Női kosár Ek: a Cegléd nagyon megverte az oroszokat

MTI MTIMTI MTI
2016.10.06. 20:22
A Cegléd hazai pályán 22 ponttal legyőzte az orosz Jenyiszej Krasznojarszk együttesét csütörtökön a női kosárlabda Európa-kupa selejtezőjének első mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebb játékosa a 33 pontot dobó Nagy-Bujdosó Nóra volt.

A visszavágóra egy héttel később kerül sor Oroszországban, a párharc győztese felkerül az Európa Kupa 32 csapatos főtáblájára, amelynek már tagja a PINKK-Pécsi 424 és az Aluinvent DVTK Miskolc. A selejtező másik magyar résztvevője a PEAC-Pécs, amely szerdán hazai pályán tíz ponttal kikapott a szlovák Piestanske Cajky együttesétől.

NŐI KOSÁR EURÓPA-KUPA
SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS

VBW CEKK CEGLÉD–JENYISZEJ KRASZNOJARSZK (orosz) 94–72 (18–20, 18–17, 19–19, 39–16)
Cegléd, 600
néző. V: Brziak (szlovák), Faur (román), Vladic (osztrák)
CEGLÉD: Medgyessy 6, Skorics 14/3, SERBÁN 12, NAGY-BUJDOSÓ 33/12, Makszimovics 6. Csere: KATONA 21/3, Kobolák, Ruttner Zs., Schlemer 2. Edző: Cziczás László
KRASZNOJARSZK: Kirianova 9/6, LANGLOIS 13/3, PICKREL 25/12, Dorovskih 6/3, Taraszenko. Csere: Hisztiakova 6, Dzankics, Nuzsnaja 2, Korotigina 11/6. Edző: Olga Sunejkina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–0. 6. p.: 9–10. 9. p.: 18–16. 13. p.: 18–26. 17. p.: 31–31. 23. p.: 45–37. 26. p.: 51–47. 33. p.: 61–61. 35. p.: 72–61. 39. p: 89–71
Kipontozódott: Langlois (38. p.), Pickrel (39. p.)
Cziczás László:
– Nem játszottunk kimondottan jól, de a végjátékban a rutin győzedelmeskedett a fiatalság ellen. A második félidei taktikai váltásunknak meglett az eredménye, és volt egy világklasszis szinten teljesítő játékosunk Nagy-Bujdosó Nóra személyében.
Olga Sunejkina: – A második negyed végéig tudtuk magunkat tartani, majd a negyedik negyedben csődöt mondtunk. Nagyon sokat hibáztunk, nagyon sok helyzetet kihagytunk, úgyhogy nincs mit értékelni ezen a meccsen.