Férfi kosár Ek: közte 29, száz fölött kapott a Fehérvár

2016.11.22. 22:09
A férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 6., utolsó fordulójában az Alba Fehérvár súlyos, 29 pontos vereséget szenvedett a francia Elan Chalon vendégeként. Mindkét csapat 4/2-es mutatóval zárta a csoportkört.

Az első negyedben gyatra védekezése miatt 14 pontos hátrányba került a fehérvári alakulat (28–14). A folytatásban kiegyenlítődött a játék, de a nagyszünetre így is tovább nőtt a különbség a vendégek kárára (50–34). A franciák a második félidőben is érvényre juttattak fölényüket, és előnyüket folyamatos növelve, száz pont fölé jutva simán nyertek.

A Fehérvár így lemaradt a csoportgyőzelemről, a továbbjutását pedig már korábban bebiztosította.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
CHALON-SUR-SAONE (francia)–ALBA FEHÉRVÁR 106–77 (28–14, 22–20, 26–18, 30–25)
Chalon-sur-Saone. V:
Szirica (fehérorosz), Jones (walesi), Racys (svéd)
CHALON: Roberson 11/3, N'Zeulie 15/3, L. Harris 11/6, C. Clark 26, Fall 18. Cs: Mejeris 6, Bouteille 10, Pitard 6, Ndoye 3. Edző: Jean-Denys Choulet
FEHÉRVÁR: B. Taylor 16/6, Edwards 14/9, Shepard 4, Lóránt 6, Keller Á. 10. Cs: Markovics, Farr 22/3, Burgess 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–4. 7. p.: 21–10. 13. p.: 34–18. 16. p.: 39–25. 22. p.: 55–36. 25. p.: 62–39. 28. p.: 71–48. 34. p.: 86–58. 37. p.: 93–64. 39. p.: 101–72
Dzunics Braniszlav:
– Az ellenfél minden játékelemben jobb volt nálunk, a mi játékunkban kijöttek a hiányosságok. Sok könnyű kosarat kaptunk, a védekezésünk nem volt olyan, amilyennek kellett volna, és a támadójátékunk is csupán egyéni akciókra épült.