NB I-es felkészülés: kétgólos hátrányból győzte le cseh ellenfelét a Mezőkövesd

D. S. B.D. S. B.
2022.07.22. 13:30
Supka Attiláék győzelemmel zárták az ausztriai edzőtábort (Fotó: Dömötör Csaba)
Harmadik felkészülési mérkőzését játszotta ausztriai edzőtáborában a labdragúó NB I legutóbbi kiírásában tizedik Mezőkövesd Zsóry FC, amely korai kétgólos hátránya ellenére 3–2-re legyőzte a cseh első osztályban hetedik Mladá Boleslavot.

Supka Attila együttesének nem indult jól harmadik s egyben utolsó linzi felkészülési mérkőzése, hiszen a cseh rivális már a hetedik percben megszerezte a vezetést Jíri Skalák révén, majd hat perccel később Marek Matejovsky meg is duplázta a csehek előnyét.

A matyóföldiek azonban szűk húsz perc elteltével Cseke Benjámin találatával szépítettek. A fordulás után aztán a horvát Tomislav Kis a 70. percben egyenlített, a 78. percben pedig a Sztefan Drazsics által értékesített tizenegyessel 3–2-re nyert a Mezőkövesd.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Edzőtábor: Ausztria, Linz, július 13–21.
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest 5–4 (Selmani 2, Drazsics, Molnár G., Nagy G., ill. Zuigéber, Szépe, Prosser (11-esből), Barkóczi)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Jurina)
Július 6.,
Kolorcity Kazincbarcika SC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (Pálinkás 19., ill. Drazsics 54.)
Július 9. Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK 2–3 (Drazsics, Jurina)
Július 13.: Gyirmót FC Győr–Mezőkövesd Zsóry FC 0–4 (Cseri T., Molnár G., Kis T., Drazsics)
Július 17. (Ausztria, Linz):
Mezőkövesd Zsóry FC–Apollon Limassol (ciprusi) 3–3 (Drazsics, Molnár G., Jurina)
Július 19. (Ausztria, Linz): Mezőkövesd Zsóry FC–Slovan Liberec (cseh) 2–1 (Jurina, Molnár G.)
Július 21. (Ausztria, Linz): Mezőkövesd Zsóry FC–Mladá Boleslav (cseh) 3–2 (Cseke 19., Kis 70., Drazsics 78. – 11-esből, illetve Skalák 7., Matejovsky 13.)