Férfi kosár BL: 43 pontos vereséget szenvedett az Olaj

2016.11.02. 21:44
A férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában a Szolnoki Olaj 99–56-ra kikapott a német Ludwigsburg vendégeként.

A két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel álló magyar bajnok alaposan bealudt a meccs elején, a házigazda előbb egy 8–0-s, majd a szolnoki tripla után egy 11–0-s sorozatot produkált (19–3), s gyakorlatilag egy negyed alatt lerendezte a vitás kérdéseket (28–11).

A második és a harmadik negyedben összesen csupán hat ponttal nőtt a különbség a felek között (70–47), a negyedikben azonban ismét kinyílt az olló, és 43 pontra hízott a differencia (99–56).

A magyar csapat legeredményesebbjének a 15 pontig jutó Vojvoda Dávid bizonyult.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MHP RIESEN LUDWIGSBURG (német)–SZOLNOKI OLAJ 99–56
(28–11, 20–16, 22–20, 29–9)
Ludwigsburg,
1768 néző. V: Jasevicius (litván), Jokics (montenegrói), Yilmaz (török)
LUDWIGSBURG: Washpun 4, McCray 6, COTTON 18/6, Martin 8, THIEMANN 19. Csere: COOLEY 20, Gonzalvez 2, TOPPERT 12/6, Loesing 5/3, Boone 5. Edző: John Patrick
SZOLNOK: Kinney 5/3, VOJVODA 15, Popovics 2, Boriszov 13/3, Wright. Csere: Tóth Á. 3, BARNIES 13/12, Wittmann, Eilingsfeld 5/3. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 6. p.: 15–3. 8. p.: 21–9. 12. p.: 32–11. 16. p.: 40–19. 19. p.: 46-23. 23. p.: 52–36. 27. p.: 62–38. 34. p.: 84–51. 36. p.: 88–51.
John Patrick: – Nagyon frusztráltan léptünk pályára a két csoportbeli vereség után, de nagyon büszke vagyok a srácokra, mert keményen játszottak, rengeteg energiát fektettek ebbe a mérkőzésbe, és egy idő után sikerült megnyugodniuk is.
Sztojan Ivkovics: – Mindenben jobb volt az ellenfél, hazai pályán egyelőre más csapat vagyunk, mint idegenben. A válogatott programja után két hetünk volt összeállni, idegenben jelenleg nincs sok keresnivalónk. Továbbra is előre kell csak néznünk. Sok játékosunk nem játszott még ezen a szinten, kevés a tapasztalatunk. Örülök, hogy Kinney pályára léphetett végre.