Női kosár Ek: nem sikerült a bravúr a Pécsnek

2017.01.25. 16:50
A Pécsnek nem sikerült a bravúr a Galatasaray ellen (Fotó: twitter.com/eurocupwomen)
A PEAC-Pécs női kosárlabdacsapata 81–49-re kikapott a török Galatasaraytól az Európa-kupa nyolcaddöntőjének második mérkőzésén, ezzel kiesett a sorozatból.

A Pécs az első mérkőzésen remekül helytállt, s csupán négy ponttal kapott ki a sokkal esélyesebbnek vélt Galatasaraytól.

A visszavágón viszont rossz napot fogott ki a magyar együttes, és gyorsan nyolcpontos hátrányba került. A mieink védekezésben és támadásban egyaránt sokat hibáztak, a félidőben az állás 40–25 volt a törökök javára.

A második félidő sem sikerült jobban, a pécsieknek nagyon nem ment a dobás – a magyar csapat mindössze 33 százalékos hatékonysággal értékesítette kétpontos kísérleteit.

A Galatasaray végül mindegyik negyedet megnyerte, ahogy a találkozót is, 81–49-re.

A Pécsnek ezzel a nyolcaddöntő jelentette a végállomást az Európa-kupában.

NŐI KOSÁRLABDA
EURÓPA-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ,
2. MÉRKŐZÉS
GALATASARAY (török)–PEAC-PÉCS 81–49 (21–12, 19–13, 28–14, 13–10)
Isztambul. V:Kupatadze (grúz), Kaludjerovics (montenegrói), Ferevszki (macedón)
GALATASARAY:
Alben11/9,Jefferson23,Demirok5,Papova14/6,Vitola10. Csere:Traoré5,Koksal2,Sahin, Topuz5,Colakoglu, Deniz4,Guclu2. Edző:Marina Maljkovics
PEAC:Mandics4,Kuster8,Raksányi14/6,Zele8,Licskai4. Csere:Juhász3,Siksniute6,Szücs R.2,Szücs L., Sellei. Edző:Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 2. perc:2–2.4. p.:10–2.8. p.:21–6.14. p.:23–18.16. p.:34–18.24. p.:50–29.26. p.:60–31.31. p.:70–39.34. p.:76–45.38. p.:76–49
Továbbjutott: Galatasaray,kettős győzelemmel
Borisz Maljkovics:
– Jobb volt nálunk a Galatasaray. Az agresszív védekezésére nem mindig reagáltunk megfelelően. Emiatt sok labdát eladtunk, a gyors indításokból pedig könnyű kosarakat szerzett ellenfelünk. Sok sikert kívánunk neki az Európa-kupa folytatásában!