nemzetisport.hu 2016.08.30 16:29 Frissítve: 2017.02.22 23:36

KOSÁRLABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2016–2017

 

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR 
E-CSOPORT 
AEK Athén (görög)–Szolnoki Olaj92–49
Szolnoki Olaj–Sassari (olasz)73–72
Ludwigsburg (német)–Szolnoki Olaj99–56
Szolnoki Olaj–Partizan (szerb)55–70
Zielona Góra (lengyel)–Szolnoki Olaj83–63
Besiktas (török)–Szolnoki Olaj89–74
Szolnoki Olaj–Proximus Spirou Charleroi (belga)74–79
Szolnoki Olaj–AEK Athén (görög)76–89
Sassari (olasz)–Szolnoki Olaj97–88
Szolnoki Olaj–Ludwigsburg (német)81–91
Partizan (szerb)–Szolnoki Olaj77–67
Szolnoki Olaj–Zielona Góra (lengyel)86–75
Szolnoki Olaj–Besiktas (török)91–96 – h. u.
Proximus Spirou Charleroi (belga)–Szolnoki Olaj92–87 – h. u.
A csoport végeredménye: 1. Besiktas 12 győzelem/2vereség, 2. AEK 9/5, 3. Ludwigsburg 8/6, 4. Partizan 8/6, 5. Sassari 7/7, 6. Charleroi 6/8, 7. Zielona Góra 4/10, 8. Szolnoki Olaj 2/12
 FÉRFI EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ 
Egis Körmend–Elan Chalon (francia)78–99
Elan Chalon (francia)–Egis Körmend82–82
Továbbjutott: az Elan Chalon
 
  
KÖZÉPDÖNTŐ 
N-CSOPORT 
Nanterre 92 (francia)–Egis Körmend87–77
Egis Körmend–Cmoki-Minszk (fehérorosz)
90–74
Bnei Herzlija (izraeli)–Egis Körmend
70–87
Egis Körmend–Nanterre 92 (francia)91–74
Cmoki-Minszk (fehérorosz)–Egis Körmend91–84
Egis Körmend–Bnei Herzlija (izraeli)
91–88
A csoport végeredménye:  1. Egis Körmend 4 győzelem/2 vereség, 2. Nanterre 92 4/2, 3. Cmoki-Minszk 3/3, 4. Bnei Herzlija 1/5
  
O-CSOPORT 
Alba Fehérvár–U-BT Cluj Napoca (romániai)
92–83
Alba Fehérvár–BK Pardubice (cseh)84–78
Pau-Lacq-Orthez (francia)–Alba Fehérvár
89–63
U-BT Cluj Napoca (romániai)–Alba Fehérvár
81–86
BK Pardubice (cseh)–Alba Fehérvár
89–97
Alba Fehérvár–Pau-Lacq-Orthez (francia) 78–81
A csoport végeredménye: 1. Pau-Lacq-Orthez 4 győzelem/2 vereség, 2. Alba Fehérvár 4/2, 3. U-BT Cluj Napoca 2/4, 4. BK Pardubice 2/4
  
CSOPORTKÖR 
A-CSOPORT 
Benfica (portugál)–Alba Fehérvár
77–74 – h.u.
Alba Fehérvár–Brussels (belga)86–79
Alba Fehérvár–Elan Chalon (francia) 111–91
Alba Fehérvár–Benfica (portugál)90–71
Brussels (belga)–Alba Fehérvár69–80
Elan Chalon (francia)–Alba Fehérvár106–77
A csoport végeredménye: 1. Elan Chalon 4 győzelem/2 vereség, 2. Alba Fehérvár 4/2, 3. Benfica 3/3, 4. Brussels 1/5
  
B-CSOPORT 
Egis Körmend–Hubo Limburg United (belga)100–85
Gravelines Dunkerque (francia)–Egis Körmend95–76
Donar Gronigen (holland)–Egis Körmend79–74
Hubo Limburg United (belga)–Egis Körmend75–92
Egis Körmend–Gravelines Dunkerque (francia)85–60
Egis Körmend–Donar Gronigen (holland)72–79
A csoport végeredménye: 1. Gravelines Dunkerque 4/2, 2. Donar Gronigen 4/2, 3. Egis Körmend 3/3, 4. Hubo Limburg United 1/5
  
