Női kosár Ek: Vajda Anna török csapata simán verte a DVTK-t

2016.11.10. 20:41
Harmadszor is vereség: az Aluinvent DVTK Miskolc hazai pályán simán, 71–53-ra kikapott Vajda Anna török csapatától, a Yakın Dogu Üniversitesitől a női kosárlabda Európa-kupa csütörtöki játéknapján.

Maikel López együttese 11–10-ig vezetett, ám az ellenfél a második negyedben már kilenc ponttal elhúzott (14–23). A nagyszünetben 28–35 állt az eredményjelzőn.

A miskolciak a térfélcsere után is futottak az eredmény után, de nem tudtak felzárkózni. A hazaiak legjobbja a szerb Tina Jovanovics lett 12 ponttal, a túloldalon Vajda Anna 5 pontig jutott.

A miskolciak mindhárom eddigi csoportmeccsüket elvesztették.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT

ALUINVENT DVTK MISKOLC–YAKIN DOGU ÜNIVERSITESI (török) 53–71 (14–19, 14–16, 16–22, 9–14)
Miskolc, 1000
néző. V: Cardus (spanyol), Csajkovszkij (ukrán), Matejek (cseh)
DVTK: Czank 6/3, Rasheed 11/9, Szécsi 8/6, T. JOVANOVICS 12, Tomlinson 6. Csere: Horváth B. 2, Adamecz, Robertson-Warren 8, Gorjanácz. Edző: Maikel López
YAKIN DOGU: Cakir 4, Eldebrink 3, CARSON 16/9, Vajda 5/3, ROBINSON 25. Csere: Hollingsworth 5, Basaran, Firat 3, N. Jovanovics 2, Caglar 8. Edző: Zafer Kalaycioglu
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 5. p.: 10–11. 9. p.: 11–15. 12. p.: 14–23. 14. p.: 20–25. 18. p.: 25–31. 23. p.: 28–42. 26. p.: 39–51. 33. p.: 46–61. 37. p.: 53–66
Kipontozódott: T. Jovanovic (29. p.), Hollingsworth (29. p.)
Maikel López:
– Ahogy vártuk, ellenfelünk nagyon erős játékosállománnyal érkezett hozzánk. Minden tőlünk telhetőt megtettünk a helytállás érdekében, erőnkből és tudásunkból ennyire futotta.
Zafer Kalaycioglu: – Az eredményben kifejezésre jutott a két csapat közötti tudásbeli különbség. Az a véleményem, hogy játékban és szervezettségben a miskolciak a csoport másik két csapata előtt járnak.