Női kosár Euroliga: kalandos út után soproni vereség

2016.12.15. 19:58
Az Uniqa Sopron 74–66-ra kikapott a török Hatay vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának hatodik fordulójában.

A magyar bajnok 3, 2-es mérleggel várta az összecsapást, míg a Hatay 1, 4-gyel állt, ugyanakkor a Sopron helyzetét nehezítette, hogy a gárda szerdai utazása során szélvihar miatt Isztambulban rekedt, ezért csak csütörtök délelőtt érkezett meg a mérkőzés helyszínére.

Jól kezdett a magyar együttes, de a hazaiak tapadtak riválisukra, s a harmadik negyedben fordítottak.

A hajrára kissé elfáradt a Sopron, s végül nyolcpontos vereséget szenvedett.

Sterbenz László vezetőedző csapata január 4-én a francia ESBVA-LM csapatát fogadja.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
HATAY BB (török)–UNIQA SOPRON 74–66 (19–21, 20–18, 17–12, 18–15)
Antakya. V:
Haszanov (azeri), Cavara (bosnyák), Tiszlenko (ukrán)
HATAY: Hurst, B. ÖZTÜRK 20/12, Oral 3/3, SZNYICINA 19/9, PARIS 13. Csere: Magklara, Takmaz 4, D. Sztankovics 2, J. POPOVICS 13/3, Tanacan. Edző: Ekin Bas
SOPRON: FEGYVERNEKY 13, Turner 2, Drammeh 12/6, GEORGE 17/9, Krnjics 5. Csere: CRVENDAKICS 14/3, Dubei 3/3, Határ. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–4. 7. p.: 12–13. 12. p.: 24–26. 16. p.: 35–28. 23. p.: 46–42. 27. p.: 51–44. 32. p.: 64–55. 34. p.: 68–57. 38. p.: 71–61
Sterbenz László:
– A naptári év végére a lányok elkészültek az erejükkel, a legvégsőket mozgósították, ezúttal ez nem volt elég. Tudtuk, hogy az Euroliga nem csak az európaiaké, vállaltuk, hogy ilyen messzire is el kell jönni. A második félidőben hiányzott a frissesség. A Hatay játékosai lelkesen védekeztek, mentek a lepattanókért, frissebbek és egy kicsivel jobbak is voltak, el kell ismerni.
A csoport további mérkőzésein. Szerda: Nagyezsda Orenburg (orosz)–Jekatyerinburg (orosz) 59–88, Lille (francia)–CCC Polkowice (lengyel) 75–55, Perfumerías Avenida Salamanca (spanyol)–Bourges Basket (francia) 63–50