Női kosár Euroliga: fontos sikert aratott a Sopron

2017.01.11. 19:53
Nagyot küzdött és fontos sikert aratott a Sopron (Fotó: Veres Viktor)
A Sopron hazai pályán 76–64–re legyőzte a sereghajtó Polkowicét a női kosárlabda Euroliga B–csoportjának szerdai mérkőzésén.

Nagyszerűen játszott az első félidőben a Sopron – az első negyed ugyan szoros volt, a másodikat viszont 28–10-re nyerte a hazai csapat. Remekelt a mieink magyar-amerikai játékosa, Yvonne Turner, aki két játékrész alatt 23 pontot szórt!

A harmadik negyedben alaposan visszaesett a soproniak támadójátéka, amit a Polkowice ki is használt, a játékrész végére nyolc pontra (58–50) apadt a magyarok előnye.

Az utolsó negyedre aztán összekapta magát a Sopron, nem engedte felzárkózni a lengyeleket, s 76–64-re megnyerte a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
8. FORDULÓ, B-CSOPORT

UNIQA SOPRON–CCC POLKOWICE 76–64
(23–20, 25–10, 10–20, 18–14)
Sopron, 600
néző. V: Csender (román), Cavara (bosnyák), Kucserova (cseh)
SOPRON:
Fegyverneky 1, TURNER 34/15, JOHNSON 20/3, Crvendakics 6, KRNJIC 13 Csere: Határ 2, Dubei. Edző: Sterbenz László
POLKOWICE:
FAULKNER 17/9, Musina 10/6, Ortiz, Leciejewska 2, Rezan 5
Csere:
HARRISON 26, Urbaniak, Gala 4, Stankiewicz. Edző: Maros Kovacsik
Az eredmény alakulása. 3. perc:
7–3. 5. p.: 15–5. 9. p.: 18–18. 11. p.: 23–21. 17. p.: 42–25. 19. p.: 48–27. 22. p.: 52–32. 25. p.: 52–40. 28. p.: 54–43. 34. p.: 64–59. 36. p.: 69–59. 38. p.: 70–60
Kipontozódott:
Gala (38. p.)

Sterbenz László: –
Az első félidő kiváló játékával megszerzett előny elég volt a második félidő tisztátalan védekezése ellen is. Lengyel szakértőnk Yvonne Turner mellé más is csatlakozott jó játékával.
Maros Kovacsik: –
Megérdemelték a hazaiak a győzelmet. Katasztrofálisan játszottunk az első félidőben, gyengén védekeztünk, nem volt elég erőnk a jobb játékhoz. Ennek ellenére ekkora különbség nincs a két csapat között.