P. K., SZ. R. 2022.06.02 17:02 Frissítve: 2022.07.02 21:37

NB I: Ausztriában készül a Fradi, Szlovéniában a Honvéd – körkép

A Ferencváros labdarúgócsapatánál pénteken már kezdődik is a felkészülés az új idényre. A bajnokcsapat a Fehérvárhoz, a Puskás Akadémiához és az Újpesthez hasonlóan Ausztriában készül az új idényre, míg a Honvéd, a Kecskemét és a Paks Szlovéniában. Kövesse velünk a július végi rajtig az NB I-es gárdák nyári felkészülését, az új információkkal folyamatosan frissítjük cikkünket, amely az 1. fordulóig címlapunkról is elérhető lesz.

A Ferencváros vezetőedzője, Sztanyiszlav Csercseszov újra Magyarországon (Fotó: fradi.hu)

 

NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI KÖRKÉP

A BP. HONVÉD FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Edzőtábor:
Moravske Toplice (Alsómarác, Szlovénia), július 3–16.
A csapat négy edzőmérkőzést játszik majd az edzőtáborban, kettőt pedig Magyarországon. Az ellenfelek még nem ismertek.

A DEBRECENI VSC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 20.
DVSC-Sényő (NB III.) 8–0
(Charleston, Szécsi, Bévárdi, Rácz B. 11-esből, Sós 11-esből, Do. Babunszki 2).

A FERENCVÁROS FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 3.
Edzőtábor: Bad Radkersburg (Ausztria), június 5–15. és 20–29.
Felkészülési mérkőzések
Június 8.:
Ferencváros–NK Carda Martjanci (szlovén) 8–0 (Boli 2, Zachariassen 2, Baturina 2, Loncar – 11-esből, A. Traoré)
Június 12.: Ferencváros–FK Shkëndija (északmacedón) 1–1 (Knoester)
Június 14.: Ferencváros–FC Arges Pitesti (román) – elmaradt
Június 22.:
Ferencváros–Sepsi OSK (romániai) 0–3
Június 25.: Ferencváros–Ludogorec Razgrad (bolgár) 3–0 (Marquinhos, Wingo 2)
Június 28.: Ferencváros–Karlsruhe (német, II.) 4–1 (Loncar 2, A. Traoré, Bassey)

A KECSKEMÉTI TE FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 16.
Edzőtábor: Radenci (Szlovénia), július 3–9.
Felkészülési mérkőzések
Július 1.:
Kecskeméti TE–Békéscsaba (NB II) 3–2 (Belényesi, Katona M., Szalai G.)
Július 6., 17.30 (Szlovénia):
Slovenska Bistrica (szlovén II.)–Kecskeméti TE
Július 9., 11.00 (Szlovénia):
Rudar Velenje (szlovén II.)–Kecskeméti TE
Július 13.:
az ellenfél még nem ismert
Július 16., 12.00: Kecskeméti TE–Putnok (NB III.)
Július 23.:
Kecskeméti TE–Szeged-Csanád GA (NB II) – a tervek szerint dupla meccs 

A KISVÁRDA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdete: június 14.
Edzőtábor: Vorau (Ausztria), június 30.–július 9.
Felkészülési mérkőzések
Június 25.: Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2
(Camaj, Makowski)
Július 2. (Ausztria): Kisvárda Master Good–Hajduk Split (horvát) 1–1 (Mesinovic)
Július 4. (Ausztria): Kisvárda Master Good–FC Universitatea Craoiva (román)
Július 5. (Ausztria): Kisvárda Master Good–AEK Larnaca (ciprusi)
Július 8. (Ausztria): Admira Wacker (osztrák II.)–Kisvárda Master Good
Július 14.: Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK (NB II)

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Edzőtábor: Ausztria, Linz, július 13–21.
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest 5–4 (Selmani 2, Drazsics, Molnár G., Nagy G., ill. Zuigéber, Szépe, Prosser (11-esből), Barkóczi)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Jurina)
Július 6., 17.00:
Mezőkövesd Zsóry FC–Kolorcity Kazincbarcika SC
Július 9.: Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK
Július 13.: Gyirmót FC Győr–Mezőkövesd Zsóry FC
Július 17. (Ausztria, Linz):
Mezőkövesd Zsóry FC–Apollon Limassol (ciprusi)
Július 19. (Ausztria, Linz): Mezőkövesd Zsóry FC–Slovan Liberec (cseh)
Július 21. (Ausztria, Linz): Mezőkövesd Zsóry FC–Mladá Boleslav (cseh)

A MOL FEHÉRVÁR FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 11.
Edzőtábor: Ausztria, július 3–15.
Felkészülési mérkőzések
Június 24.: Dunaújváros FC (NB III)–Mol Fehérvár FC 0–5 (Petrjak, Babos B., Dárdai, Hangya, Papp M.)
Június 29.: Mol Fehérvár–Ajka (NB II) 2–0 (Lednev, Heister)
Július 6., 18.30:
Mol Fehérvár FC–Fenerbahce (török)
Július 10., 17.30:
Mol Fehérvár FC–Arisz Limassol (ciprusi)
Július 13., 19.00: Mol Fehérvár FC–Galatasaray (török)
A teljes felkészülési program még nem ismert.

