Női kosár Ek: javított a Cegléd, megvan a harmadik siker

MTI MTIMTI MTI
2016.12.01. 20:43
A Cegléd házigazdaként nyolc ponttal legyőzte a litván Sirenos csapatát csütörtökön a női kosárlabda Európa-kupa negyedik fordulójában, és ezzel nagyon közel került ahhoz, hogy a továbbjutást érő első két hely valamelyikén végezzen.

A magyar csapat két győzelem után a harmadik fordulóban elszenvedte első vereségét az izraeli Makkabi Bnot együttesétől, míg a Sirenos nyeretlenül várta a ceglédi összecsapást. A ceglédiek a 15 pontot dobó Nagy-Bujdosó Nóra, valamint a 14 pontig jutó Jelena Maksimovic Jevdenijevic vezetésével folyamatosan növelték előnyüket az első három negyedben, s végül magabiztos győzelmet arattak.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
4. forduló, A-csoport
VBW CEKK CEGLÉD–HOPTRANS–SIRENOS (litván) 68–60
(20–14, 16–12, 22–19, 10–15)
Cegléd, 650
néző. V: Kucerova (cseh), Stoyanova (bulgár), Tomasovics (szlovák)
CEGLÉD:
Medgyessy 5/3, KATONA 8, NAGY–BUJDOSÓ 15/3, Skoric 10, MAKSZIMOVICS 14. Csere: Kányási 4, SCHLEMER 10, Kobolák 2, Serbán, Ruttner Zs., Filipowicz V. Edző: Cziczás László
SIRENOS:
Zemantauskaite 6/3, ZIUZKOVA 18/15, Jarosz 11, Baronenaite, Taraseviciute. Csere: KNYZAITE 12, Sakeviciute 5, Gutkauskaite 6, Jasiunskaite 2. Vezetőedző: Linas Salkus
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–8. 5. p.: 11–8. 9. p.: 20–12. 13. p.: 22–19. 18. p.: 32–24. 25. p.: 40–38. 28. p.: 46–45. 33. p.: 60–49. 35. p.: 62–56
Kipontozódott:
Skorics (33. p.), Kányási (38. p.)
Cziczás László:
– Mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek. Sajnos ez egy ilyen mérkőzés volt. A héten elég sok problémával küzdöttünk, de nagyon örülök a győzelemnek.
Linas Salkus:
– Mit mondhatnék? Kikaptunk nyolc ponttal, miközben kihagytunk tizenhét büntetőt...

A csoport másik meccsén: Maccabi Bnot (izraeli)–Szpartak Vidonje (orosz) 63–50

Az állás: 1. Maccabi 8 pont, 2. Cegléd 7, 3. Szpartak 5, 4. Sirenos 4