Felkészülés: Kádárral játszott 1–1-et a Paks a Sparta Praha ellen

R. P.R. P.
2022.07.13. 19:52
Fotó: paksifc.hu
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Paks 1–1-es döntetlent játszott a Sparta Prahával. A Vasas és a ZTE is megosztozott két gólon az egymás elleni találkozón. A Budapest Honvéd négygólos döntetlenre végzett a montenegrói Arszenal Tivattal.

Sparta Praha–Paks 1–1

A Paksban kezdőként lépett pályára Kádár Tamás. Az Újpesttől távozó védő az első félidőben jutott lehetőséghez Waltner Róbert csapatában. A klub még nem jelentette be hivatalosan a szerződtetését, tehát egyelőre csak játéklehetőséget kapott.

A meccsen a csehek szerezték meg a vezetést a 14. percben Kuchta révén, de a 78. percben Böde Dániel egyenlített, és ez is maradt az eredmény.

Vasas–ZTE 1–1

Gól nélküli első félidő után az 55. percben a Vasas megszerezte a vezetést, Faragó tökéletes jobb oldali beadását Radó 11 méterről rúgta a kapuba. A 87. percben egyenlített a ZTE, Májer távoli lövése után a labda a bal felső sarokban kötött ki.

Honvéd–Arszenal Tivat 2–2

Két napja a Paks 5–2-re intézte el a kispestiek szerdai ellenfelét, ezzel szemben a Honvédnak a döntetlen is nehezen jött össze. Dosljak vezető találatára Boubacar Traoré még az első félidőben válaszolt, de utána jött a montenegróiak argentinja, Montenegro (tényleg ez a neve), így az első 45 perc Arszenal-vezetéssel zárult. A második félidőben Kocsis Dominik is gólt szerzett, tehát a meccs 2–2-vel ért véget.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Paksi FC–Sparta Praha (cseh) 1–1

Zrece (Szlovénia)
Paks: Nagy G. – Osváth, Lenzsér, Kádár (Kinyik, a szünetben), Szabó J., Windecker, Papp K., Balogh B., Haraszti, Szabó B., Varga B. Cserék (a 70. perctől): Simon B. (kapus), Kovács N., Szekszárdi, Debreceni, Vas, Gyurkits, Kesztyűs, Bőle, Nagy R., Böde.
G: Kuchta (14.), ill. Böde (78.)

A PAKSI FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 13.
Edzőtábor: Zrece (Szlovénia), július 10–16.
Felkészülési mérkőzések
Június 22.:
Ercsi Kinizsi–Paksi FC 0–17 (Windecker 2, Böde 2, Pethő 2, Pesti 2, Kocsis 2, Haraszti 1, Szabó B. 1, Zuigeber 1, Sajbán Máté 1, Kosznovszky 1, Volter 1, Gyurkits 1)
Június 25.:Paksi FC–BFC Siófok (NB II) 3–2 (Osváth, Volter, Vas)
Június 30.: DAC (szlovákiai)–Paksi FC 1–3
Július 6.: Paksi FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 2–2
Július 9.: Paksi FC–III. Kerületi TVE (NB III) 3–1 (Böde, Vas, Varga)
Július 11. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Arszenal Tivat (montenegrói) 5–2 (Sajbán Máté 2, Böde, Nagy R., Papp K.)
Július 13. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sparta Praha (cseh) 1–1 (Böde)
Július 16. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sigma Olomouc (cseh)
Július 23.:
Paksi FC–Pécsi MFC (NB II)
Július 23.:
Paksi FC–Kozármisleny (NB II)

Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC 1–1
Fáy utcai Sportcentrum
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor (Szilágyi Sz.), Silye – Vida M. (Hidi M.), Pátkai (Márkvárt), Berecz – Ihrig-Farkas, Bobál G., Radó
ZTE FC: Gyurján – Mim (Bedi), Kovács B., Mocsi, Gergényi (Kálnoki-Kis) – Tajti, Papp L. (Szankovics), Boros Zs. (Májer) – Manzinga, Klausz (Németh D.), Meshack (Szalai Sz.)
G: Radó, ill. Májer

A VASAS FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
június 20.

Június 25.: Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2 (Bobál G. 2)
Június 29.: Vasas FC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 3–0 (Ihrig-Farkas 2, Bobál G. 1)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Baráth)
Július 6.: Vasas FC–Komáromi FC (szlovák II.) 4–1 (Zimonyi 3, Sztojka)
Július 9. Vasas FC–DVSC 1–0 (Bobál G.)
Július 9.: Vasas FC–Maccabi Netanya (izraeli) 0–1
Július 13.: Vasas FC–Kolorcity Kazincbarcika SC 2–1 (Novothny, Zimonyi)
Július 13.: Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC 1–1 (Radó)
Július 23.:
Soroksár SC (NB II)–Vasas FC
Július 23.: Vasas FC–Diósgyőri VTK (NB II)

A ZALAEGERSZEGI TE FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 13.
Június 25.: Nagykanizsa (NB III)–Zalaegerszegi TE 0–2 (Fehér B., Tajti)
Június 29.: Borac Banja Luka (bosnyák)–ZTE FC 2–1 (Májer)
Július 2.: Slaven Belupo (horvát)–ZTE FC 1–2 (Bedi, Kovács B.)

Július 6.: Slask Wroclaw (lengyel)–ZTE FC 3–2 (Szalay Sz., Tajti – 11-esből)
Július 9.: TSV Hartberg (osztrák)–ZTE FC 1–2 (Szalay Sz., Meshack)
Július 13.: Vasas FC–ZTE FC 1–1 (Májer)
Július 16.: Tervezett felkészülési mérkőzés, az ellenfél még nem ismert
Július 23.: Zalaegerszegi TE–AC Milan (olasz)

Budapest Honvéd–Arszenal Tivat (montenegrói) 2–2
Gorisnica (Szlovénia)
Honvéd, 1. félidő: Szappanos – Doka, Prenga, Lovric, Tamás K. – Mitrovics, Petrusenko, Plakuscsenko – Jónsson, B. Traoré, Zsótér. Honvéd, 2. félidő: Tujvel – Doka (Kocsis D., 67.), Batik, Klemenz, Tamás K. – Eördögh, Szabó A., Bocskay – Jónsson, Keresztes, Kerezsi
G: B. Traoré (28.), Kocsis D. (79.), ill. Dosljak (11.), Montenegro (39.)

A BP. HONVÉD FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
Moravske Toplice (Alsómarác, Szlovénia), július 3–16.
Július 6., 18.00, (Szlovénia): Nafta Lendava (Lendva, szlovén, II.)–Honvéd 0–4
Július 9., 17.30, (Szlovénia): Honvéd–NK Varazdin (Varasd, horvát) 0–1
július 13., 17.30, (Szlovénia): Honvéd–Arszenal Tivat (montenegrói) 2–2 (B. Traoré, Kocsis D.)
Július 23.: Honvéd–ETO FC Győr (NB II)