Női kosárlabda Ek: tíz ponttal nyertek a pöstyéniek a PEAC ellen

MTI MTIMTI MTI
2016.10.05. 20:19
A PEAC-Pécs hazai pályán tíz ponttal kikapott a szlovák Piestanske Cajky együttesétõl szerdán a női kosárlabda Európa-kupa selejtezőjének első mérkőzésén.

Az európai kosárküzdelmek nyitányán a bajnoki ötödik pécsiek látták vendégül a pöstyéni csapatot. A baranyaiak szombaton hosszabbítás után verték a Szekszárdot az NB I első fordulójában, a szlovákoknál pedig ott volt a brit válogatott Chantelle Handy, aki az elmúlt szezonban a PINKK-Pécsi 424 csapatát erősítette.

A szerdai meccs első félidejében a Pécs volt a jobb, de a szünet után a szlovákok egy 8–0-s rohammal fordítottak. A 49–51-ről induló utolsó negyed kiélezett csatát hozott, mígnem 64–61 után a vendégcsapat egy 13–0-s sorozattal nagy hajrát mutatott be. A PEAC – amelynek legjobbja a válogatott Zele Dorna volt 20 ponttal – nehéz helyzetből várja a folytatást.

A visszavágóra egy hét múlva kerül sor Pöstyénben, a párharc győztese felkerül az Európa Kupa 32 csapatos főtáblájára, amelynek már tagja a PINKK-Pécsi 424 és az Aluinvent DVTK Miskolc. A selejtező másik magyar résztvevője a VBW CEKK Cegléd, amely a Jenyiszej Krasznojarszkkal küzd meg az Ek-csoportkörért. Az első meccsre csütörtökön Cegléden, a visszavágóra egy héttel később Oroszországban kerül sor.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
PEAC-PÉCS–PIESTANSKÉ CAJKY (szlovák) 64–74 (20–14, 15–16, 14–21, 15–23)
Pécs, 300
néző. V: Krejic (szlovén), Tomic (horvát), Mrdak (szerb)
PÉCS: MANDICS 9, Raksányi 7/3, ZELE 20, KUSTER 16, Siksniute 4. Cs: Licskai 6, Fűrész, Juhász D. 2, Szücs R. Edző: Borisz Maljkovics
PIESTANY: BROWN 12/6, PÁLENÍKOVÁ 16, Handy 5/3, OLIVER 25, OROSZOVÁ 10/6. Cs: Slamová 4, Mikulásiková, Dudásová 2. Edző: Martin Pospísil
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–10. 7. p.: 15–12. 13. p.: 20–20., 17. p.: 31–27. 24. p.: 39–40. 27. p.: 43–49. 33. p.: 55–51. 37. p.: 62–61
Borisz Maljkovics:
– Az első és a harmadik negyedben dekoncentráltak voltak a lányok. A kritikus pillanatokban nem mi döntöttünk jobban. Nincs még semmi veszve, a jövő héten kiharcolhatjuk a továbbjutást.
Martin Pospísil: – A második félidőben sokkal határozottabban jöttünk ki. Jól védekeztünk, és főleg ennek köszönhetően megnyertük a mérkőzést. Ugyanilyen koncentráltnak kell maradnunk a második mérkőzésen.