Női kosár Euroliga: a Sopron 20, a Győr 19 ponttal kapott ki

2017.02.01. 19:36
Az Uniqa Sopron jó kezdés után hazai pályán 89–69-re kikapott a tavalyi döntős Nagyezsda Orenburgtól a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában. Az A-csoportban a Győr 19 pontos vereséget szenvedett Krakkóban.

Négy perccel a nagyszünet előtt még 12 ponttal a Sopron vezetett (38–26), a pihenőre azonban már a vendégek vonulhattak hárompontos előnnyel (42–45).

A különbség a harmadik és negyedik negyedben tovább nőtt, így a Sopron nyolcadik próbálkozásra sem tudta legyőzni az Orenburgot, és négy győzelem mellett ez volt a hetedik veresége az Euroliga mostani kiírásában.

A Győr a 19–11-re elbukott első negyed után ugyanilyen különbséggel megnyerte a második játékrészt, a fordulás után azonban már csak 17 pontig jutott, így nem kerülhette el a vereséget Krakkóban.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 11. FORDULÓ
UNIQA SOPRON–NAGYEZSDA ORENBURG (orosz) 69–89 (24–20, 18–25, 16–25, 11–19)
Sopron, 600
néző. Vezette: Faur (román), Karovics (bosnyák), Vladics (osztrák)
SOPRON: Fegyverneki 6, TURNER 19/3, JOHNSON 17/6, CRVENDAKICS 16/3, Krnjics 9. Csere: Határ 2, Weninger, Dubei. Edző: Sterbenz László
ORENBURG: Mitchell 6/3, Ouvina 3/3, ZSEDIK 19/9, ZAHUI 25/9, E. WILLIAMS 14. Csere: Beglova 8/6, Silova, ANOJKINA 14. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–6. 6. p.: 20–14. 9. p.: 24–18. 12. p.: 32–22. 15. p.: 36–26. 19. p.: 42–42. 22. p.: 44–50. 25. p.: 50–58. 28. p.: 55–66. 32. p.: 60–72. 35. p.: 60–80. 38. p.: 63–83
Sterbenz László:
– Gyors, kombinatív kosárlabdát játszottunk egy félidőn át, és ezzel ellensúlyozni tudtuk a nagyobb játékerőt. Amikor aztán ellenfelünk kintről is egyre többször betalált a gyűrűbe, akkor már nem a centik döntöttek.
Roberto Íniguez: – Legutóbbi, ráadásul hazai vereségünk kicsit megtépázta önbizalmunkat. Több fiatal játékosunk van, nekik még kevés a tapasztalatuk. Ezen próbáltunk segíteni a heti tréningeken. Sok munkánk van abban, hogy egy hét alatt ennyit tudtunk javítani játékunkon. Egyre jobb formába lendülünk, és ez már a mérkőzéseken is, így a soproni találkozón is meglátszott.