Férfi kosár Ek: a Körmend távol került a negyeddöntőtől

2017.02.08. 19:44
Parrish Petty 24 ponttal a legeredményesebb körmendi volt<br />(Fotó: Koncz György)
Az Egis Körmend hazai pályán 99–78-ra kikapott a francia Elan Chalontól a férfi kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Bravúrra lett volna szüksége a Körmendnek a győzelemhez, hiszen a Chalon a francia élvonal második helyén áll jelenleg, az Európa-kupa egyik esélyese.

Az első csoportkörben az Alba Fehérvár otthonában 111–91-re alulmaradt a kissé nagyképűen játszó francia csapat, most azonban nem követte el azt a hibát, hogy lebecsülje ellenfelét.

A Körmend így is sokáig jól tartotta magát, a rosszul sikerült első negyed után a másodikban a vezetést is átvette rövid időre.

A záró játékrészt azonban 18–2-es rohammal kezdte a Chalon, amely ezzel eldöntötte valószínűleg nemcsak a mérkőzést, hanem a párharcot is.

A visszavágót két hét múlva, február 22-án rendezik Franciaországban.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
EGIS KÖRMEND–ELAN CHALON 78–99 (15–26, 22–13, 23–27, 18–33)
Körmend, 1900
néző. V: Lorenzo Baldini (olasz), Szergej Beljakov (orosz), Anasztasziosz Manosz (görög)
KÖRMEND: PETTY 24/6, Smith 11/6, Ferencz 2, Allen 10, Csorvási 11. Csere: Horti 7/3, GIBBS 13/6 , Loveridge, Németh. Edző: Gasper Potocnik
CHALON: ROBERSON 26/21, N'ZEULIE 7/3, HARRIS 14/12, CLARK 27/3, Fall 6. Csere: Pitard 3/3, Bouteille 5/3, Loum 2, Marshall 7. Gantswa 2. Edző: Jean-Denys Choulet
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9–8. 8. p.: 13–21. 13. p.: 19–31. 18. p.: 35–34. 23. p.: 41–44. 29. p.: 59–62. 33. p.: 60–73. 37. p.: 70–89.
Gasper Potocnik:
– Ma egy nagyon jó csapat volt az ellenfelünk, harminc percig tudtuk tartani a lépést, aztán kiütközött a tudásbeli különbség. A franciák keményen védekeztek, és kiváló, átlag feletti dobóteljesítményt produkáltak. Mi is sokat dobtunk kosárra, de gyenge százalékkal. Nincs időnk szomorkodni, holnaptól már készülünk a ZTE elleni rangadóra.
Jean-Denys Choulet: – Meglepett ez a kiváló hangulat, ami a sportcsarnokban uralkodott, kezdetben okozott is egy kis zavart a játékunkban. Tartottunk a Körmendtől, hiszen korábban két francia ellenfelüket is megleckéztette. Mi ma okosan játszottunk, jól védekeztünk és nagyon jól dobtunk, ezért nyertük meg a mérkőzést.