A PAKSI FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 13.
Edzőtábor: Zrece (Szlovénia), július 10–16.
Felkészülési mérkőzések
Június 22.:
Ercsi Kinizsi–Paksi FC 0–17 (Windecker 2, Böde 2, Pethő 2, Pesti 2, Kocsis 2, Haraszti 1, Szabó B. 1, Zuigéber 1, Sajbán 1, Kosznovszky 1, Volter 1, Gyurkits 1)
Június 25.: Paksi FC–BFC Siófok (NB II) 3–2 (Osváth A., Volter P., Vas G. ill. Horváth P., Polényi G.)
Június 30.: DAC (szlovákiai)–Paksi FC, Dunaszerdahely
Július 6.: Paksi FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)
Július 9.: Paksi FC–III. Kerületi TVE (NB III)
Július 11. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Arszenal Tivat (montenegrói)
Július 13. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sparta Praha (cseh)
Július 16. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sigma Olomouc (cseh)
Július 23.:
Paksi FC–Pécsi MFC (NB II)
Július 23.:
Paksi FC–Kozármisleny (NB II)

A PUSKÁS AKADÉMIA FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdése: június 6.
Edzőtábor: Ausztria, július 3–14.
Felkészülési mérkőzések

Július 6. (Ausztria): Puskás Akadémia–St. Pölten (osztrák II.)
Július 10. (Ausztria): Puskás Akadémia–Slavia Praha (cseh)
Július 13. (Ausztria): Puskás Akadémia–Hoffenheim (német) 

AZ ÚJPEST FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
Ausztria, július 5–17.
Felkészülési mérkőzések
Június 25. Újpest–FC STK 1914 Samorín (Somorja, szlovák II.)  1–1
(Bjelos)
Július 2.:
MTK Budapest (NB II)–Újpest 2–6
Július 8., Ausztria:
Újpest–SV Ried (osztrák)
Július 12., Ausztria: Újpest–Bohemians Praha (cseh)
Július 16., Ausztria: Újpest–Slovan Liberec (cseh)

A VASAS FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 20.
Felkészülési mérkőzések

Június 25.: Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2 (Bobál G. 2)
Június 29.: Vasas FC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 3–0 (Ihrig-Farkas 8., 30., Bobál G. 57.)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Baráth)
Július 6.: Vasas FC–Komáromi FC (szlovák II.)
Július 9.: MTK Budapest (NB II)–Vasas FC
Július 9.: Vasas FC–DVSC
Július 13.: Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC
Július 23.: Soroksár SC (NB II)–Vasas FC
Július 23.: Vasas FC–Diósgyőri VTK (NB II)

A ZALAEGERSZEGI TE FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Június 25.: Nagykanizsa (NB III)–Zalaegerszegi TE 0–2 (Fehér B., Tajti)
Június 29.: Borac Banja Luka (bosnyák)–ZTE FC 1–2 (Májer)
Július 2.:
Slaven Belupo (horvát)–ZTE FC 1–2 (Bedi, Kovács B.)
Július 23.:
Zalaegerszegi TE–AC Milan (olasz)
A felkészülési program további része még nem ismert.

2022.07.01 23:49:58

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Nagy kérdés, hogy Roderick Duchatelet tud-e és akar-e olyan formátumú labdarúgókat szerződtetni, akikkel megismételhető az előző idényben elért ötödik hely.

2022.06.30 22:24:58

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR

Újpesten továbbra is várni kell a tulajdonosváltásra • Szóba került, miért hiúsult meg az üzlet, illetve mit hozhat a folytatás.

2022.06.28 22:46:49

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Nyilván kiderül már az eddigiekből is, hogy elfogult vagyok Nikoliccsal, már régóta. Azért is, mert történhet(ett) vele bármi, nem jön ki a sodrából. Most, kiebrudalásakor is úriemberként kommentált közösségi oldalán, »fura helyzeteket produkál olykor az élet« – ez volt a legerősebb megfogalmazása.

2022.06.28 16:43:38

Labdarúgó NB I MURÁNYI DOMONKOS

Loncar duplájára alapozva a zöld-fehérek magabiztosan nyertek német ellenfelükkel szemben.