Férfi kosárlabda BL: az AEK Szolnokon is nyerni tudott

2016.12.07. 19:45
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata 89–76-os vereséget szenvedett hazai pályán a görög AEK Athéntól a Bajnokok Ligája E-csoportjának 8. fordulójában.

Bár az első negyed nem indult jól a Szolnoknak, a kisebb kihagyás után fokozatosan javult a játék, ez pedig a negyed végére egypontos előnyt ért. A második játékrészben kissé elszabadultak az indulatok, sok volt a technikai hiba, és főleg ezek miatt az AEK Athén tizenhárom ponttal meglépett a szünetre.

A harmadik harmad elején kezdett elúszni a mérkőzés. A görögöknél a 29 pontos Michael Dixon remekelt, és bár Vojvoda Dávid magára talált, illetve Nikola Pavlicsevics is folytatta addigi remek játékát, a különbség így is 16 pont lett a záró játékrész előtt. A negyedik negyedben hiába játszott a korábbiakhoz képest jobban a Szolnok, a görögöknek mindenre volt válaszuk, így a magyar bajnok csak közelebb tudott kerülni ellenfeléhez.

A Szolnoki Olaj – amely Athénben 92–49-re kapott ki a görög gárdától – mostani vereségével maradt a csoport utolsó helyén.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C
soportkör, 8. forduló, E-csoport
SZOLNOKI OLAJ KK–AEK ATHÉN (görög) 76–89 (22–21, 15–29, 21–24, 18–15)

Szolnok, 850 néző. V: Difallah (francia), Aunkrogers (lett), Proc (lengyel)
SZOLNOK:
Wittmann 6/6, Vojvoda 11/3, Barnies 4, Boriszov 13/3, Wright 5. Csere: TÓTH Á. 9, PAVLICSEVICS 22/18, Popovics 6, Eilingsfeld. Edző: Sztojan Ivkovics
AEK: DIXON 29/24, UKIC 20/9, LARENCAKISZ 10/6, Williams 2, Falker 4. Csere: Ivanovics 3/3, Milosevic 3, Sakota 10/3, Mavroedisz 6, Szkulidasz 2. Edző: Jure Zdovc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–8. 6. p.: 12–11. 7. p.: 17–14. 12. p.: 22–23. 15. p.: 27–33. 19. p.: 34–44. 22. p.: 37–57. 24. p.: 41–63. 29. p.: 58–68. 32. p.: 61–74. 35. p.: 69–80. 38. p.: 74–89
Sztojan Ivkovics:
– Napról napra előrelépünk, de még ki kell bírnunk január végéig, a csoportkör lezárásáig. Ellenfelünk ötven százalékkal dobta a triplákat, és nem hibázott büntetőt, extra teljesítményt nyújtott. Elégedett vagyok, mert aránylag szoros meccset szerettünk volna játszani az AEK-kal.
Jure Zdovc: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, és nagyon kemény meccset játszottunk. Két idegenbeli vesztes találkozó után jó százalékkal dobtunk, és fontos győzelmet arattunk.