Női kosár Euroliga: 25 percet bírt a Győr, aztán jött a 0–21

2017.01.04. 19:43
A zöld mezes Sopron a negyedik negyedre elvesztette az esélyét (Fotó: Koncz György)
Nem tudta felborítani a papírformát az Uni Győr a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának szerdai mérkőzésén Oroszországban, ahol a százszázalékos Dinamo Kurszk 90–55-re legyőzte a kisalföldieket. A Sopron az első és a negyedik negyedet megnyerte hazai pályán a francia Villeneuve d’Ascqellen, de a kettő között 22–40-nel zárt, így tízpontos vereséget szenvedett.

A Győr a harmadik negyed közepéig erőn felül teljesítve tartotta a lépést vendéglátójával, 53–47 után azonban sorozatban 21 pontot dobott a Kurszk megválaszolatlanul, amivel eldöntötte a mérkőzést.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
7. FORDULÓ
A-CSOPORT
DINAMO KURSZK (orosz)–CMB CARGO-UNI GYŐR 90–55
(20–17, 24–20, 21–10, 25–8)
Kurszk, 1200
néző. V: Grigoras (román), Cavara (bosnyák), Ihnaceju (fehérorosz)
KURSZK:
Cruz 8, McCoughtry 22/9, Kirillova 7/3, Ogwumike 9, Ciak 4. Csere: Vagyejeva 22, Prints 7/3, Vidmer 4, Logunova, Doroseva 1, Levcsenko 6, Medvegyeva. Edző: Lucas Mondello
GYŐR:
Kiesel 8, Laklóth 6/6, Simon Zs. 2, Goree 10, Hruscáková 15/3. Csere: Varga Zs. 2, Lihtarovics 7/3, Török Á., Kovács V. 4, Simon A. 1. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–4. 5. p.: 8–11. 8. p.: 18–11. 12. p.: 22–21. 15. p.: 34–21. 18. p.: 38–32. 23. p.: 48–37. 26. p.: 53–47. 29. p.: 63–47. 33. p.: 74–47. 37. p.: 83–50
Völgyi Péter: –
Ahhoz képest, hogy három hete nem volt mérkőzésünk, s volt egy hosszabb leállás is, nem vagyok elégedetlen. Az első félidőért nagy dicséretet érdemel a csapat, mert jól játszott. A másodikban kiütközött minden bajunk, illetve a fáradtság is jelentkezett a lányokon, hiszen vagy húsz órát utaztunk. Mindemellett a hazaiak kispadja is jóval erősebb. Ennek ellenére ha még több jó egyéni teljesítmény van a csapatban, a jövőben szorosabb mérkőzéseket játszhatunk az ilyen erősségű együttesek ellen is.

A csoport többi mérkőzésén: Mersin Buyuksehir (török)–Fenerbahce (török) 73–89, USK Praha (cseh)–Famila Schio (olasz) 74–73, BLMA (francia)–Wisla Can-Pack (lengyel) 74–68

B-CSOPORT
UNIQA SOPRON–VILLENEUVE D'ASCQ 62–72 (24–17, 13–22, 9–18, 16–15)
Sopron, 700 néző. V: Jovovics, Horváth, Csender (román), Nikolics (szerb)
SOPRON: FEGYVERNEKY 10, TURNER 17/6, Crvendakics 10/3, GEORGE 16, Krnjics 6. Csere: Dubei 3/3, Határ, Weninger. Edző: Sterbenz László
VILLENEUVE: EPOUPA 19/6, GOMIS 16/9, AYAYI 16/6, Sy Diop 6, Amant 7. Csere: Sztyepanova 2, Gaye, Jagupova 6. Edző: Frederic Dusard
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–10. 6. p.: 10–13. 9. p.: 19–13. 13. p.: 33–24. 17. p.: 33–33. 19. p.: 35–39. 23. p.: 37–44. 26. p.: 37–47. 29. p.: 42–52. 33. p.: 50–61. 36. p.: 52–70. 39. p.: 61–72
Sterbenz László: –
A második negyed végéig tudtuk játszani saját játékunkat. Ezután nem, mert nem engedték. Huszonhét eladott labdánk volt, ez sok egy nemzetközi kupatalálkozón.
Frederic Dusard: – Tudtuk, hogy a Sopronnak kevés a rotációja, és ezt használtuk ki sikerrel. Az első félidőben a hazaiak zónája ellen nem voltunk hatékonyak, de a második félidőben megtaláltuk ennek ellenszerét, így tudtunk győzni Sopronban.

A csoport többi mérkőzésén: Tango Bourges (francia)–Hatay Buyuksehir (török) 68–55, Perfumerias Avenida (spanyol)–Nagyezsda Orenburg (orosz) 49–64
Csütörtökön játsszák: CC Polkowice (lengyel)–UMMC Jekatyerinburg (orosz)