D-CSOPORT 
Sopron–Nanterre 92 (francia)77–79
Antwerp Giants (belga)–Sopron88–67
Sopron–Porto (portugál) 75–72
Nanterre 92 (francia)–Sopron90–71
Sopron–Antwerp Giants (belga)61–71
Porto (portugál)–Sopron76–88
A végeredmény: 1. Nanterre 6/0, 2. Antwerp Giants 4/2, 3. Sopron 2/4, 4. Porto 0/6

 

NŐI EUROLIGA
CSOPORTKÖR  
A-CSOPORT 
CMB Cargo Uni Győr–ZVVZ USK Praha (cseh) 51–90
Famila Schio (olasz)–CMB Cargo Uni Győr
77–65
CMB Cargo Uni Győr–Fenerbahce (török)64–66
CMB Cargo Uni Győr–Wisla Can-Pack Kraków (lengyel) 61–91
Mersin Buyuksehir (török)–CMB Cargo Uni Győr 65–74
CMB Cargo Uni Győr–Montpellier (francia) 58–65
Dinamo Kurszk (orosz)–CMB Cargo Uni Győr 90–55
ZVVZ USK Praha (cseh)–CMB Cargo Uni Győr83–56
CMB Cargo Uni Győr–Famila Schio (olasz)46–91
Fenerbahce (török)–CMB Cargo Uni Győr
66–53
Wisla Can-Pack Kraków (lengyel)–CMB Cargo Uni Győr 66–47
CMB Cargo Uni Győr–Mersin Buyuksehir (török) 54–73
Montpellier (francia)–CMB Cargo Uni Győr 69–50
CMB Cargo Uni Győr–Dinamo Kurszk (orosz)49–84
 
 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dinamo Kurszk (orosz) 14 14 1096–  856 28
2. Fenerbahce (török) 14 11 3 1010–  916 25
3. USK Praha (cseh) 14 9 5 1023–  902 23
4. Famila Schio (olasz) 14 7 7 1012–  929 21
5. BLMA (francia) 14 7 7   869–  917 21
6. Wisla Can-Pack (lengyel) 14 5 9   950–1009 19
7. Mersin Büyüksehir (török) 14 2 12   906–1044 16
8. CMB CARGO UNI GYŐR 14 1 13   783–1076 15
  
B-CSOPORT
 
CCC Polkowice (lengyel)–Uniqa Sopron82–90 – kétszeri h.u.
UMMC Jekatyerinburg (orosz)–Uniqa Sopron82–61
Uniqa Sopron–Tango Bourges (francia)77–69
Nagyezsda Orenburg (orosz)–Uniqa Sopron65–57
Uniqa Sopron–CB Avenida Salamanca (spanyol)77–68
Hatay Büyüksehir (török)–Uniqa Sopron74–66
Uniqa Sopron–Villeneuve Lille (francia)62–72
Uniqa Sopron–CCC Polkowice (lengyel)76–64
Uniqa Sopron–UMMC Jekatyerinburg (orosz) 56–82
Tango Bourges (francia)–Uniqa Sopron80–59
Uniqa Sopron–Nagyezsda Orenburg (orosz)69–89
CB Avenida Salamanca (spanyol)–Uniqa Sopron84–67
Uniqa Sopron–Hatay Büyüksehir (török)95–98 – 3x h. u.
Villeneuve Lille (francia)–Uniqa Sopron78–63
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. UMMC Jekatyerinburg (orosz) 14 13 1 1190–  900 27
2. Nagyezsda Orenburg (orosz) 14 10 4   934–  881 24
3. Perfumerias Avenida (spanyol) 14 7 7   999–  938 21
4. Hatay Büyüksehir (török) 14 7 7   922–1005 21
5. Tango Bourges (francia) 14 7 7   909–  938 21
6. ESBVA Lille Métropole (francia) 14 6 8   969–1004 20
7. UNIQA SOPRON 14 4 10   975–1087 18
8. CCC Polkowice (lengyel) 14 2 12   863–1008 16
 

 

 NŐI EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ  
 Good Angels Kosice (szlovákiai)–VBW CEKK Cegléd79–64
 VBW CEKK Cegléd–Good Angels Kosice (szlovákiai) 70–77
 Továbbjutott: a Good Angels Kosice, kettős győzelemmel
 
