Női kosár Euroliga: kikapott a Győr Olaszországban

2016.11.03. 22:25
A Győr idegenben 77–65-re kikapott az olasz Famila Schiótól a női kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A győriek két forduló után két vereséggel állnak csoportjukban.

Simon Zsófia triplája után még a győriek vezettek a második negyed derekán (29–28), ám a hazaiak egy 11–0-s rohammal válaszoltak, és onnantól végig előnyben voltak.

Az egy héttel ezelőtti produkcióját felülmúló magyar csapat néhányszor tíz ponton belülre kapaszkodott, de a rövidzárlatokat kihasználó olaszok újra és újra elhúztak, s végül magabiztos győzelmet arattak.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
FAMILA SCHIO (olasz)–CMB CARGO UNI GYŐR 77–65 (22–18, 20–15, 17–15, 18–17)
Schio. V:
Calatrava (spanyol), Yalman (török), Caruha (görög)
SCHIO: Sottana 11/3, Anderson 11/3, Zandalasini 9/3, Miyem 20, Yacoubou 13. Csere: Macchi 6, Martinez 4, Masciadri 2, Gatti, Ress 1. Edző: Miguel Méndez
GYŐR: Kiesel 15, Laklóth 5/3, Simon Zs. 9/3, Goree 17, Hruscaková 9/3. Csere: Likhtarovics 10/6, Varga Zs., Szabó P. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–6. 6. p.: 17–8. 14. p.: 28–29. 18. p.: 39–29. 25. p.: 50–35. 27. p.: 54–42. 33. p.: 63–54. 37. p.: 73–58.
Völgyi Péter:
– Rossz szériában vagyunk, mégsem sikerült rosszul ez a meccs. A vereségünket az okozta, hogy elvesztettük a lepattanócsatát, a Schio nem dobott jól, ám a gyűrűről lejövő labdákat nem sikerült megkaparintanunk, így nem tudtunk gyors gólokat sem szerezni. Igyekeztünk szoros végjátékot kiharcolni, de sajnos felőrlődtünk a végére.