Férfi kosár BL: Partizan-siker Szolnokon, az Olaj elfogyott a végére

2016.11.09. 20:00
Harcolt a Szolnok, ám a végére meghajolt a Partizan előtt (Fotó: fibaeurope.com)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata hazai pályán 70–55-re kikapott a szerb Partizan Beogradtól a Bajnokok Ligája 4. fordulójában, így 1 győzelem és 3 vereség a mérlege.

A hazai bajnokságban kellemetlen pofonokat kapó Szolnok a Bajnokok Ligájában hazai pályán szerdáig egyből egyet behúzott – és a szerb Partizannal is sokáig tartani tudta a lépést, de végül alulmaradt. A belgrádiak jól „jöttek ki a rajtgépből”, de 5–14 után Vojvoda Dávid és Milos Boriszov megszórta a triplavonalon túlról a szerbeket, így a magyar csapat mínusz néggyel jött ki az első negyedből (16–20).

Az Olaj 20–20-nál egalizált, majd Boriszov hárompontosával 28–27-re át is vette a vezetést, igaz, ez nem sokáig tartott – a nagyszünetben eggyel vezetett a Partizan (32–33). Vojvoda ponterőssége segített a Szolnoknak tapadni, ám Stefan Bircsevics pontjaival továbbra is kontroll alatt tudta tartani a meccset a szerb csapat. Szoros volt a meccs, de a Szolnok nem tudta behozni a Partizan előnyét, és hétpontos hátránnyal kezdte a negyedik negyedet (46–51).

Ennél tovább nem is jutott a magyar bajnok: az Olaj a záró negyedben alig-alig talált be, a Partizan ezt kihasználva fokozatosan elhúzott, és a végén izgulnia sem kellett. A szerbek teljesen kézben tartották a hajrát, az utolsó percekre már 15 pont volt az előnyük – a végeredmény pedig 55–70, nem ide. A Szolnok egy győzelme mellett immár harmadik vereségét szenvedte el.

A Partizan úgy nyert, hogy távolról szinte teljesen veszélytelen volt (3/14-es triplamutató), viszont megnyerte a lepattanóharcot (31:41), a palánk alatt sokkal eredményesebbnek bizonyult, cseréi pedig jócskán felülmúlták a szolnoki kispad teljesítményét.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
E-CSOPORT, 4. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–PARTIZAN BEOGRAD (szerb) 55–70 (16–20, 16–13, 14–20, 9–17)
Szolnok, 1250
néző. V: Purszanidisz (görög), Baldini (olasz), Maestere (francia)
SZOLNOK: Kinney 5/3, VOJVODA 21/9, Barnies 1, BORISZOV 12/6, Wright 9. Csere: Tóth Á., Wittmann 2, Eilingsfeld 5/3, Popovics. Edző: Sztojan Ivkovics
PARTIZAN:
RATKOVICA 6, Vrabac 4, Andrics 4, BIRCSEVICS 17, LUKOVICS 14
Csere:
HATCHER 11/3, Koprivica 2, Marinkovics 7/3, Karahodzsics, Robinson 5/3. Edző: Alekszandar Dzsikics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 5–14. 9. p.: 13–16. 12. p.: 18–20. 14. p.: 20–20. 17. p.: 28–27. 23. p.: 34–35. 27. p.: 39–42. 33. p.: 48–58. 39. p.: 53–68. 31. p.: 59–57
Kipontozódott: Tóth Á. (35. p.)
Sztojan Ivkovics:
– A harmadik negyed végéig egál meccset játszottunk a Partizannal, aztán két értelmetlen megoldás után hétpontos hátrányba kerültünk. Az utolsó negyedben csak futottunk az eredmény után. Türelem és idő kell, hogy összeálljunk.
Nenad Canak (Alekszandar Dzsikics rosszul érezte magát, így másodedzőjét küldte a sajtótájékoztatóra):
– Két fontos játékosunk nélkül érkeztünk, így oda kellett figyelnünk, mert tudtuk, hogy a Szolnok hazai pályán veszélyesebb, mint idegenben. A második félidőben már jobban tudtuk semlegesíteni Vojvoda Dávidot és Milos Boriszovot. A végén fontos győzelmet szereztünk.

További eredmények: Besiktas (török)–Stelmet Zielona Gora (lengyel) 85–66, Proximus Spirou (belga)–Ludwigsburg (német) később