  
NYOLCADDÖNTŐ 
 PEAC-Pécs–Galatasaray (török)67–71
Galatasaray (török)–PEAC-Pécs
81–49
Továbbjutott: a Galatasaray, kettős győzelemmel
 
VBW CEKK Cegléd–Riga (lett) 73–66
Riga (lett)–VBW CEKK Cegléd61–57
Továbbjutott: a Cegléd, 130–127-es összesítéssel
 
  
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT
Hoptrans-Sirenos Kaunas (litván)–VBW CEKK Cegléd61–76
VBW CEKK Cegléd–Szparta&K Vidnoe Moszkva (orosz)62–50
Maccabi Bnot (izraeli)–VBW CEKK Cegléd63–59
VBW CEKK Cegléd–Hoptrans-Sirenos Kaunas (litván)68–60
Szparta&K Vidnoe Moszkva (orosz)–VBW CEKK Cegléd66–79
VBW CEKK Cegléd–Maccabi Bnot (izraeli)81–82
A csoport végeredménye: 1. Maccabi 11 pont, 2. Cegléd 10, 3. Szparta&K Vidnoe 8, 4. Hoptrans-Sirenos 7
  
B-CSOPORT
AGÜ Spor Kayseri (török)–PINKK Pécsi 424 65–47
PBC MBA Moszkva (orosz)–PEAC Pécs73–69
PINKK Pécsi 424–PBC MBA Moszkva (orosz)
65–71
PEAC Pécs–AGÜ Spor Kayseri (török)62–69
PINKK Pécsi 424–PEAC Pécs66–74
PEAC Pécs–PBC MBA Moszkva (orosz) 87–61
PINKK Pécsi 424–AGÜ Spor Kayseri (török) 62–84
AGÜ Spor Kayseri (török)–PEAC Pécs74–73
PBC MBA Moszkva (orosz)–PINKK Pécsi 424
67–63
PEAC Pécs–PINKK Pécsi 42471–48
A csoport végeredménye: 1. Kayseri 12 pont, 2. PEAC 9 (436–391), 3. MBA Moszkva 9 (398–436), 4. PINKK 6
  
D-CSOPORT
Good Angels Kosice (szlovák)–Aluinvent DVTK Miskolc82–67
Aluinvent DVTK Miskolc–Olympiakosz (görög) 60–61
Aluinvent DVTK Miskolc–Yakın Dogu Üniversitesi (török)53–71
Aluinvent DVTK Miskolc–Good Angels Kosice (szlovák) 54–67
Olympiakosz (görög)–Aluinvent DVTK Miskolc
93–58
Yakın Dogu Üniversitesi (török)–Aluinvent DVTK Miskolc
93–46
A csoport végeredménye: 1. Yakın Dogu 12 pont, 2. Good Angels 9, 3. Olympiakosz 9, 4. Aluinvent DVTK Miskolc 6
  
 SELEJTEZŐ 
PEAC Pécs–Piestanske Cajky (szlovák)64–74
Piestanske Cajky (szlovák)–PEAC Pécs 64–78
Továbbjutott: a PEAC-Pécs 
VBW CEKK Cegléd–Jenyiszej Krasznojarszk Region (orosz) 94–72
Jenyiszej Krasznojarszk Region (orosz)–VBW CEKK Cegléd67–65
Továbbjutott: a Cegléd 

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.20 08:07:49

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Paul George és Carmelo Anthony sikerrel mutatkozott be az OKC-ben.

2017.10.19 09:06:54

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A Portland 48 ponttal nyert • Győzelemmel kezdett a Spurs • Paul nélkül sem hibázott a Rockets.

2017.10.18 08:26:02

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A GSW egylabdás meccsen bukott; a Celtics az egyik sztárjának kidőlését bánhatja.

2017.10.13 12:38:45

Kosárlabda nemzetisport.hu

A magyar érdekeltségű mérkőzések.

2017.10.13 10:08:03

Kosárlabda GALAMBOS DÁNIEL, DÖMÖTÖR CSABA (fotó)

A Szolnok szerény kosarasát 17 éves kora óta hívják külföldre. Négy év múlva ismét Eb-n szerepelne.