Nem bírt egymással a PMFC és a Misleny a baranyai rangadón

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.02.12. 14:50
Szabó Mátéék (labdával) keresték, de nem találták a lyukat a mislenyi védelmen (Fotó: Kurdi József/PMFC)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a PMFC és a HR-Rent Kozármisleny újra egymásnak feszült, de nem tudtak változtatni az őszi eredményen, ismét 0–0-s eredménnyel zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

PÉCSI MFC–HR RENT KOZÁRMISLENY 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 1300 néző. Vezette: Sipos Tamás (dr. Bede Tamás, Ring Kevin)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Mayer (Orbán K., 87.), Katona L., Terbe (Majnovics, 78.) – Kesztyűs, Krausz – Kocsis B. (Gera Z., 78.), Harsányi, Szabó M. (Kártik, 64.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weinter Ádám
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke P. (Sági, 75.), Gajág, Várkonyi, Füredi, Turi (Horváth D., 88.) – Bartha L., Tölgyesi, Kosznovszky, Vajda R. (Kun B., 75.) – Kotroczó (Ulrich, 80.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Kiállítva: Füredi (84.)
Weitner Ádám:– Igazi baranyai rangadó volt, sajnálom, hogy nem született gól. Az első félidőben sok teret engedtünk a Kozármislenynek, a másodikban már jobb volt a védekezésünk, de a támadójátékunkkal elégedetlen vagyok. Görcsösen, gépesen játszottunk, pedig már felépítettük magunkat annyira, hogy nincs kötelező győzelmünk.
Szekeres Zoltán.– Ha szurkolóként nézném, a hazaiak bizonyultak szerencsésebbnek. Mi mutattuk a szervezettebb játékot, ezért kicsit csalódott vagyok, hogy csak egy pontot szereztünk.

Az első fél órában nem igazán lehetett bármit is feljegyezni a PMFC és a HR-Rent Kozármisleny rangadóján, utána azonban néhány vendégpróbálkozás felébresztette a hazaiakat is. A Pécs onnantól a szünetig ugyan fölényben játszott, és voltak veszélyes próbálkozásai, de gólt nem tudott szerezni.

A fordulás után a Kozármisleny tűnt ismét veszélyesebbnek, s a pécsi közönség hangot is adott nemtetszésének, ami a mérkőzés végéhez közeledve egyre csak erősödött. Az átlövések nem tudták enyhíteni a feszülő helyzetet. A 84. percben viszont jött Füredi kiállítása, amely felcsillantott némi reményt a hazai sikerre, a PMFC-nek azonban nem maradt elég ideje arra, hogy megtörje vendégét, amely így el tudott vinni egy pontot. A mérkőzés két legnagyobb védését Helesfaynak kellett bemutatnia. 0–0

Vége a mérkőzésnek!

90+1. perc:Weitner is sárga lapot kapott.

88. perc:Turi helyett Horváth érkezett a Kozármislenybe.

87. perc: Orbán érkezett Mayer helyére a Pécsbe.

86. perc:Kártik kapott sárgát Ulrich visszarántásáért.

84. perc:Füredi kapott piros lapot a sokadik szabálytalansága miatt.

80. perc: Egy vendég szögletet követően kezezett egy hazai védő, nem ítélt büntetőt a játékvezető. Ezt követően Kotroczó helyére érkezett Ulrich a Kozármislenybe.

78. perc:Terbe helyett Majnovics, Kocsis helyett Gera állt be a PMFC-be.

75. perc:Sági érkezett Beke helyére a Kozármislenynél, illetve Vajdát Kun váltotta.

72. perc: Harsányi a tizenhatos vonaláról lőtt kapura egy szabadrúgást, de Lékai fogta az erős próbálkozást.

69. perc: Sárga lapot kapott Krausz egy ütközést követően.

68. perc: Vajda Roland kissé jobbról, 25 méterről végezhetett el szabadrúgást. A lövése veszélyesen csapódott a kapu közepe felé, amit lábbal hárított Helesfay. Ezt követően Bartha veszélyeztetett egy szögletet követően, de ott már magabiztosabb volt a pécsi kapus.

67. perc:Szekeres Zoltán is besárgult.

64. perc: Csere a hazaiaknál. Szabó helyére Kártik érkezett.

61. perc: Vajda Roland dumált össze magának egy sárga lapot.

58. perc: Vajda tologatott a hazai tizenhatoson belül, majd ballal emelt a jobb oldalra. Helesfaynak óriásit kellett védenie.

55. perc: Ismét Harsányi villant, most kiszorított szögből, jobbról tüzelt. Lékai bele kapott a labdába, amiről épp csak lemaradt így Tóth-Gábor.

54. perc: Harsányi szánta el magát lövésre 20-22 méterről, a kapu fölött zúgott el a labda.

52. perc: Kotroczó beadását Kosznovszky fejelte kapura, Helesfay ugyan kiejtette a labdát, de másodikra már magához tudta ölelni.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Vége az első félidőnek!

40. perc: Terbe jobb külsővel centerezett magasan a bal oldalról, Harsányinak kicsit magas volt.

37. perc: Kocsis labdája jött középmagasan befelé a jobb szélről, Tóth-Gábor le is csapott rá, de Lékai hatalmasat védett.

Krausz nem tudta lövésével szétválasztani a Kozármisleny védelmét (Fotó: Kurdi József/PMFC)

35. perc: Szép támadást vezetett a Kozármisleny. Beke két finom csellel indult el befele a jobb szélről, majd Bartha, Kotroczó volt a labda útja. Végül Kosznovszky szánta el magát lövésre 17 méterről, de nem talált kaput.

34. perc: Vajdának hagyott helyett a pécsi védelem, de a húsz méterről leadott lövés közel sem járt a kapuhoz.

31. perc:Mayer akadályozta meg szabálytalanul a kozármislenyi kontrát, sárga lap a jutalma.

30. perc: Megvan az első sárga lap, Tölgyesi érdemelte ki Harsányi buktatásával.

26. perc: Füredi és Helesfay ütközött egy Kozármisleny szabadrúgást követően, a kapus lent maradt a földön.

22. perc: Harsányi cselezett a tizenhatos előterében, majd lövésre szánta el magát, de a kapu bal oldalába tartó lövés nem okozott problémát Lékainak.

16. perc: Krausz arcát találta el könyökkel Füredi a bal oldalról érkező beadásnál a tizenhatoson belül, a játékvezető nem látta ezt tizenegyest érő mozdulatnak.

1. perc: Kezdődik a találkozó! A labdát a kék-fehérben játszó Kozármisleny indította útjára, a PMFC hagyományos piros-fekete szerelésében szerepel.

Tóth-Gábor Kristófnak nem sikerült bevenni a kozármislenyi kaput (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszt a Budafoktól elszenvedett hazai vereséggel indító, majd Óváron egygólos győzelmet arató Pécs MFC az első idei fordulóban Tiszakécskén a hajrában pontot mentő, majd az Ajkával szemben hazai pályán alulmaradó HR-Rent Kozármisleny ellen.