Női kosár Ek: PEAC-siker, a DVTK és a PINKK negyedszer is kikapott

2016.11.30. 20:06
A szerdán pályára lépő három csapatból a PEAC Pécs győzött a női kosárlabda Európa-kupában. Az Aluinvent DVTK Miskolc és a PINKK-Pécsi 424 negyedik mérkőzésén a negyedik vereségét is elszenvedte .

A PEAC már az első negyedben eldöntötte az orosz MBA Moszkva elleni mérkőzését, 30–10-re megnyerte a bevezető tíz percet. A második periódusban hét a harmadikban három további ponttal nőtt a különbség, így a végén bőven belefért, hogy 12 pontot dobott a pécsi csapat.PEAC már az első negyedben eldöntötte az orosz MBA Moszkva elleni mérkőzését, 30–10-re megnyerte a bevezető tíz percet. A második periódusban hét a harmadikban három további ponttal nőtt a különbség, így a végén bőven belefért, hogy 12 pontot dobott a pécsi csapat.

A PINKK vendégeként a török Kayseri is az első negyedben eldöntötte a fontos kérdést, az első negyed után, illetve a nagy szünetben is 12 ponttal vezetett, és végül 22-vel nyert.

A DVTK játszotta a legszorosabb meccset. Az első negyedet négy ponttal megnyerte a szlovák Kosice ellen, de a másodikban 15 ponttal kevesebbet szerzett ellenfelénél, és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A harmadik periódus második felében és a negyedikben 6-7 pontos különbségnél még fel-felcsillant a remény, de 53–60 után a hajrát 7–1-re a szlovák csapat nyerte meg.

A PEAC 4 forduló után 2–2-es mérleggel áll, a PINKK és a DVTK mind a négy meccsét elvesztette.

Pécs, 120
néző. V: Vladic (osztrák), Szmiljanic (szerb), Fuska (szlovák)
PINKK:
RISZTICS 24/12, Ruják 7/3, Bozóki 2, Gémes-Sarok 5, Markovic 9. Csere: Kovácsik 5, Sánta 5, Martonosi 3/3, Mojzes, Benke 2. Edző: Halmai Gábor
BALLONA AGÜ:
Gunay 9/9, Wright 10, DUBLJEVIC 18/6, MAZIC 14, Wauters 4. Csere: GRAY 14, Askin 2, Sezer 4, Atas 4, Canbaz 5. Edző: Ayhan Afci
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–8. 6. p.: 6–16. 13. p.: 14–28. 18. p.: 19–37. 23. p.: 32–45. 28. p.: 44–53. 35. p.: 49–77. 39. p.: 55–80
Halmai Gábor:
– Nagyon kevés közös munka van a hátunk mögött, nagyon erős csapattal találkoztunk, tele sztárokkal, a mérkőzés előtt részfeladatokat adtam a lányoknak, megfelelően védekeztünk és kevésbé jól támadtunk. Voltak nagyon jó periódusaink, úgy érzem, hogy jó irányba tartunk.
Ayhan Afci:
– Az első félidőben remekül játszottunk, a másodikban kevésbé jól. A végjátékot sikerült nagyon jól elkapnunk, ennek köszönhető magabiztos sikerünk. Jó jeleket láttam a jövőre nézve.

PEAC–PÉCS–MBA MOSZKVA 87–61 (30–10, 23–16, 22–19, 12–16)
Pécs, 300 néző. V: Kucerová (cseh), Tomasovic (szlovák), Sztojanova (bolgár)
PÉCS: Mandics 6, KUSTER 13, Raksányi 9/3, Zele 10/6, SIKSNIUTE 13. Csere: Szücs 3, FŰRÉSZ 14/6, Licskai 5, JUHÁSZ 12, Raus 2. Edző: Borisz Maljkovics
MOSZKVA: MIZAMOVA 14/6, LESHKOVTSEVA 15/6, Degtjarskaja 2, Sitnyinjak 7/3, Gorbacseva 2. Csere: Federova 6, Kaitukova 10/3, Glonti 3, Marcsenkova, Sakonova, Bracsikova 2. Edző: Alexander Diratsujan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 13–4. 7. p.: 21–9. 13. p.: 36–18. 18. p.: 45–24. 23. p.: 57–33. 27. p.: 70–38. 33. p.: 73–52. 37. p.: 78–55
Borisz Maljkovics:
– Nagyon jól kezdtünk, a második félidőben viszont letámadott minket a moszkvai csapat, ami sok eladott labdát eredményezett. Remélem, a miskolciak ellen is ilyen lendülettel játszunk.
Alexander Diratsujan: – Nagyon jó képességű csapattal találkoztunk ma, agresszív, kemény játékkal készültünk, ezt nem tudtuk megvalósítani, de nem adjuk fel, van még két meccsünk.

Az állás: 1. Kayseri 8 pont, 2. PEAC 6 (292–269), 3. MBA 6 (262–292), 4. PINKK 4

D-CSOPORT
ALUINVENT DVTK MISKOLC–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 54–67 (15–11, 7–22, 17–15, 15–19)
Miskolc, 950 néző. V: Martolini (olasz), Nedovic (szlovén), Larroca (spanyol)
DVTK: Czank 9/3, RASHEED 14/6, JOVANOVIC 15, Szécsi, Tomlinson 3. Csere: Horváth B. 4, Warrven 6, Adamecz 3. Edző: Maikel Lopez
KOSICE: OBLAK 19/9, Balintová 2, Jurcenková 2, ALLEN 11/3, Baugh 6. Csere: STEHLÍKOVÁ 12/6, Zírková 13/3, Kupcíková 2, Baburová, Janoscíková. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 6. p.: 11–4. 12. p.: 15–15. 13. p.: 18–20. 19. p.: 18–31. 23. p.: 22–37. 27. p.: 33–39. 29. p.: 39–48. 35. p.: 43–57
Maikel Lopez:
– Tudtuk, hogy kemény mérkőzés vár ránk, és így is lett. Az első negyedben jól kezdtünk, de utána sok hibát követtünk el, erőteljes ellenfelünk pedig ezt kihasználva, jelentős előnyhöz jutott. Néhányszor még felzárkóztunk, azonban az újabb hibák miatt mégsem reménykedhettünk a fordulatban.
Peter Jankovic: – A második negyedben ritmust váltottunk, remekül kaptuk el a fonalat és jelentős előnyhöz jutottunk. A nagyszünet után döntőnek bizonyult, hogy a diósgyőriekkel szemben én tíz minőségi játékost rotálhattam.

A csoport másik meccsét – Yakin Dogu (török)–Olympiakosz (görög) – csütörtökön játsszák.

Az állás: 1. Yakin Dogu 6 pont (3–0), 2. Kosice 6 (2–2), 3. Olympiakosz 5, 4. DVTK 4