Felkészülés: Zimonyi triplázott, simán győzött a Vasas

K. Zs.K. Zs.
2022.07.06. 12:56
Zimonyi Dávid mesterhármasára alapozva a Vasas 4–1-re legyőzte a szlovák második ligás Komáromot (KFC Komárno) a két labdarúgócsapat szerdai angyalföldi felkészülési mérkőzésén.
Az angyalföldi piros-kékek a második félidőben szórták meg ellenfelüket
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Földi Imre)
Az angyalföldi piros-kékek a második félidőben szórták meg ellenfelüket A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Földi Imre)

Az Illovszky Rudolf Stadion melletti hibrid füves pályán lejátszott, kétszer 60 perces mérkőzés első félidejének derekán Sztojka Dominik szerzett vezetést a Vasasnak, a fordulás után, egy szögletet követően Saláta Kornél fejjel egyenlített.

Aztán következtek Zimonyi Dávid pillanatai: a 24 éves támadó előbb a bal felső sarokba küldött bombával talált be, majd a Pátkai Máté buktatásáért megítélt büntetőt értékesítette, végül pedig egy szöglet után, közelről kotorta a labdát a komáromiak kapujába.

Feczesin Róbert rehabilitációját tölti, ezért nem lépett pályára az angyalföldiek soraiban.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
VASAS FC–KOMÁROMI FC (szlovák II.) 4–1 (1–0)
VASAS:
Dombó – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Sztojka, Hinora, Berecz Zs. – Ihrig-Farkas, Bobál G., Radó. A 41. perctől: Jova – Hidi P., Baráth, Litauszki – Hidi M., Vida, Szilágyi Sz., Deutsch – Cipf, Novothny, Géresi. A 81. perctől: Uram – Szilágyi Z., Márkvárt, Kapornai, Pátkai, Faragó, Kovács D., Puskás Zs., Pekár, Zimonyi, Szalai. Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Sztojka (30.), Zimonyi (97., 101., 114. – a másodikat 11-esből), ill. Saláta (79.)
A két csapat 2x60 perces mérkőzést játszott.
Forrás: vasasfc.hu

A VASAS FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 20.
Felkészülési mérkőzések

Június 25.: Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2 (Bobál G. 2)
Június 29.: Vasas FC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 3–0 (Ihrig-Farkas 8., 30., Bobál G. 57.)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Baráth)
Július 6.: Vasas FC–Komáromi FC (szlovák II.) 4–1 (Zimonyi 3, Sztojka)
Július 9.: Vasas FC–DVSC
Július 9.: Vasas FC–Maccabi Netanya (izraeli)
Július 13.: Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC
Július 23.: Soroksár SC (NB II)–Vasas FC
Július 23.: Vasas FC–Diósgyőri VTK (NB II)