Férfi kosár Ek: megszerezte első győzelmét a Fehérvár

2016.10.26. 20:08
Az Alba Fehérvár hazai pályán 86–79-re nyert a belga Basic Fit Brussels ellen a férfi kosárlabda Európa-kupa A-csoportjának második fordulójában.

Közel három perc eltelt, mire először beköszönt az Alba, Lóránt triplája után 3–8 állt az eredményjelzőn. Innentől azonban összekapták magukat a fehérváriak elöl-hátul, a padról jól szállt be Farr és Burgess is, így már az első negyed végén átvette a vezetést a Dzunics-alakulat, sőt, Tóth Péter hármasa után 25–19-re meg is lépett. Hatalmas volt az iram, villámgyorsan játszottak a felek, amiben mintha kissé el is fáradtak volna – rengeteg volt a rossz döntés, kihagyott dobás, rossz megoldás. A második negyedben már nem is jöttek úgy a pontok, főleg az Alba részéről, így a nagyszünet előtt egy triplával fordítottak a belgák – a korábbi 60 százalékos mezőnymutató 44 százalékra csökkent Kelleréknél.

A fordulás után kicsit lassabb lett a játék, az Albánál pedig fellépett Edwards, és egymaga berámolt kilenc pontot, majd kiosztott egy gólpasszt Kellernek – védekezésben is keményítettek a hazaiak, 47–41-nél kért időt a Brüsszel. Ez sem hatott, Edwards továbbra is parádézott (volt több óriási kosara), de a beszálló Farr is hozta a dobásait, így pillanatok alatt tizenöt pont környékére növelte előnyét a Fehérvár. A záró etap első felében aztán ennek nagy része el is tűnt, kicsit kapkodóvá, fejetlenné vált Kellerék játéka, de az utolsó percekre ismét sikerült stabilizálniuk magukat elöl-hátul, ennek pedig meglett az eredménye. A végén már nem hibázott az Alba, így első győzelmét aratta idén a nemzetközi porondon.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–BASIC FIT BRUSSELS 86–79 (25–19, 13–20, 30–17, 18–23)
Székesfehérvár, 1500
néző. Vezette: Rosso (francia), Putyenko (orosz), Vuckovic (szlovén)
ALBA FEHÉRVÁR: Taylor 6/3, EDWARDS 20/3, Shepard 5, LÓRÁNT 13/3, KELLER Á. 14. Csere: Tóth P. 3/3, Burgess 6, FARR 14, Filipovics 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
BRUSSELS: Dowe 8, Muya 9/3, Peciukevicius 6, Lichodzijewski 3/3, Simmons 7. Csere: LOUBRY 16/9, UBEL 17/3, PITA 13/9, Depuydt. Edző: Serge Crevecoeur
Az eredmény alakulása: 3. p.: 3–8. 5. p.: 9–12. 8. p: 20–19. 12. p.: 25–24. 15. p.: 31–30. 18. p.: 36–36. 22. p.: 42–41. 25. p.: 51–41. 28. p.: 60–46. 32. p.: 72–62. 35. p: 77–69. 38. p.: 77–72
Dzunics Braniszlav:
– Két jó képességű csapat végig nyílt mérkőzést játszott, leginkább az döntött, hogy a harmadik negyedben jobban támadtunk, és keményen védekeztünk.
Serge Crevecoeur: – A visszavágó biztosan ugyanilyen nagy küzdelmet fog hozni, és ehhez hasonlóan teljesen nyílt lesz. Voltak olyan momentumok a mérkőzésen, amikor dönthettünk volna, de többet hibáztunk a szünet után.