Női kosár Ek: kettős vereséggel búcsúzott a Cegléd

2017.02.16. 19:53
A kassaiak a labdát és a győzelmet sem adták (Fotó: Koncz György)
A Cegléd hazai pályán 77–70-re kikapott a Good Angels Kosice kosárlabdacsapatától a női Európa-kupa  negyeddöntőjének visszavágóján, így kettős vereséggel kiesett.

Az első, szlovákiai mérkőzésen 79–64-es hazai győzelem született, de a Cegléd a visszavágón 25–18-ra vezetett a második negyed elején, ekkor tehát még reális esély mutatkozott a 15 pontos hátrány ledolgozására. A kassaiak azonban ezután egy 10–0-s sorozattal fordítottak, és többé nem engedték ki kezükből az irányítást.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
VBW CEKK CEGLÉD–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 70–77 (22–18, 10–25, 19–10, 19–24)
Cegléd, 1200
néző. V: Csender (romániai), Tomic (horvát), Kucerová (cseh)
CEGLÉD: Medgyessy 7, Katona Sz. 3, NAGY-BUJDOSÓ 25/12, SKORICS 18, Makszimovics 1. Csere: SERBÁN 10/6, Kányási 5/3, Ruttner Zs. 1, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
KASSA: Bálintová 6, OBLAK 22/9, R. Allen 11/6, BAUGH 11, JURCENKOVÁ 14. Csere: Zirková, Stehlíková 2, Kupciková 11, Baburová, Jánosciková, Blanarová. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 6. p.: 12–9. 14. p.: 25–22. 16. p.: 28–30. 18. p.: 30–38. 23. p.: 35–45. 28. p.: 45–51. 32. p.: 53–61. 35. p.: 60–64. 38. p.: 66–74
Kipontozódott: R. Allen (34. p.), Serbán (39. p.)
Továbbjutott: a Kassa, kettős győzelemmel
Cziczás László:
– A jobbik csapat jutott tovább. Meg szeretném köszönni Filipowicz Kristófnak, hogy elindulhattunk ebben a kupában, és életre szóló élményekkel gazdagodhattunk. Csodaszámba menő győzelmeket arattunk, ezúttal pedig olyan közönség előtt játszhattunk, amelyet egy férficsapat is megirigyelhetne.
Peter Jankovic: – Megmutattuk, hogy jobb csapat vagyunk, s megérdemeltük a továbbjutást. Sikerült száz százalékig a mérkőzésre koncentrálnunk, nagyon örülünk, hogy ez eredményre vezetett.

Bellona AGÜ (török)–Spar Citylift Girona (spanyol) 85–54 (továbbjutott: az AGÜ, 148–125-ös összesítéssel). Csütörtök. Yakin Dogu Üniversitesi (török)–Reyer Venezia (olasz) 66–45 (tj: a Yakin Dogu, 122–110), Galatasaray (török)–Virtus Eirene Ragusa (olasz) 68–66 (tj: a Galatasaray, kettős győzelemmel)