Férfi kosár BL: nagyot küzdött a Szolnok, de kikapott

2016.12.13. 22:40
A Sassari csak néha engedett ki, megérdemelten győzött (Fotó: basketballcl.com)
A kilencedik mérkőzésén a nyolcadik vereségét szenvedte el a Szolnoki Olaj a férfi kosárlabda Bajnokok Ligájában. Az olasz Dinamo Sassari szinte végig vezetett, de a magyar együttes egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet.

A Szolnok az első nyolc meccséből csak egyet nyert meg az E-csoportban, így utolsó helyezettként lépett pályára idegenben a Sassari ellen, amely a hatodik pozíciót birtokolta három győzelemmel.

A Szolnok nagyon jól tartotta magát az első félidőben, az első negyed után még döntetlenre állt, és a nagyszünetben is csak kétpontos hátrányban volt.

A harmadik negyedben elhúzott a Sassari. Azonban hiába volt már 76–60 is az előnye, a Szolnok szenzációs utolsó negyedet produkált, s felzárkózott két pontra (80–78). Sajnos az olaszok még időben észbe kaptak, s alaposan megnyomták az utolsó perceket. Ezért – bár a Szolnoké lett a játékrész – végül kilenc pontos fórral a Sassari győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
E-CSOPORT, 9. FORDULÓ

Sassari (olasz)–Szolnoki Olaj 97–88 (27–27, 24–22, 25–15, 21–24)
Sassari, 2000 néző. V: Calik (lengyel), Cuevas (spanyol), Horozov (bolgár)
SASSARI: BELL 31/18, Lacey 18/3, Carter 3/3, Sacchetti 7/3, Lydeka 6
Csere: Devecchi 8/6, Stipcevic 10/9, Szavanovics 3/3, Olaseni 8, D’Ercole 3/3, Ebeling
Edző: Federico Pasquini
SZOLNOK: Kinney 14/3, WITTMANN 14/3, Popovics 10, Boriszov 14/9, Wright 9
Csere:Tóth Á. 2, Eilingsfeld 8/6, PAVLICSEVICS 17/15,
Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–6. 6. p.: 17–13. 7. p.: 17–21. 12. p.: 31–27. 17. p.: 42–41. 19. p.: 49–43. 24. p.: 56–58. 28. p.: 63–60. 29. p.: 76–60. 35. p.: 80–78. 37. p.: 86–79
Kipontozódott: Tóth Á. (34. p.)
Federico Pasquini: – Támadásban mindkét csapat remekelt, minden akkor változott meg, amikor a harmadik negyedben védekezést váltottunk, és átálltunk zónázásra – ekkor sikerült elhúznunk. A negyedik negyedben ugyan visszajött a Szolnok, de ekkor magam is meglepődtem, hogy játékosaim mennyire erősek voltak ebben a helyzetben, és utána is tudták kontrollálni a mérkőzést.
Sztojan Ivkovics: – Nagyszerű mérkőzést játszottunk, a hazaiak védekezésváltására nem tudtunk reagálni. A támadójátékunkra nem panaszkodhatok, a védekezés pedig azon múlik, hogy mennyit tudjuk gyakorolni – most egyelőre nem tudunk eleget edzeni, ezt kell majd a későbbiekben összeraknunk.