Női kosár Ek: óriási izgalmak után nyolc között a Cegléd

2017.01.26. 20:36
Védőmunkában a kék mezes ceglédi hölgyek (Fotó: FIBA Europe)
Noha 61–57-re kikapott a TTT Riga vendégeként csütörtök este, korábbi hétpontos hazai győzelmének köszönhetően a Cegléd továbbjutott a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjéből.

A Cegléd szinte végig vezetett a visszavágón, de az utolsó negyedben a hazai csapat mindent egy lapra feltéve fordított, és hat másodperccel a vége előtt hatpontos előnyre tett szert (61–55).

Ekkor Maja Skorics bedobott két büntetőt, majd az utolsó kétségbeesett rigai triplakísérlet után lepattanót szedett – ezzel eldőlt a hajrára rendkívül kiélezetté váló mérkőzés.

Cziczás László csapata a kassai Good Angels ellen folytatja; a negyeddöntő első mérkőzése február 9-én Szlovákiában lesz, a visszavágót február 16-án rendezik Cegléden.

A magyar és a szlovák csapat mellett három török, két olasz és egy spanyol klub jutott be a legjobb nyolc közé.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

TTT RIGA (lett)–VBW CEKK CEGLÉD 61–57 (12–21, 18–9, 10–17, 21–10)
Riga. V:
Sahin (olasz), Maricsics (szerb), Nedovic (szlovén)
RIGA: Eibele 3/3, Krastina 7/6, Basko-Melnbarde 13/9, Sutherland 17, Paugaite 2. Csere: Carter 16/6, Eglite, Veidere 1, Priede, Strautmane 2, Kulite. Edző: Aigars Nerips
CEGLÉD: Medgyessy 13, Katona 4, Skorics 19/3, Nagy-Bujdossó 7/3, Makszimovics 11. Csere: Kányási 2, Serbán 1, Ruttner, Kobolák. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 8. p.: 5–17. 12. p.: 12–27. 19. p.: 28–29. 22. p.: 33–31. 25. p.: 35–38. 28. p.: 38–45. 34. p.: 47–47. 38. p.: 49–50.
Továbbjutott: a Cegléd, 130–127-es összesítéssel

Cziczás László:
– Nagyon okosan és taktikusan játszottunk az első és a harmadik negyedben, így akkora előnyt szereztünk, amely elég volt, hogy az izgalmas végjáték után továbbjussunk. A miénknél sokkal kvalifikáltabb csapatot sikerült legyőznünk, a két meccs alapján teljesen megérdemelten. Először hitetlenkedtünk, hogy bekerültünk a csoportkörbe, aztán meg amiatt, mert onnan is továbbjutottunk. Képzeljék el, mit érzünk most!