Férfi kosár Ek: könnyedén nyert a Fehérvár, győzött a Sopron is

2016.11.02. 20:30
Az Alba Fehérvár hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a francia Chalon felett szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában. A Sopron jóval szorosabb csatában, de szintén győzött hazai pályán.

A fehérváriak az Ek nyitányán kikaptak a portugál Benfica otthonában, majd a múlt héten 86–79-re verték hazai pályán a belga Brusselst. Ezúttal a második és harmadik negyedben mutatott remek teljesítményüknek köszönhetik a sikert, a gárda legjobbjai az egyaránt 22 pontos Lóránt Péter és Justin Edwards lettek.

Az Alba jövő szerdán a Benficát fogadja.

FÉRFI KOSÁRLABDA EK
A-csoport, 3. forduló:

Alba Fehérvár–Chalon (francia) 111–91 (28–26, 28–16, 36–22, 19–27)
Székesfehérvár, 1800 néző. V: Ciulin (román), Juras (szerb), Jovanic (bosnyák)
FEHÉRVÁR: TAYLOR 14/3, EDWARDS 22/12, Shepard 12, LÓRÁNT 22/6, KELLER Á. 12. Csere: FARR 16/6, Burgess 5, Tóth P. 4, Markovics 4, Filipovics. Edző: Dzunics Braniszlav
CHALON: ROBERSON 18/12, N’Zeulie 12/6, HARRIS 17/15, Clark 8, Fall 13. Csere: Ndoye, Mejeris, Gipson 8, BOUTEILLE 13/3, Pitard 2. Edző: Jean-Denys Choulet
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 5. p.: 11–13. 8. p.: 18–18. 12. p.: 34–28. 15. p.: 44–28. 18. p.: 48–35. 22. p.: 61–44. 25. p.: 72–52. 28. p.: 90–57. 32. p.: 94–64. 35. p: 100–75. 38. p.: 104–82
Dzunics Braniszlav: – Ez egy olyan meccs volt, amikor támadásban megtaláltuk azt a ritmust, melyet az előző mérkőzéseken még nem igazán kaptunk el. A váltásaink jól sikerültek, és a védekezésünkre sem lehetett panasz, mert ezekből tudtunk jól indítani, és pontokat szerezni. Minden összejött, benne van a potenciál a csapatban, örülök annak, hogy kijött.
Jean-Denys Choulet: – Végig rosszul védekeztünk, javarészt ez volt az oka annak, hogy elvesztettük ezt a mérkőzést. Nem tudom, hogy mi történhetett, eddig ilyen mérvű visszaesést nem tapasztaltam, talán túlságosan is fáradt volt a csapatom.

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. ALBA FEHÉRVÁR 3 2 1 271–247 5
2. Chalon 3 2 1 267–264 5
3. Benfica 2 1 1 153–164 3
4. Brussels 2 2 156–172 2

D-csoport:
Sopron KC–Porto (portugál) 75–72 (27–14, 15–21, 16–20, 17–17)
Sopron, 1200 néző. V:
Vucskovics (szlovén), Olaru (román), Sljivics (osztrák)
SOPRON:
Ruják 2, Mills 6, LEWIS 16/12, Dufault 9, SPICA 25
Csere: THREATT 8, Tóth G. 9/3, Takács N., Bán T.
Edző: Sabáli Balázs
PORTO: XAVIER 11/9, Bastos 2, SILVA 17/3, WASHBURN 17/3, Borovnjak 8
Csere: Queiroz 4, Miranda 7/3, Bessa 6, Ventura, Oliveira
Edző: Ramón Suárez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 14–8. 9. p.: 23–14. 13. p.: 34–24. 16. p.: 36–31. 19. p.: 37–31. 23. p.: 44–41. 26. p.: 49–49. 29. p.: 58–53. 32. p.: 64–59. 35. p.: 64–65. 39. p.: 69–69
Kipontozódott: Washburn (40. p.), Queiroz (40. p.)

Sabáli Balázs: – Jól kezdtük a találkozót, és eredményesek is voltunk. Sajnos a védő lepattanókban alulmaradtunk, és ebből a vendégek dobtak több kosarat. Ne mozgattuk elég jól a labdát, sokszor egyénieskedtünk. A végjátékban határozottabbak voltunk, ha gyengébb játékkal is de sikerült győzelmet aratnunk.
Ramón Suárez: – Azt tudtuk, hogy jó csapat a Sopron, és ezt bizonyította is. Lazán kezdtük a mérkőzést, de sikerült nagy hátrányból felállnunk. A végjátékban mi hibáztunk többet, s ennek vereség lett a vége.