Női kosár Euroliga: súlyos vereséggel kezdett otthon a Győr

2016.10.27. 19:48
Bár a Győr nyert egy negyedet, a vereséget nem kerülhette el (Fotó: Szabó Miklós)
A Győr hazai pályán kikapott a cseh USK Prahától csütörtökön a női kosárlabda Euroliga első fordulójában.

Az Euroliga nyitányán a győriek a tavalyi győztest fogadták az Egyetemi Csarnokban. A prágai csapat trénere, a szlovák Natália Hejková – aki 2003 és 2006 között Sopronban dolgozott – egyedülálló rekordot tart azzal, hogy a Ruzomberokkal, a Szpartak Moszkvával és a Prahával is Euroligát nyert.

A cseh együttes már az első felvonásban elhúzott a magyar bajnoki ezüstérmes Győrtől, a nagyszünetre pedig már 14 pontos előnyre tett szert. A fordulás után tovább növelte a különbséget a Praha, amely végül 39 ponttal megnyerte a találkozót.

Völgyi Péter vezetőedző együttese egy hét múlva az olasz Schióhoz látogat.

KOSÁRLABDA, NŐI EUROLIGA
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ

CMB CARGO UNI Győr–USK Praha (cseh) 51–90 (14–29, 18–17, 9–22, 10–22)
Győr, 400 néző. V: Rosso (francia), Putyenko (orosz), Vuckovic (szlovén)

GYŐR: Kiesel 10, Laklóth 4, Simon Zs. 4, Hruscaková 10, GOREE 16
Csere: Varga Zs., Lichtarovics 3, Török Á., Szabó P. 4, Kovács V., Simon A.
Edző: Völgyi Péter
USK PRAHA: Palau 4, STEINBERGA 10/3, XARGAY 18/6, PETROVICS 16/6, VAUGHN 10
Csere: Burgrová 6, HANUSOVÁ 15/3, Vyoralová 4, Elhotová 7/3, Sipová, Mainclová
Edző: Natalia Hejková

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–6. 7. p.: 8–20. 13. p.: 22–33. 16. p.: 24–41. 18. p.: 32–43. 22. p.: 32–53. 27. p.: 34–62. 32. p.: 43–74. 38. p.: 51–84
Kipontozódott: Goree (37. p.)

Völgyi Péter: – Egy negyedben tudtunk partnerei lenni ellenfelünknek. Védekezésben vagyunk a bajnokságban erősebbek, de ezúttal éppen ebben maradtunk alul. A hazai bajnokság erős, nem könnyű megosztani erőinket a két sorozat között, ezzel együtt a csoport legjobbjától kaptunk ki, de remélhetően fel tudjuk venni az Euroliga ritmusát.
Natalia Hejková: – Nem volt könnyű felkészülnünk az európai kupasorozatra, mivel előtte csupán egy jelentősebb nemzetközi tornán vehettünk rész, a légiósaink pedig csak nemrég csatlakoztak hozzánk. Ezért tartom jó erőfelmérőnek győzelmünket, amelyet kifogástalan védekezésünknek köszönhetünk.