsót.

73. perc: Rácz B. lőtt fölé a 16-oson kívülről.

71. perc: Kundrákhelyett Kővári érkezett. Előtte Bíró B. lövőhelyzetbe, egy csel után ballal a 11-es pontról fölélőtt.

Ha Bíró Bence (jobbról) pontosabban céloz, hamarabb eldőlt volna a meccs (Fotó: Gémes Sándor)

70. perc: Csernik helyett Borvető, Molnár R. helyett Zvekanov érkezett.Kőváriérkezett helyére.

62. perc: Nyíri helyett Doktorics érkezett.

54. perc: GÓÓÓÓL! Papp Áron jobb oldali, lapos beadása után a hosszún érkezett Kundrák, aki az ötösről belsőzött a kapuba. 2–0

Kundrák Norbert (jobbról) szerezte a meccs második gólját (Fotó: Gémes Sándor)

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: véget ért az első félidő.

37. perc: Németh M. kapott sárga lapot.

36. perc: Bíró B. lőtt a 16-oson belül, a labda mellé ment.

35. perc: Nyíri jobbal a bal felső saroknál találta el a labdával a kapufát.

34. perc: Temesvári kapott sárga lapot.

32. perc: Gajdos kapott sárga lapot.

31. perc: Kundrák fejelhetett, éppen csak mellécsorgott a próbálkozás után a labda.

26. perc: Csernik bal lábas lövése kötött ki a jobbra elvetődő Takács J. kezében.

24. perc: GÓÓÓL! Könczey egy igazítás után nagyjából 22 méterről kapura lőtte a labdát, amely Verpecz előtt megpattant, majd a jobb alsóba jutott. 1–0

22. perc: szegedi szöglet után középen Temesvári emelkedett a legmagasabbra, de nem talált kaput.

21. perc: megint Kundrák lőhetett, Verpecz védett.

7. perc: Kundrák balról tört befelé, jobbal lőtt, a röviden Verpecz biztosan védett.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi négy fordulóban nyerni képtelen Szeged a tabellán közvetlenül mögötte tanyázó, a Szpari elleni hazai vereséget a múlt hétvégén egy győri győzelemmel feledtető Haladás ellen.