Női kosár Ek: rettenetesen elrontotta a végjátékot a DVTK

2016.11.03. 18:59
A DVTK szoros mérkőzésen hazai pályán 61–60-as vereséget szenvedett a görög Olympiakosztól a női kosárlabda Európa-kupa csütörtöki játéknapján.

Az utolsó percre fordulva, Rasheed Rita két büntetője után 60–57-re vezetett az addig jó befejező negyedet produkáló DVTK, de 60–59-nél, időkérést követően hiába indíthatott akciót, Tina Jovanovics egy rossz dobás után támadóhibát követett el, és a görögök mindkét szabaddobást értékesítve visszavették a vezetést (60–61).

A magyar csapatnak 18 másodperce maradt a fordításra, csakhogy Szécsi Orsolya viszonylag gyorsan eladta a labdát, megint jöttek a görögök, és bár a beütött fault után mindkét büntetőt elrontották, a pattanót Lykendra Johnson lekapta – és kijátszották a hátralévő időt.

A miskolciak a múlt heti nyitókörben 82–67-re veszítettek Kassán. Az Olympiakosz ugyancsak vereséggel rajtolt, odahaza kikapott Vajda Anna csapatától, a török Yakın Dogu Üniversitesitől, amely hibátlan mérleggel vezeti a csoportot.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-csoport, 2. forduló

ALUINVENT DVTK–OLYMPIAKOSZ (görög) 60–61 (13–16, 17–16, 15–16, 15–13)
Miskolc, 1200
néző. V: Chemova (orosz), Ivanovics (szerb), Staslev (moldovai)
ALUINVENT: Czank 9/9, RASHEED 17/9, Szécsi 2, T. JOVANOVICS 16, Tomlinson 11/3. Csere: Horváth B., Adamecz 2, Robertson-Warren 3. Edző: Maikel López
OLYMPIAKOSZ: Maltsi 3, HADZINIKOLAU 13, KALCIDU 8/6, KIZER 14, Johnson 9. Csere: Bartonova 1, Chalivera 5/3, M. Jovanovic 3/3, Dimitraku 3, Papamichall 2. Edző: Eleni Kapogianni
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–6. 6. p.: 5–8. 8. p.: 10–10. 12. p.: 15–21. 15. p.: 21–21. 18. p.: 24–31. 22. p.: 37–32. 25. p.: 40–38. 28. p.: 45–40. 33. p.: 47–53. 38. p.: 57–55
Kipontozódott: Robertson-Warren (28. p.), Kizer (38. p.)
Maikel López: – Végig pariban voltunk a kiváló játékosokat felvonultató vendégekkel szemben. A mérkőzést az Olympiakosz nagyobb rutinja döntötte el az utolsó fél percben.
Eleni Kapogianni: – A mindvégig szoros, küzdelmes és élvezetes csatát apróságok döntötték el. Számunkra értékes a siker, mert csapatunk még nem érett teljesen össze.