Férfi kosár Ek: újra győzött a Fehérvár; körmendi vereség

MTI MTIMTI MTI
2017.01.18. 22:35
A Fehérvár idegenben hosszabbításban győzött, a Körmend viszont kikapott szerdán a férfi kosárlabda Európa-kupa második csoportkörének ötödik fordulójában.

Pardubice (cseh)–Alba Fehérvár Pardubice (cseh)–Alba Fehérvár

A fehérváriak a második szakasz előző négy meccsét három győzelemmel és egy vereséggel hozták le, így az O-jelű négyes élén álltak, a csehek viszont fordított mérleggel sereghajtók voltak. A két gárda decemberi összecsapását hazai pályán az Alba nyerte 84–78-ra.

A magyar NB I éllovasa a mérkőzés feléig kilencpontos hátrányba került (41–32), de aztán ezt fokozatosan ledolgozta, és közel állt ahhoz, hogy az alap játékidőben nyerjen, mivel 11 másodperccel a vége előtt két ponttal vezetett. A hazaiak azonban – akik a másodikak a cseh bajnokságban – két büntetőt értékesítve 83–83-ra alakították az állást. A hosszabbításban viszont már nem tudták feltartóztatni a székesfehérváriakat, akik negyedik győzelmükkel továbbra is vezetik a csoportjukat.

Minszk (fehérorosz)–Egis Körmend

A vasiak a második csoportszakaszban 3/1-es győzelmi mérleggel vezették az N jelű négyest, míg a fehérorosz gárda 1/3-mal a harmadik helyen állt a szerdai találkozó előtt. A két együttes körmendi összecsapását a hazaiak nyerték 90–74-re decemberben.

Gasper Potocnik vezetőedző csapatának ezúttal is volt esélye a győzelemre. Az első három negyedben szoros volt az állás, a negyedik szakasz elején azonban a fehéroroszok megléptek, és bár a Körmend két pontra visszazárkózott az utolsó perc elején, a maradék időben a hazaiak játszottak eredményesebben.

A magyar együttes öt mérkőzést követően nyolcpontos.

Az Ek második csoportköréből a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR
N-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Minszk (fehérorosz)–Egis Körmend 91–84
(20–20, 24–23, 23–21, 24–20)
Minszk. V: Karakacunisz (görög), Vladic (osztrák), Faur (román)
MINSZK: JOYCE 13/6, KUDRJAVCEV 13/6, Trasztszinyeckij 8/6, N. MILOSEVICS 19/6, Gagics 14
Csere: SZEMJANYUK 16/3, Gray 8/6, Mescsarakov
Edző: Igor Hriscsuk
KÖRMEND: GIBBS 20/12, L. SMITH 26/12, Ferencz 6/6, T. ALLEN 18, Horti B. 5
Csere: Csorvási 2, Loveridge 7/3
Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–7. 9. p.: 16–12. 13. p.: 23–28. 19. p.: 39–42. 21. p.: 44–49. 26. p.: 53–54. 28. p.: 62–62. 31. p.: 72–64. 37. p.: 82–78. 40. p.: 86–84
Kipontozódott: Ferencz (35. p.)
Gasper Potocnik: – Ez a meccs nagyon rosszul sikerült, kilencvenegy pontot kaptunk, ami elfogadhatatlan. Gyengén védekeztünk, nem zártunk ki, egyszerűen nem voltunk elég jók ahhoz, hogy nyerhessünk. Mégis, végig közel jártunk a Minszkhez és ha a sorsdöntő szituációkban kicsivel okosabbak vagyunk, nem hozunk rossz döntéseket, győzhettünk volna.

O-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Pardubice (cseh)–Alba Fehérvár 89–97
(25–21, 16–11, 20–28, 22–23, 6–14)
Pardubice. V: Bulto (spanyol), Davidov (orosz), Nedovic (szlovén)
PARDUBICE: Kotas 16/3, Autrey 9/3, Necas 3, Wall 20/12, Pandula 12/6
Csere: Svrdlik 13, Skranc 2, Burnett 22/6, Kohout 2
Edző: Levell Sanders
FEHÉRVÁR: Taylor 6, Edwards 19/9, Shepard 12, Lóránt 23/3, Keller Á. 8
Csere: Tóth P. 5/3, Burgess 10/3, Markovics 14/6, Keller I.
Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–3. 6. p.: 18–7. 10. p.: 25–21. 13. p.: 28–25. 17. p.: 38–27. 23. p.: 46–39. 29. p.: 59–60. 33. p.: 62–63. 36. p.: 72–78. 39. p.: 81–80. 43. p.: 85–90
Kipontozódott: Necas (39. p.), Keller Á. (40. p.), Burnett (45. p.)
Dzunics Braniszlav: – Kiegyenlített és szoros sikerült megnyernünk. A harmadik negyedben megtaláltuk a ritmust és a játékunkat. A hajrában gyermekded hibákat követtünk el, de a nagy akarás így is eredményre vezetett, és győztünk.