Férfi kosár BL: az Olaj egy negyedig bírta a Zielona ellen

2016.11.15. 20:13
Jó kezdés után alaposan visszaesett a Szolnok (Fotó: fibaeurope.com)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata 83–63-ra kikapott a lengyel Zielona Górától a Bajnokok Ligája 5. fordulójában, s negyedik vereségét szenvedte el a csoportkörben.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, az első játékrészt Vojvoda Dávid vezérletével – a magyar kosaras 10 egységgel zárta a negyedet –, 21–20-ra megnyerte a Szolnoki Olaj.

A második negyedben visszaesett a Szolnok, öt perc alatt mindössze két pontot dobott, a Zielona ezzel 13-at, amivel 33–23-ra vezetett. A félidőre tovább növelte előnyét a lengyel csapat, s a nagyszünetre tizenkét pontos előnnyel (43–31) mehetett.

A második félidő is a hazaiakról szólt, akik nagyszerű százalékkal dobtak mezőnyből. A harmadik negyedben hét ponttal szereztek többet a Szolnoknál, míg a negyedik játékrészt 18–17-re nyerték, amivel 83–63-ra győztek.

Az Olajnak egy győzelme mellett négy veresége van a csoportkörben.

FÉRFI KOSÁRLABDA, BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
E-CSOPORT, 5. FORDULÓ
STELMET ZIELONA GORA (lengyel)–SZOLNOKI OLAJ KK 83–63 (20–21, 23–10, 22–15, 18–17)
Zielona Góra, 2100
néző. V: Shulga (ukrán), Aunkrogers (lett), Velikov (bolgár)
ZIELONA: ZAMOJSKI 22/18, Koszarek 7/3, Moore 4, DJURISIC 14/3, VAUGHN 6. Cs: Gruszecki 6/6, Kelati 5/3, FLORENCE 12/6, Hrycaniuk 4, Zajcev 3/3, Der. Edző: Artur Gronek
SZOLNOK: Kinney 4, VOJVODA 14/6, Barnies, EILINGSFELD 10/6, Wright 5. Cs: Boriszov 11/3, Wittmann 3/3, Popovics 4, Rudner, Hajdu 2. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–9. 8. p.: 15–19. 10. p.: 20–19. 15. p.: 33–23. 18. p.: 33–28. 21. p.: 45–31. 24. p.: 54–34. 27. p.: 61–37. 29. p.: 63–46. 34. p.: 76–50. 37. p.: 78–58
Artur Gronek:
– Remekül játszottuk az elzárás-leválást, emiatt a sarkokból sok üres dobóhelyzetünk adódott. Szerencsére kitűnő százalékkal dobtunk a mezőnyből, főleg a gyűrű alól, ahonnan 34 pontot szereztünk. Az első negyedet kivéve jól is védekeztünk.
Sztojan Ivkovics: – Az Európa-bajnoki selejtezők miatt én magam és a négy válogatott játékos is később kezdtük a felkészülést a szezonra, még idő kell a csapatnak. A Bajnokok Ligájában idegenben kicsit másképpen játszunk, most is kemény ellenféllel találtuk magunkat. Tisztességesen helytálltunk, ennyi volt ebben a mérkőzésben.