Női kosár Euroliga: a Sopront a végén darálta be az Orenburg

2016.12.01. 17:02
A Sopron női kosárlabdacsapata 65–57-re kikapott az orosz Orenburgtól az Euroliga csoportkörének 4. fordulójában.

Jobban kezdte az összecsapást a Sopron, és az első negyed után 20–17-re vezetett. A második és a harmadik játékrészben egyaránt az Orenburg szerzett több pontot – igaz, csak kettő-kettővel.

A magyar csapat egypontos hátránnyal (43–42) vághatott neki a negyedik negyednek, ám a befejezés kifejezetten rosszul sikerült: az oroszok már a játékrész elején elhúztak, és a Sopron nem is tudott visszajönni a mérkőzésbe.

A soproni együttes végül 65–57-re kikapott, ezzel második vereségét szenvedte el a B-csoportban, 6 pontjával az ötödik helyen áll.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
NAGYEZSDA ORENBURG (orosz)–UNIQA SOPRON 65–57 (17–20, 13–11, 13–11, 22–15)
Orenburg. V:
Csender (román), Tomic (horvát), Caruha (görög)
ORENBURG: Mitchell 7/3, Ouvina 6/6, ZSEGYIK 12, E. WILLIAMS 12, ZAHUI 12. Csere: PETRUSINA 10, Beglova 4, Anojkina, Majga 2, Szapova. Edző: Roberto Iniguez
SOPRON: Fegyverneky 8, Turner 2, DRAMMEH 13/6, GEORGE 9, KRNJICS 12. Csere: Crvendakics 8, Határ, Dubei 5/3. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–2. 5. p.: 10–4. 7. p.: 13–14. 12. p.: 17–24. 15. p.: 23–24. 17. p.: 27–26. 19. p.: 30–31. 23. p.: 34–31. 26. p.: 40–35. 29. p.: 41–41. 33. p.: 53–46. 38. p.: 61–52
Sterbenz László:
– Senki sem várhatta, hogy ennyire megizzasztjuk az Orenburgot ebben a kutya hidegben, mármint ami a csarnokon kívül volt. Nagyon jól védekeztünk, jól szedtük a lepattanókat, sajnos amikor a harmadik negyedben ellenfelünk átvette a vezetést, sok eladott labdát ajándékoztunk neki, amit szeretettel köszönt. A végét nem bírtuk erővel és figyelemmel, de nem megyünk haza rossz érzésekkel.