Felkészülés: a Fehérvár egy góllal legyőzte a Galatasarayt

CS. M.CS. M.
2022.07.13. 21:02
A legeredményesebb török csapatot múlta felül a Fehérvár (Fotó: Mol Fehérvár FC)
A Mol Fehérvár FC 1–0-ra legyőzte a 22-szeres török bajnok Galatasarayt az ausztriai Hartbergben felkészülési mérkőzésen, míg az NK Osijek 2–0-ra nyert a Kecskemét ellen hazai pályán.

Utolsó idei felkészülési mérkőzését játszotta a Fehérvár, az ellenfél pedig a török rekordbajnok Galatasaray volt, Ausztriában. A törökök szurkolói mintegy 1500-an kilátogattak a meccsre, de jócskán megjelentek fehérvári drukkerek is.

Bár a Galata kezdett jobban, a vezetést (és ezzel együtt a mindent eldöntő találatot) a Fehérvár szerezte meg: a 32. percben Fiola Attila beadását Kenan Kodro váltotta gólra. A jövő héten már Európa-konferencialiga-selejtezőt játszik a Fehérvár.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Mol Fehérvár FC–Galatasaray (török) 1–0
(1–0)
Hartberg (Ausztria), Profertil Arena.
Fehérvár: Kovács Dániel – Heister, Sabanov (Stopira, 71.), Szerafimov, Rus (Pokorny, 71.), Nego (Bamgboye, 71.) – Fiola, Pinto (Makarenko 59)--Petrjak (Dárdai P., 59.), Lednev (Bumba, 59.) – Kodro (Zivzivadze, 59.)
Galatasaray: Batuhan – Baris Yilmaz, Nelsson, Bardakci, Van Aanholt, Cicaldau, Kutlu, Akgün, Akbaba, Aktürkoglu, Mohamed
Gólszerző: Kodro (32.)

A MOL FEHÉRVÁR FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 11.
Edzőtábor: Ausztria, július 3–15.
Felkészülési mérkőzések
Június 24.: Dunaújváros FC (NB III)–Mol Fehérvár FC 0–5 (Petrjak, Babos B., Dárdai, Hangya, Papp M.)
Június 29.: Mol Fehérvár–Ajka (NB II) 2–0 (Lednev, Heister)
Július 5., Ausztria: Mol Fehérvár FC–Fenerbahce (török) 0–3
Július 10., 17.30:
Mol Fehérvár FC–Arisz Limassol (ciprusi) 2–1 (Kodro 2)
Július 13.:
Mol Fehérvár FC–Galatasaray (török) 1–0 (Kodro)

A horvát élvonal elitjéhez tartozó Eszék hazai pályán fogadta az NB I-es Kecskemétet. Az összecsapás sokáig kiegyenlített volt, de az 55. percben emberhátrányba került a KTE, ezt pedig kihasználta az Osijek, amely a 78. és a 81. percben két gólt szerezve eldöntötte a meccset.

NK Osijek (horvát)–Kecskeméti TE 2–0
Eszék
, Városi Stadion.
KTE: Varga B. – Sági, Szabó A., Belényesi, Szalai G., Zeke – Nagy K., Vágó, Banó-Szabó – Tóth B., Djuranovics. Csere: Kersák, Buna, Pejovics, Grünvald, Meszhi, Katona B., Szuhodovszki, Szabó L.
Gólszerzők: Mance (78.), Topcagic (81.)
Kiállítva: Vágó L. (55., KTE)

A KECSKEMÉTI TE FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 16.
Edzőtábor: Radenci (Szlovénia), július 3–9.
Július 1.:
Kecskeméti TE–Békéscsaba (NB II) 3–2 (Belényesi, Katona M., Szalai G.)
Július 6., 17.30 (Szlovénia):
Slovenska Bistrica (szlovén II.)–Kecskeméti TE 1–3 (Djuranovics, Sági, Pejovics)
Július 9., 11.00 (Szlovénia): Rudar Velenje (szlovén II.)–Kecskeméti TE 0–0