Női kosár Euroliga: a Győr a lengyel Wislával sem bírt

2016.12.01. 19:38
A Győr női kosárlabdacsapata 91–61-re kikapott a lengyel Wislától az Euroliga-csoportkör 4. fordulójában, és továbbra is nyeretlen.

Már a mérkőzés elején óriási hátrányba került a Győr, a csapat védelme szellős volt, amit ki is használt a Wisla, a lengyelek egy negyed után 29–14-re vezettek.

A második játékrész első felében a Győrnek némileg sikerült felszívnia magát, ám az utolsó percek ezúttal is rosszul sikerültek – a magyar csapat 14 pontos hátrányban (49–35) mehetett a félidőre.

A harmadik negyedben is a lengyelek irányítottak, a Győr szétesett, sem támadásban, sem védekezésben nem tudott hatékony lenni, ez a tendencia igaz volt a negyedik játékrészre is, a vendégek sokkal pontosabbak voltak, jobban védekeztek.

A Győr 91–61-re kikapott, és négy fordulót követően négy vereséggel az A-csoport utolsó helyén áll.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-csoport, 4. forduló

CNB CARGO-UNI GYŐR–WISLA CAN-PACK KRAKÓW (lengyel) 61–91 (14–29, 21–20, 13–27, 13–15)
Győr, 400 néző. V: Vladic (osztrák), Szmiljanics (szerb), Fuska (szlovák)
GYŐR: Kiesel 6, Laklóth 7, Varga Zs. 7/3, Simon Zs. 8/6, Goree 12. Csere: Lihtarovics 12/6, Szabó P. 2, Kovács V. 4, Török Á. 3/3, Simon A., Nagy R. Edző: Völgyi Péter
KRAKÓW: YGUERAVIDE 11/3, SIMMONS 23/15, Ben Abdelkader 11/6, MORRISON 16, KOBRYN 17/3. Csere: Zietara 3/3, Misiuk 2, Szott-Hejmej 8, Malinowska, Kuter. Edző: José Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–7. 7. p.: 10–4. 9. p.: 14–26. 13. p.: 22–31. 15. p.: 24–35. 18. p.: 31–42. 24. p.: 42–55, 27. p.: 46–68. 33. p.: 48–82. 36. p.: 54–87
Völgyi Péter:
– El kell ismernünk, sokkal jobb teljesítményt nyújtott az ellenfél. Elsősorban a külső és a poszt elleni játékra készültünk a Krakkóból, de igazán egyiket sem sikerült megvalósítanunk. Sajnos nem szakadt meg a rossz sorozatunk, de dolgozunk tovább a javításért.
José Hernández: – Tudtuk, hogy a győri csapat a belső posztokon gondokkal küszködik, és ez sikerült a magassági fölényünkkel maximálisan kihasználni. Jól kezdtük a mérkőzést, korán vezettünk megnyugtató előnnyel, és döntőnek bizonyult az is, hogy a külső hárompontos dobásaink zömét sikeresen hajtottuk végre.