A hosszabbításban csúszott ki a győzelem a Tiszakécske kezéből

S. L.S. L.
2023.02.12. 14:50
Erdei (fehérben) sokat harcolt a mérkőzésen, de a Kécske így sem tudta megszerezni a három pontot (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a játéknap előtt 12. helyen álló Tiszakécskei LC a forduló előtt nyolcadik helyezett Aqvital FC Csákvárt fogadta. Bár nem volt benne a mérkőzésben, a hosszabbítás pillanataiban döntetlenre mentette a mérkőzést a vendégcsapat (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–0)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 250 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Szilágyi Norbert)
TISZAKÉCSKE:Antal B.– Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N.– Erdei C. (Csáki R., 85.), Szekér (Zamostny, 58.), Kiss N., Pongrácz (Biben, 90.), Oláh M. – Vachtler. Vezetőedző: Klausz László
CSÁKVÁR: Zelizi– Dulló, Alaxai (Vaskó, 66.), Karacs, László N. (Janyickij K., 66.) – Gazdag V. (Ominger, 74.), Mészáros D. (Magyar Zs. 55.), Körmendi– Torvund, Beliczky, Fejős (Tamás N., 74.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Balázs B. (49.), ill. Karacs (90+1.)
Klausz László: – Elégedett voltam a mutatott játékkal és a hozzáállással. Ennek ellenére szomorúak vagyunk, mert amíg a Kozármisleny ellen az utolsó pillanatokban egalizáltunk, most az utolsó pillanatokban mi vesztettünk el két pontot. Ezúttal változtattam a támadósorban, azok játszottak, akik jobb jobb teljesítményt nyújtottak az edzéseken.
Tóth Balázs: – Felkészültünk a Tiszakécskéből, és vártuk ezt a felfogást, amit ma kaptunk. Tudtuk, hogy nehéz ellenfél lesz, rutinos játékosokkal. Bíztunk abban, hogy a mi felfogásunkkal több pontot tudunk majd szerezni. Sokáig hittem benne, hogy ebből három pont lehet, de egy hibánkat kihasználta a hazai csapat. Ezt követően próbáltunk váltani, ami részben sikerült. Így már elégedettek lehetünk az egy ponttal.

Klausz Lászlónak továbbra is várnia kell az első 2023-as sikerre (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Jól kezdett a vendégcsapat Tiszakécskén. A mérkőzés elején többször veszélyeztettek a csákváriak, aztán a félidő felétől a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe. Ez a fölény végig megmaradt a mérkőzésen. A hazai csapat vezető gólját a 49. percben szerezte meg a rutinos Balázs Benjámin. A Tiszakécske szélső hátvédje előretört egy mutatós akció során, pazar labdát kapott, majd betört a 16-oson belülre, egy csellel elfektette a védőjét, és a léc alá bombázott.

Maradt a hazai fölény, de több támadás végén az utolsó jó passzok hiányoztak a sikeres befejezéshez. A csákváriak támadásaiban nem volt benne a nagyobb veszély, de a találkozó végén mégis összejött az egyenlítés Tóth Balázs csapatának szögletből. A 91. percben jobb oldali vendégszöglet után a hazai Máté Zsolt megcsúsztatta a labdát, amely a hosszún üresen érkező Karacs Dánielelé került, aki a bal alsó sarokba lőtt.

Ezzel a döntetlennel a Tiszakécske a 13. helyre csúszott vissza, míg a Csákvár a kilencedik a bajnoki tabellán. 1–1

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés.

Nem volt benne a meccs képében a vendég gól, mégis elvitt egy pontot Tiszakécskéről a Csákvár.

91. perc: GÓÓL! Egyenlített a Csákvár.Egy szöglet után a hosszún érkezett Karacs üresen és a bal alsó sarokba lőtt.1–1!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Kécskei csere: Pongrácz V. helyére Biben B. érkezik.

85. perc: Erdei C. helyett Csáki R. a pályán a Tiszakécske csapatában.

74. perc: Újabb kettős csákvári csere: Gazdag V. helyett Ominger G., illetve Fejős Á. helyett Tamás N. a pályán.

66. perc: Kettős csere csákvári oldalon: László N. helyett Janyickij K., míg Alaxai Á. helyett Vaskó lépett pályára.

Torvundnak (sárgában) megvoltak a helyzetei, de nem sikerült gólt szereznie (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

58. perc:Szekér Ádám helyett Zamostny Balázs a pályán.

55. perc: Csákvári csere: Mészáros D. helyére Magyar Zs. érkezett.

49. perc: GÓÓÓÓLLLL!!! Balázs Benjámin gyönyörű góljával szerzett vezetést a Tiszakécske. Balázs betört a 16-oson belülre, egy csellel elfektette védőjét, majd irgalmatlan erővel a léc alá bombázott. 1–0.

Balázs Benjámin (fehérben) góljával szerzett vezetést a Tiszakécske (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Beliczky gurított hátra labdát, elkezdődött a második félidő.

Érkeznek a pályára a csapatok.

Kécskei akció (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Véget ért az első félidő.

44. perc: Oláh robbant be a kapu elé Erdei szabadrúgása után, de jócskán a kapu fölé lőtt.

39. perc: Szekér Ádám kapott sárga lapot.

29. perc: Szép kécskei akció után Farkas lövése centikkel ment a kapu mellé.

25. perc:Pongrácz Viktor kapott sárga lapos figyelmeztetést.

17. perc: Oláh Máté kapott sárga lapot.

13. perc: Körmendi bombázott 11 méterről, középről a kécskei kapu fölé.

Zelizi nagy védéseket mutatott be (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

9. perc: Beliczky lőtt kapura 17 méterről, Antal bravúrral védett.

1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést. Erdei indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak fehér mezben, még a vendégek sárgában futballoznak majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal a Kozármisleny ellen kétgólos előnyt elszórakozó, majd Diósgyőrben egygólos vereséget szenvedő Tiszakécske a négy forduló óta nyeretlen Csákvár ellen.