Női kosár Ek: hétpontos előnyt harcolt ki a Cegléd

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.01.19. 19:53
A Cegléd hétpontos előnyre (73–66) tett szert a lett Riga ellen a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A magyar csapat a harmadik negyedben már 59–41-re is vezetett, ám előnye a hajrában jelentősen megcsappant. A csütörtöki meccs hőse az egyaránt 18 pontos Nagy-Bujdosó Nóra és Katona Szidónia volt.

A visszavágót január 26-án rendezik a lett fővárosban.

NŐI KOSÁRLABDA
EURÓPA-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
VBW CEKK CEGLÉD–TTT RIGA (lett)73–66
(16–28, 23–7, 24–16, 10–15)
Cegléd, 800
néző. V: Shulga (ukrán), Rutesics (montenegrói), Racys (svéd)
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–9. 7. p.: 9–17. 15. p.: 24–33. 19. p.: 35–35. 24. p.: 48–38. 26. p.: 57–41. 34. p.: 69–55. 38. p.: 71–59
Kipontozódott:
Medgyessy (39. p.)

Cziczás László: –
Nem vagyok teljesen elégedett, mert nagyon jó helyzetből is indulhattunk volna a visszavágóra. Így nagyon nehéz mérkőzésre számítok. Ennek ellenére dicséretet érdemel a csapat a teljesítményéért, mert olyan Rigát győztünk le, amely mindenben felettünk áll. Dávid és Góliát harca volt, sajnos a végére elfáradtunk...
Aigars Nerips: –
Ebben a sorozatban a Cegléd és a Riga is alacsony költségvetéssel rendelkezik, minden csapat erősebb nálunk. Mi örök harcosok vagyunk, jól kezdtünk, jöttünk felfelé, majd megfordult minden, mert a házigazdák mentálisan erősebbek voltak nálunk a második és a harmadik negyedben, ami végül eldöntötte a meccset.