Férfi kosár Ek: körmendi bravúr, oda a franciák veretlensége

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2016.11.16. 19:47
Az Egis Körmend varázslatos második félidei játékának köszönhetően fölényesen, 85–60-ra legyőzte az eddig veretlen francia Gravelines együttesét a férfi kosárlabda Európa-kupa B-csoportjának ötödik fordulójában. Az A jelű négyesben az Alba Fehérvár tizenegy ponttal győzött a belga Brussels vendégeként, ezzel biztosította továbbjutását.

Parrish Petty (fehér mezben) kilenc ponttal járult hozzá a Gravelines legyőzéséhez (Fotó: fiba.com)

KÖRMEND–GRAVELINES

A találkozót a francia csapat várhatta jobb előjelekkel, hiszen négy forduló után hibátlanul vezette a csoportot, míg október végén hazai pályán 19 ponttal megverte a Körmendet. A magyar csapat azonban saját közönsége előtt visszavágott a három héttel ezelőtt elszenvedett vereségért, és szenzációs kosárlabdát bemutatva megfosztotta a Gravelines-t a győzelmi sorozatától.

A Körmend a nagyszünetben még csak két ponttal vezetett (35–33), a mérkőzés második felében viszont alaposan helybenhagyta az esélyesebb franciákat. A házigazdák a harmadik negyedet kilenc, míg a negyediket 14 ponttal nyerték meg, s végül 25 pontos győzelmet arattak a hajrában már hitehagyottá váló Gravelines felett (85–60).

A Körmend egy hét múlva, a csoportkör zárásán a holland Groningent fogadja. A december 14-én elrajtoló középdöntőbe – amelyben már csak 24 csapat szerepel – a kvartettek első és második helyezettje jut tovább, kiegészülve a tíz csoport négy legjobb harmadikjával.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–BCM GRAVELINES-DUNKERQUE 85–60 (16-14, 19-19, 20-11, 30-16)
Körmend
, 2000 néző. V: Marques (portugál), Denkovszki (macedón) Vladic (osztrák)
KÖRMEND: PETTY 9/3, L. Smith 3, FERENCZ 9/9, LOVERIDGE 21/12, Horti 6. Csere: ALLEN 23/6, CSORVÁSI 14, Németh Á. Edző: Teo Cizmic
GRAVELINES: COBBS 18/3, HENRY 10/6, Gibson 14/6, Hesson 10/6, Solomon. Csere: Mokoka 3/3, Keita, Pietrus, Cel 5/3. Edző: Christian Monschau
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-4. 9. p.: 14-14. 14. p.: 22-21. 17. p.: 31-29. 23. p.: 37-38. 29. p.: 55-44. 32. p.: 63-50. 38. p.: 81-58 .
Teo Cizmic:
- Úgy érzem, hogy az egész mérkőzésen mi domináltunk, irányítottuk a játékot. Voltak kisebb hibáink, gyengébb időszakaink, de a játék szinte minden elemében felülmúltuk ellenfelünket. Fontos győzelmet arattunk, bízom a továbbjutásban. Remélem az összeszedett kisebb sérülések gyorsan gyógyulnak majd. Külön köszönöm szurkolóink buzdítását, ismét nagyon sokat segítettek.
Christian Monschau: - Ellenfelünk óriási elszántsággal és motivációval játszott. Bátran vállalkozott a dobásokra, jól szedte a lepattanókat és második szándékból is sok pontot szerzett. Gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyert ilyen arányban is.

Az 5. forduló másik mérkőzésén: Donar Groningen (holland)–Limburg United (belga) 98–70

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Gravelines541403–3939
2. Körmend532427–3948
3. Groningen532411–3848
4. Limburg55415–4855

BRUSSELS–ALBA FEHÉRVÁR

A szerdai mérkőzés előtt 3/1-es győzelmi mérlegnél tartó fehérváriak az eddig nyeretlen Brussels együtteséhez látogattak, és Lóránt Péter, valamint Keller Ákos vezérletével már a nagyszünetben magabiztosan vezettek. Előnyüket a harmadik negyedben az amerikai Brandon Taylor irányításával megőrizték, és bár a belgák az utolsó felvonásban faragtak a hátrányukon, a székesfehérváriak sikere nem forgott veszélyben.

A Fehérvár jövő kedden, a csoportkör zárásán a francia Chalonhoz látogat. A december 14-én elrajtoló középdöntőbe – amelyben már csak 24 csapat szerepel – a kvartettek első és második helyezettje jut tovább, kiegészülve a tíz csoport négy legjobb harmadikjával.

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
BASIC-FIT BRUSSELS (belga)–
ALBA FEHÉRVÁR 69–80 (12–18, 11–21, 15–15, 31–26)
Brüsszel. V:
Vitkauskas (litván), Clivaz (svájci), Nazimek (ír)
BRUSSELS:
Peciukevicius 4, Depuydt 11/3, Muya 2, Lichodzijewski 5/3, Simmons 6. Csere: Pita 10/6, Ubel 13, Loubry 5/3, J. Foerts 8/6, N. Foerts 5/3. Edző: Serge Crevecoeur
FEHÉRVÁR:
B. Taylor 13/6, Edwards 11, Shepard 11/3, Lóránt 14, Keller Á. 12/3. Csere: Markovics 9/3, Burgess 2, Tóth P., Farr 8, Filipovity, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–4. 8. p.: 12–12. 13. p.: 15–24. 18. p.: 21–36. 22. p.: 25–44. 27. p.: 35–55. 34. p.: 52–66. 37. p.: 61–73. 39. p.: 66–79
Dzunics Braniszlav:
– Nagyon jól kezdtük a meccset, jó védekezéssel, sok energiával. Sikerült végig azt a játékot játszani, ami nekünk kedvező. Erőnlétileg ellenfelünk fölé nőttünk, és nagyon fontos volt a lepattanók többségének megszerzése is.

Az 5. forduló másik mérkőzésén: Benfica (portugál)–Elan Chalon (francia) 77–69