Férfi kosár Ek: az Alba legyőzte a Benficát, nagy lépés előre

2016.11.09. 20:33
Négy forduló után három győzelemmel áll a Fehérvár (Fotó: fiba.com/Simon Erika)
Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata 90–71-es győzelmet aratott a portugál Benfica felett az Európa-kupa 4. fordulójában.

Tulajdonképpen végig sima volt: a Benfica egy pontnál többel egyszer sem vezetett a mérkőzésen, az Alba Fehérvár bezzeg volt, hogy hússzal is, a magyar csapat meggyőző fölénnyel verte meg portugál riválisát, és nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Az Alba először 10–7 után lépett a gázra, és egy 12–5-ös sorozattal tíz pontra tudta növelni előnyét. A Benfica ugyan makacskodott, előbb feljött, majd 33–34-nél át is vette a vezetést, csakhogy itt vége lett a dalnak. A fehérváriak megint elkapták a ritmust, a nagyszünetre 44–39-es előnnyel mentek, 55–45-nél pedig ismét tíz volt közte. Ezt követően a Benfica tízen belülre tudott még jönni néhányszor, de egyszer sem lihegett a házigazdák nyakába – az Alba 69–56-os fórral kezdte az utolsó negyedet, és magabiztos győzelmet aratott.

A Benfica magyar állampolgársággal is rendelkező amerikai bedobója, Damian Hollis három év után lépett ismét pályára Székesfehérváron, ahol korábban bajnoki címet és Magyar Kupát is nyert. Az Ek-összecsapáson 16 pontot szerzett, ezzel csapata második legeredményesebb játékosa volt. A Fehérvárból Justin Edwards emelkedett ki 21 ponttal.

A magyar csapat 3 győzelemmel és 1 vereséggel vezeti a csoportot az ugyanilyen mérleggel álló Chalon előtt, a Benfica harmadik 2–2-vel, a sereghajtó a csak vereségeket számláló belga Brussels. Mivel a Benficával való összevetés (90–71 és 74–77) az Albának kedvez, a fehérváriak egy Brussels elleni sikerrel matematikailag is biztosíthatják továbbjutásukat az 5. fordulóban.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR
SL BENFICA (portugál) 90–71 (26–20, 18–19, 25–17, 21–15)
Székesfehérvár,1800néző.V: Szomosz (görög), Beljakov (orosz), Clivaz (svájci)
FEHÉRVÁR:TAYLOR9/3,EDWARDS21/9,SHEPARD18,LÓRÁNT17/3,KELLER Á.2. Csere:Farr9/3,Burgess9,Tóth P.3/3, Markovics, Keller I.2. Edző:Dzunics Braniszlav
BENFICA:Morais8/6,D. Raivio6,HOLLIS16/3,BARBER13,Soares. Csere:ANDRADE21/15,Fernandes5/3,Dos Santos2,Barroso. Edző:Carlos Santos
Az eredmény alakulása. 3. perc:8–5.5. p.:17–10.8. p.:24–14.12. p.:28–22.15. p.:30–29.18. p.:37–34.22. p.:51–43.25. p.:57–45.28. p.:59–51.32. p.:69–58.35. p.:75–64.38. p.:84–66
Dzunics Braniszlav:
– Elismerésem a játékosaimnak, mert nem először játszottak már úgy a szezonban, ahogy egy komoly csapattól elvárható. Tudtunk dominálni a festékben, jól dobtunk kintről és indításból is. Nem számolgatunk, a hátralevő mindkét meccsünket meg akarjuk nyerni.
Carlos Santos:Az első félidőben jobban teljesítettünk, mint a másodikban, mert akkor tudtuk igazán a saját játékunkat játszani. A két csapat közötti különbséget leginkább a kétpontos dobások valamint a gyors indítások jelentették. Most már a hétvégi portugál bajnokira és a jövő heti, Chalon elleni kupameccsre koncentrálunk.

1. Alba Fehérvár 4 3 1 361–318 0.750
2. Elan Chalon 4 3 1 345–338 0.750
3. SL Benfica 4 2 2 303–328 0.500
4. Brussels Basketball 4 0 4 304–329 0.000

SOPRONI VERESÉG

A Sopron simán, 31 ponttal kikapott a francia Nanterre vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa-kupa negyedik fordulójában.

A soproniak 1/2-es győzelmi mérleggel, a Nanterre viszont veretlen éllovasként várta a találkozót, amelyet a magyar csapatból Dénes Gábornak és Tóth Gergelynek is ki kellett hagynia sérülés miatt. A házigazda már a mérkőzés elején magához ragadta a vezetést, és az összecsapást végig kontrollálva magabiztosan győzött.

D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
NANTERRE 92 (francia)–SOPRON KC 106–75 (29–20, 27–18, 29–22, 21–15)
NANTERRE:
Warren 3/3, Butterfield 24/12, Riley 11/3, Morency 11/3, Lessort 9. Csere: Schaffartzik 9/9, Zanna 12, Conklin 12, Invernizzi 11/3, Tchouaffe 4. Edző: Pascal Donnadieu
SOPRON: Threatt 13/6, Mills 8/6, K. Lewis 7/3, Dufault 10, Spica 13. Csere: Ruják A. 5, Takács N., Bán 8, Élő 11/3, Kántor. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–9. 6. p.: 14–16. 13. p.: 37–25. 19. p.: 54–38. 23. p.: 72–38. 28. p.: 78–53. 35. p.: 95–66
Kipontozódott: Spica (36. p.)
Sabáli Balázs:
– Tudtuk, hogy nem leszünk könnyű helyzetben, hiszen Dénes Gábor és Tóth Gergely nem utazott velünk. Magas posztokon ahogy belecseréltünk, egyből ellépett az ellenfél, amely gyorsaságban, atletizmusban messze túlszárnyalt minket. Az első félidőben külső dobásokból kiváló százalékkal dolgozott riválisunk. Pozitívum, hogy fiataljaink bátran szálltak be, ez mindenképpen örömteli, de ezen az estén nem voltunk egy súlycsoportban a Nanterre-rel.

1. Nanterre 4 4 0 344–292 1.000
2. Antwerp Giants 4 3 1 323–296 0.750
3. Sopron 4 1 3 294–345 0.250
4. Porto 4 0 4 296–322 0.000