Női kosár Euroliga: közel volt, de elmaradt a győri bravúr

2016.11.10. 19:44
A Győr női kosárlabdacsapata megszorongatta a csoportban százszázalékos Fenerbahcét, de végül érvényesült a papírforma: a török csapat kiélezett hajrát követően 66–64-re győzött vendéglátója ellen a csütörtök esti Euroliga-csoportmérkőzésen. A magyar csapat három meccs után még nyeretlen.

A fehér mezes Győr a végjátékban akár többet is kihozhatott volna a meccsből (Fotó: FIBA)

A Simon Zsófia vezette Rába-partiak eleinte tartották a lépést a török bajnokkal annak ellenére, hogy csak a 14. percben szerezték első triplájukat, amikor az ellenfél már négynél járt. A nagyszünetben öt ponttal vezetett a Fener.

A Győr az amerikai Brianna Kiesel kosaraival megnyerte a harmadik negyedet, így az utolsó szakasz 45–48-ról indult.

Völgyi Péter vezetőedző együttese kilenc másodperccel a vége előtt a fehérorosz Tatszana Lihtarovics büntetőivel kiegyenlített (64–64), ezután viszont a török csapatot erősítő magyar válogatott játékos, Quigley Allie is hibátlanul büntetőzött, így a 2013-ban és 2014-ben is Euroliga-döntős isztambuliak kicsikarták a győzelmet.

A Győr december elsején – az Európa-bajnoki selejtezők után – a szintén nyeretlen lengyel Krakówot fogadja.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-csoport, 3. forduló

CMB CARGO UNI GYŐR–FENERBAHCE (török) 64–66 (16–21, 16–16, 13–11, 19–18)
Győr, 400
néző. V: Szomosz (görög), Beljakov (orosz), Clivaz (svájci)
GYŐR: KIESEL 11/3, Laklóth 7/3, SIMON ZS. 14/6, Hruscáková 10, Goree 8. Csere: LIHTAROVICS 6, Varga Zs. 6, Szabó P. 2, Kovács V. Edző: Völgyi Péter
FENERBAHCE: Bilgic 2, Quigley 8, STRICKLEN 6/6, LAVENDER 13, GRUDA 15. Csere: Vardarli 8/6, Veramejenka 5/3, Cora 9/9, Ural, Canitez. Edző: Jorgosz Dikeulakosz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–9. 8. p.: 14–18. 12. p.: 18–24. 14. p.: 23–26. 18. p.: 28–34. 23. p.: 32–40. 28. p.: 42–45. 32. p.: 49–48. 36. p.: 49–52. 38. p.: 55–56. 39. p.: 60–62
Völgyi Péter:
– Csalódott vagyok, mert nem sikerült feltenni az i-re a pontot. Látszik, hogy a Fener a csapatépítés időszakát éli, de ezzel együtt több rutinos játékosa van, ez döntött. Az igazán nagy csapat erénye, hogy gyengébb játékkal is tud nyerni, mi nem tudtuk kihasználni a vendégek hibáit.
Jorgosz Dikeulakosz: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk a kitűnő Győrrel. Annak ellenére, hogy nincsenek nagy nevek a magyar csapatban, egységesen, okosan játszott. Igaz, ehhez mi is hozzásegítettük őket azzal, hogy sokáig hiányzott csapatunkból a teljes koncentráció. Meglátszott a játékunkon, hogy keveset tudtunk még együtt készülni, ezért nehezítette meg dolgunkat a magyar csapat.

NŐI EURÓPA-KUPA: KIKAPOTT A CEGLÉD ÉS A DVTK

Elszenvedte első vereségét a Cegléd a női Európa-kupában: Cziczás László csapata négy ponttal kikapott az A-csoport másik veretlenje, az izraeli Maccabi Bnot vendégeként csütörtök este. Az Aluinvent DVTK Miskolc hazai pályán simán, 71–53-ra kapott ki Vajda Anna török csapatától, a Yakın Dogu Üniversitesitől.

Maikel López diósgyőri együttese 11–10-ig vezetett, ám az ellenfél a második negyedben már kilenc ponttal elhúzott (14–23). A nagyszünetben 28–35 állt az eredményjelzőn.

A miskolciak a térfélcsere után is futottak az eredmény után, de nem tudtak felzárkózni. A hazaiak legjobbja a szerb Tina Jovanovics lett 12 ponttal, a túloldalon Vajda Anna 5 pontig jutott.

A miskolciak mindhárom eddigi csoportmeccsüket elvesztették.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
3. FORDULÓ

A-CSOPORT

MACCABI BNOT ASDOD (izraeli)–VBW CEKK CEGLÉD 63–59 (20–17, 12–13, 14–14, 17–15)
ASDOD:
Doron, Abdi 16/9, Hightower 12/6, T. Jackson 16, Levitsky 5. Csere: Shafir 5, Ben-Nun, Butulija 7/3, Paris 2. Edző: Adan Inbar
CEGLÉD: Medgyessy 8, Katona Sz. 11, Skorics 6, Nagy-Bujdosó 10/6, Makszimovics 17. Csere: Serbán 7, Kányási, Kobolák. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–3. 6. p.: 8–8. 12. p.: 22–20. 15. p.: 28–22. 18. p.: 30–28. 22. p.: 32–34. 25. p.: 39–37. 28. p.: 42–43. 32. p.: 51–46. 38. p.: 58–55
Kipontozódott: Skorics (36. p.), Levitsky (40. p.), Nagy-Bujdosó (40. p.)
Cziczás László:
– Végletekig kiélezett találkozón a hazai pálya előnyeit kétszáz százalékban élvező csapat tudott minket legyőzni. Alig várjuk a Sopron elleni bajnoki mérkőzésünket, amelyen nyilván nem mi vagyunk az esélyesek, de megpróbálkozunk a csodával.

D-CSOPORT

ALUINVENT DVTK MISKOLC–YAKIN DOGU ÜNIVERSITESI (török) 53–71 (14–19, 14–16, 16–22, 9–14)
Miskolc, 1000
néző. V: Cardus (spanyol), Csajkovszkij (ukrán), Matejek (cseh)
DVTK: Czank 6/3, Rasheed 11/9, Szécsi 8/6, T. JOVANOVICS 12, Tomlinson 6. Csere: Horváth B. 2, Adamecz, Robertson-Warren 8, Gorjanácz. Edző: Maikel López
YAKIN DOGU: Cakir 4, Eldebrink 3, CARSON 16/9, Vajda 5/3, ROBINSON 25. Csere: Hollingsworth 5, Basaran, Firat 3, N. Jovanovics 2, Caglar 8. Edző: Zafer Kalaycioglu
Kipontozódott: T. Jovanovic (29. p.), Hollingsworth (29. p.)
Maikel López:
– Ahogy vártuk, ellenfelünk nagyon erős játékosállománnyal érkezett hozzánk. Minden tőlünk telhetőt megtettünk a helytállás érdekében, erőnkből és tudásunkból ennyire futotta.
Zafer Kalaycioglu: – Az eredményben kifejezésre jutott a két csapat közötti tudásbeli különbség. Az a véleményem, hogy játékban és szervezettségben a miskolciak a csoport másik két csapata előtt járnak.

Olympiakosz (görög)–Good Angels Kosice (szlovák) 85–78