Férfi kosár BL: a Szolnok óriási csatát vívott a csoportelsővel

2017.01.17. 20:28
A Szolnoki Olaj hosszabbításos mérkőzésen 96–91-re kikapott a csoportját vezető Besiktastól a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája keddi játéknapján hazai pályán.

A kiegyenlített első negyed után a Besiktas belehúzott, 40–26-ra meglépett, azonban az Olaj hatalmas harmadik negyedet produkált, 54–54-nél utolérte ellenfelét, és a negyedik játékrésznek előnyben (59–56) futott neki.

A küzdelmes negyedik játékrész utolsó percére fordulva a Szolnok megint vezetett (80–75), de a törökök egy duplával és egy hármassal egyenlítettek – jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Milos Boriszov triplája után a Szolnok állt jobban (85–82), csakhogy akkor zsinórban hét török pont következett. Luksa Andric egyszer még egyenlített (91–91), de válaszul Michael Roll harmadik triplája is beakadt, és a Besiktas már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

A Szolnok két győzelemmel és 11 vereséggel a nyolccsapatos csoport utolsó helyén áll, már nem juthat tovább. Utolsó mérkőzését a belga Proximus Spirou Charleroi otthonában játssza január 25-én.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör, 13. forduló, E-csoport

SZOLNOKI OLAJ KK–BESIKTAS SOMPO JAPAN (török) 91–96 (18–18, 17–26, 24–12, 21–24, 11–16) – hosszabbítás után
Szolnok, 1200
néző. V: Sulga (ukrán), Rutesics (montenegrói), Racys (svéd)
SZOLNOK:
PAVLICSEVICS 17/9, VOJVODA 18/6, Barnies 3, EILINGSFELD 5, Tóth Á. 6. Csere: ANDRIC 20/3, BORISZOV 17/12, Wittmann 5/3. Edző: Kmézics Zorán
BESIKTAS: M. THOMPSON 21/9, Güler, ROLL 15/9, E. Clark 6/3, STIMAC 19. Csere: Sipahi, WEEMS 14/6, STRAWBERRY 18/15, Veyseloglu, Sanli 3. Edző: Ufuk Sarica
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–3. 8. p.: 17–11. 13. p.: 20–26. 18. p.: 28–40. 24. p.: 41–49. 27. p.: 49–51. 29. p.: 56–54. 33. p.: 62–60. 37. p.: 72–67. 39. p.: 80–75. 40. p.: 80–80. 43. p.: 85–89
Kipontozódott: Tóth Á. (43. p.)
Kmézics Zorán:
– Nagyon jó meccset játszottunk a csoport egyik legjobb csapata ellen. Az első negyed végén az eladott labdáink miatt hátrányba kerültünk, de óriási erőfeszítések árán visszakapaszkodtunk. A záró játékrészben minden energiánkat mozgósítottuk, győzelmi esélyünk is volt, sajnos a végén fájó vereséget szenvedtünk, de azt mondtam a fiúknak az öltözőben, hogy nyertesnek tekintem őket, hiszen egy nagyon jó ellenféllel szemben volt győzelmi esélyünk.
Ufuk Sarica: – Mondtam a fiúknak a meccs előtt, hogy koncentráltan játsszanak, mert a Szolnok különösen hazai pályán nagyon veszélyes, és jól is játszottak a hazaiak. Mi sok labdát eladtunk, de a végjátékban jobban összpontosítottunk.