Női kosár Ek: parádés kezdés, másodszor is nyert a Cegléd

2016.11.03. 19:51
Második mérkőzését is megnyerte a Cegléd a női kosárlabda Európa-kupában: Cziczás László csapata csütörtök este hazai pályán 62–50-re győzött az orosz Szpartak Moszkva ellen. Ugyanebben a sorozatban a DVTK szoros mérkőzésen hazai pályán 61–60-as vereséget szenvedett a görög Olympiakosztól, míg az Euroligában a Győr 77–65-re kapott ki a Famila Schio vendégeként.

Másodszor is győztek a ceglédi hölgyek (Fotó: Koncz György – archív)

Az első negyedben elképesztően jól játszottak a ceglédiek, hét percen át mintha be lett volna deszkázva a gyűrűjük – a Szpartak 17–0-nál szerezte első pontjait…

A következő három játékrész kiegyenlített játékot hozott, de a hazaiaknak igazából már csak a különbség tartására kellett ügyelniük – ez nagyjából sikerült is nekik, könnyedén győztek.

A Cegléd az első körben a litván Hoptrans-Sirenos Kaunas otthonában győzött 15 ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD–ZSBK SZPARTA&K VIDNOJE (orosz) 62–50 (23–7, 14–10, 17–18, 8–15)
Cegléd, 750
néző. V: Jojovic (horvát), Sztojanova (bolgár), Mouton (luxemburgi)
CEGLÉD: MEDGYESSY 8, Katona 6/3, NAGY–BUJDOSÓ 17/3, SKORICS 16, MAKSZIMOVICS 13. Csere: Kányási 2, Serbán, Ruttner Zs., Schlemer, Kobolák. Edző: Cziczás László
VIDNOJE: Davidova 6, KOLOSZOVSZKAJA 12, Finogentova 2, Dojkics 4, Knight 2. Csere: Ogun 7/3, Novikova, Gladkova 5, Razseva 6, Pacsurina 6. Vezetőedző: Alekszandr Vaszin
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–0. 6. p.: 15–0. 13. p.: 24–9. 18. p.: 30–17. 23. p.: 43–17. 27. p.: 50–27. 32. p.: 54–41. 37. p.: 60–46
Cziczás László: – Cegléd városának ajánljuk a győzelmet! Fantasztikus volt telt ház előtt játszani. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, de nagyon várjuk a vasárnapot, amikor a bajnokság egyik favoritja, a PEAC jön hozzánk.
Alekszandr Vaszin: – Adtunk egy negyed előnyt, hiába javultunk fel utána, nem tudtunk fordítani.

EURÓPA-KUPA: FÁJÓ VERESÉG MISKOLCON

Az utolsó percre fordulva, Rasheed Rita két büntetője után 60–57-re vezetett az addig jó befejező negyedet produkáló DVTK, de 60–59-nél, időkérést követően hiába indíthatott akciót, Tina Jovanovics egy rossz dobás után támadóhibát követett el, és a görögök mindkét szabaddobást értékesítve visszavették a vezetést (60–61).

A magyar csapatnak 18 másodperce maradt a fordításra, csakhogy Szécsi Orsolya viszonylag gyorsan eladta a labdát, megint jöttek a görögök, és bár a beütött fault után mindkét büntetőt elrontották, a pattanót Lykendra Johnson lekapta – és kijátszották a hátralévő időt.

A miskolciak a múlt heti nyitókörben 82–67-re veszítettek Kassán. Az Olympiakosz ugyancsak vereséggel rajtolt, odahaza kikapott Vajda Anna csapatától, a török Yakın Dogu Üniversitesitől, amely hibátlan mérleggel vezeti a csoportot.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

ALUINVENT DVTK–OLYMPIAKOSZ (görög) 60–61 (13–16, 17–16, 15–16, 15–13)
Miskolc, 1200
néző. V: Chemova (orosz), Ivanovics (szerb), Staslev (moldovai)
ALUINVENT: Czank 9/9, RASHEED 17/9, Szécsi 2, T. JOVANOVICS 16, Tomlinson 11/3. Csere: Horváth B., Adamecz 2, Robertson-Warren 3. Edző: Maikel López
OLYMPIAKOSZ: Maltsi 3, HADZINIKOLAU 13, KALCIDU 8/6, KIZER 14, Johnson 9. Csere: Bartonova 1, Chalivera 5/3, M. Jovanovic 3/3, Dimitraku 3, Papamichall 2. Edző: Eleni Kapogianni
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–6. 6. p.: 5–8. 8. p.: 10–10. 12. p.: 15–21. 15. p.: 21–21. 18. p.: 24–31. 22. p.: 37–32. 25. p.: 40–38. 28. p.: 45–40. 33. p.: 47–53. 38. p.: 57–55
Kipontozódott: Robertson-Warren (28. p.), Kizer (38. p.)
Maikel López: – Végig pariban voltunk a kiváló játékosokat felvonultató vendégekkel szemben. A mérkőzést az Olympiakosz nagyobb rutinja döntötte el az utolsó fél percben.
Eleni Kapogianni: – A mindvégig szoros, küzdelmes és élvezetes csatát apróságok döntötték el. Számunkra értékes a siker, mert csapatunk még nem érett teljesen össze.

EUROLIGA: JAVULÓ JÁTÉK, DE VERESÉG OLASZORSZÁGBAN

Simon Zsófia triplája után még a győriek vezettek a második negyed derekán (29–28), ám a hazaiak egy 11–0-s rohammal válaszoltak, és onnantól végig előnyben voltak.

Az egy héttel ezelőtti produkcióját felülmúló magyar csapat néhányszor tíz ponton belülre kapaszkodott, de a rövidzárlatokat kihasználó olaszok újra és újra elhúztak, s végül magabiztos győzelmet arattak.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
FAMILA SCHIO (olasz)–CMB CARGO UNI GYŐR 77–65 (22–18, 20–15, 17–15, 18–17)
Schio. V:
Calatrava (spanyol), Yalman (török), Caruha (görög)
SCHIO: Sottana 11/3, Anderson 11/3, Zandalasini 9/3, Miyem 20, Yacoubou 13. Csere: Macchi 6, Martinez 4, Masciadri 2, Gatti, Ress 1. Edző: Miguel Méndez
GYŐR: Kiesel 15, Laklóth 5/3, Simon Zs. 9/3, Goree 17, Hruscaková 9/3. Csere: Likhtarovics 10/6, Varga Zs., Szabó P. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–6. 6. p.: 17–8. 14. p.: 28–29. 18. p.: 39–29. 25. p.: 50–35. 27. p.: 54–42. 33. p.: 63–54. 37. p.: 73–58.
Völgyi Péter:
– Rossz szériában vagyunk, mégsem sikerült rosszul ez a meccs. A vereségünket az okozta, hogy elvesztettük a lepattanócsatát, a Schio nem dobott jól, ám a gyűrűről lejövő labdákat nem sikerült megkaparintanunk, így nem tudtunk gyors gólokat sem szerezni. Igyekeztünk szoros végjátékot kiharcolni, de sajnos felőrlődtünk a végére.