Férfi kosár BL: egy pont döntött, az Olaj legyőzte a Sassarit!

2016.10.26. 20:01
A Szolnoki Olaj hazai pályán rendkívül kiélezett végjátékban 73–72-es győzelmet aratott az olasz Sassari felett a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A magyar csapat egy győzelem, egy vereséggel áll két forduló után.

Vojvoda Dávidra nem nagyon találták a választ a Dinamo Sassari játékosai: a Szolnok „dobógépe” 16 pontig jutott az első félidőben, elsüllyesztett egy triplát irdatlan messziről is, szóval megmutatta ismét remek képességeit.

Vojvoda szenzációsan kosarazott (Fotó: Mészáros János)

Más kérdés, hogy ez a Sassarit kevéssé hatotta meg.

Az eleinte Trevor Lacey által húzott olasz csapat a meccs elején még csak üldözte az Olajt, ám 17–16 után egy – magyar szempontból – 0–7-es rohanással átvette az irányítást, és nagyszünetig már nem is engedte azt ki a kezéből. A Sassari – elsősorban a hárompontosvonalon túlról – pontosabban célzott, a kispadról beszállók pedig kimondottan eredményes játékkal keserítették a szolnokiak életét. Szünetben 36–44 volt az állás, de korábban hazai szempontból mutatott már mínusz tizenegyet is az eredményjelző.

A harmadik negyedet jól kezdte a Szolnok, ám a Sassari villámgyorsan rendezte a sorait, és ismét visszaállította a (viszonylag) biztonságos hét-, nyolcpontos különbséget. Az Olaj azért próbálkozott rendületlenül, és fel is jött, 55–55-nél pedig beérte vendégét.

A záró negyedet 57–57-ről kezdték a csapatok, no meg szolnoki kosárral – az Olaj 59–57-nél hosszú idő után ismét előrébb tartott! Maradt is a hazai fór egy ideig – Josh Carter triplája viszont a lehető legrosszabbkor hullott be, 68–68-nál ismét egál volt. Vojvoda hosszú kosárszünet után remek ütemben felelt egy triplával, hogy aztán az utolsó percet 71–71-ről kezdje a Sassari és a Szolnok. Harminchat másodperccel a vége előtt a vendégek támadhattak, de a Szolnok remek csapdázással labdához jutott!

Az Olaj gyakorlatilag meccslabdához jutott, Wittmann kitűnő dobócsellel világgá küldte emberét, majd bedobott egy duplát – 73–71. Az olaszoknak még volt egy időkérésük és lehetőségük, és miután támadólepattanót szedtek, két büntetőjük is. Tautvydas Lydeka kihagyta az elsőt, így a másodikat is ki kellett volna hagynia, hogy legyen esélye a Sassarinak, de ez nem sikerült – a nagy ívben eldobott labda behullott a gyűrűbe! Már csak 0.6 másodperc volt hátra, a labda a Szolnoknál, innen nem lehetett elveszteni – 73–72-es győzelmet aratott az Olaj!

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, E-CSOPORT, 2. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–DINAMO SASSARI (olasz) 73–72 (22–28, 14–16, 21–13, 16–15)
Szolnok, 1235
néző. V: Zurapovics (bosnyák), Difallah (francia), Rutesic (montenegrói)
SZOLNOK:
Wittmann 5/3, VOJVODA 19/9, Barnies 3, BORISZOV 11/3, Wright 10. Csere: TÓTH Á.. 8, POPOVICS 13/6, Eilingsfeld 4, Rudner. Edző: Sztojan Ivkovics
SASSARI: JOHNSON-ODOM 12/3, CARTER A. 14/12, Lacey 11/3, Szavanovics 6, Lydeka 7. Csere: Devecchi, Olaseni 7, Sacchetti, STIPCEVIC 15/9, D'ercole. Edző: Federico Pasquini
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 4. p.: 8–9. 8. p.: 17–16. 9. p.: 17–23. 14. p.: 29–31. 15. p.: 29–36. 20. p.: 33–44. 23. p.: 44–46. 24. p.: 44–51. 29. p.: 55–55. 31. p.: 59–57. 34. p.: 64–59. 39. p.: 71–71
Mezőnybeli dobószázalék: 28/70 (40%) : 25/61 (41%)
Hárompontosok dobószázaléka:
7/22 (32%) : 9/27 (33%)
Büntetők dobószázaléka: 10/13 (77%) : 13/15 (87%)
Lepattanók (támadó): 45 (19) : 36 (11)
Legtöbb lepattanó: Boriszov, Eilingsfeld 7-7, ill. Lacey 8
Legtöbb gólpassz: Vojvoda 5, ill. Stipcevic 4
Sztojan Ivkovics:
– Játékosaim ezen a meccsen is megmutatták, hogy jó kis csapatot alkotnak, tudnak egymásért harcolni. Valóban, az AEK-meccs előtt brutális edzést tartottunk nekik, de akkor arra volt szükség, bízunk egymásban, így ebből nem volt probléma. Ezúttal egy másik arcunkat mutattuk meg, mint Athénban.
Federico Pasquini: – Furcsa meccs volt, jól védekeztünk az első félidőben, jól támadtunk. A fordulás totál másik történet, Szavanovics megsérült, izomhúzódást szenvedett. Sokat hibáztunk, és a Szolnok sok támadólepattanót szedett. A sorozat elején vagyunk, még nem vagyunk elég kiegyensúlyozottak.

További eredmények: Proximus Spirou (belga)–AEK (görög) 58–80, Besiktas (török)–Partizan (szerb) 77–62, Stelmet Zielona Gora (lengyel)–Ludwigsburg (német) 72–70