Férfi kosár BL: tízpontos Olaj-vereség Belgrádban

2017.01.04. 21:48
A Szolnoki Olaj KK 11. idei Bajnokok Ligája-mérkőzésén lépett parkettára Belgrádban a Partizan ellen, és 10. vereségét szenvedte el, amivel továbbra is az E-csoport utolsó helyén áll.

A Szolnok az elmúlt hetekben nem volt jó formában, a Kecskeméttől elszenvedett bajnoki vereség után Sztojan Ivkovics vezetőedző a lemondását is felajánlotta, de azt a klub vezetősége nem fogadta el.

A Partizan Szolnokon legyőzte a Tisza-partiakat, így hazai pályán is egyértelmű esélyes volt – még ha a Sassari és a Charleroi nyerni is tudott a belgrádi csarnokban.

A Szolnok az első negyedben még tartotta a lépést házigazdájával, de a nagy szünetre kialakuló tízpontos hátrányból a második félidőben a biztató harmadik negyed ellenére sem volt visszaút.

Ezzel biztossá vált, hogy a Szolnok nem juthat tovább a csoportjából.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
PARTIZAN BEOGRAD (szerb)–SZOLNOKI OLAJ KK 77–67 (17–15, 18–10, 20–25, 22–17)
Belgrád, Pionir Arena, 5000
néző. V: Cmikiewicz (lengyel), Kukelcik (szlovák), Stoica (román)
PARTIZAN: Hatcher 12/3, Vrabac 7, M. Andrics, BIRCSEVICS 11/3, LUKOVICS 14. Csere: Velicskovics 11, Koprivica 3, Marinkovics 6/6, POT 13/3, Sz. Jovanovics. Edző: Alekszandar Dzsikics
SZOLNOK: Kinney 5/3, VOJVODA 21/15, Barnies 3/3, Boriszov 12/9, Tóth Á. 8. Csere: Pavlicsevics 3/3, L. ANDRIC 13, Wittmann, Eilingsfeld 2. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–3. 5. p.: 4–7. 8. p.: 10–12. 13. p.: 24–15. 16. p.: 28–18. 19. p.: 32–25. 22. p.: 37–32. 26. p.: 45–39. 34. p.: 65–51. 37. p.: 70–62
Alekszandar Dzsikics:
– El kell ismerni, nagyon jól játszott a Szolnok, energikusan és szenvedéllyel. Ha nem tudnánk, hogy milyen helyzetben van éppen – a bajnokságban sok gonddal küzd –, akkor azt hihettük volna a mostani teljesítménye alapján, hogy a továbbjutásért küzd. Minden elismerésem az ilyen hozzáállású csapatoké.
Sztojan Ivkovics: – Nem vallottunk szégyent, jó és fizikailag kemény találkozót játszottunk. Luksa Andric érkezésével megkaptuk, ami eddig hiányzott, van mélységi játékunk. Javult a teljesítményünk.

A csoport többi meccsén: Stelmet Zielona Gora (lengyel)–Besiktas (török) 66–84, Ludwigsburg (német)–Charleroi (belga) 88–66, Sassari (olasz)–AEK (görög) 79–78
Az állás: 1. Besiktas 20 pont, 2. Ludwigsburg 19, 3. Partizan 18, 4. AEK 17, 5. Sassari 16, 6. Stelmet Zielona Gora 15, 7. Charleroi 15, 8. Szolnoki Olaj 12