Két kihagyott és két belőtt tizenegyest is láthatott a szentlőrinci közönség

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.04.30. 16:50
László Dávid nézni sem merte már a büntetőt (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)
Grumics és Erdei Carlo is két büntetőt rúghatott a Szentlőrinc és a Tiszakécske összecsapásán a labdarúgó NB II 35. fordulójában, végül mégsem ezek, hanem a hatékonyabb szögletrúgások döntöttek a pontok sorsáról.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–TISZAKÉCSKEI LC 3–2 (1–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci sporttelep, 500 néző. Vezette: Bana Gergely (Aradi József, Máyer Gábor).
SZENTLŐRINC: Prokop – Lénárt, Tamás L., Keresztes B., Erdélyi B. – Múcska (Daróczi, 78.), Havas, Kesztyűs M. (Radosevics, 81.) – Pintér Á. (Novák Zs., 70.), Grumics, László D. (Rétyi, 70.).Megbízott edző: Pichler Gábor
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Csáki, Farkas A., Vajda B. – Kiss N. (Oláh M., a szünetben), Máté Zs. (Szekér Á., a szünetben), Pongrácz – Geiger (Zamostny, 59.), Győri (Horváth Z., a szünetben), Erdei C. (Vachtler, 76.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Grumics (12. – 11-esből), Keresztes (50.), Lénárt (58.), ill. Erdei C. (19. – 11-esből), Zamostny (90+1.)
Pichler Gábor:
– Rövid időnk volt arra, hogy a fejekben rendet tegyünk, ami talán sikerült is. Stabil játékot nyújtó ellenfelet győztünk le. Ma még ünnepelünk, de aztán folytatjuk a kemény munkát.
Klausz László: – Nagyon nem tetszett, amit a pályán láttam. Gyenge mérkőzés volt, sok-sok hibával. Rendre pontrúgásokból kaptuk a gólokat, többen is dekoncentráltnak tűntek a csapatomból.

Olyan pörgős, zaklatott meccset játszott egymással a Szentlőrinc és a Tiszakécske, amelyen négy büntetőt is láthatott a közönség. Még negyedóra sem telt el, amikor Grumics az elsőt a vendégek kapujába vágta, nem sokkal később viszont Erdei duplázhatott is, hiszen első, kimaradó tizenegyesét Prokop elmozdulása miatt újrarúgatta a játékvezető. A fordulás után gyorsan ismét tizenegyest kaptak a hazaiak, ezt azonban Grumics kihagyta. Ez sem jelentett azonban problémát a Lőrincnek, hiszen rögtön az ezt követő szögletből gólt fejelt Keresztes. Onnan már összeesett a vendégcsapat, és egy újabb sarokrúgás megpecsételte a sorsát.

Igaz, a ráadásban Zamostny még begyötört egy gólt a hazai kapuba, de ez a lényegen már nem változtatott, a három pont Szentlőrincen maradt. 3–2

Vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: GÓÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! Zamostny lőtt a tizenhatos előteréből, takarásból, Prokop nem is ért le a bal alsóhoz. 3–2

84. perc: Novák Zsombor nagyon nagy gólt akart szerezni, de a jobb oldalról addig vezette befelé a labdát, amíg Halasitól se lőni, se passzolni nem tudott.

81. perc: Kesztyűs Mátét Radosevics váltja a hazaiaknál.

78. perc: Múcska helyére Daróczi érkezett a hazaiaknál.

77. perc: Rétyi került lövő helyzetbe, de Halasi fogta a laposan érkező löketet.

76. perc: Erdeit Vachtler váltotta a vendégeknél.

70. perc: Pintér Ádám helyett Novák Zsombor, László Dávidéra Rétyi érkezett a hazaiaknál.

68. perc: Havas kapott sárga lapot.

65. perc: Szekér küzdött meg egy labdáért, majd ballal lőtt a tizenhatos előteréből, de nem volt elég pontos. Fölé szállt a labda.

59. perc: Zamostny érkezett a pályára Geiger helyére.

58. perc:GÓÓÓÓL! Újabb szöglet, újabb gól! Lénártbólintott a vendégkapuba. 3–1

57. perc: Pintér tört be a jobb oldalról a vendég tizenhatoson belülre, de egy védő a lövés előtti pillanatban oda tudott csúszni neki.

55. perc: Grumics harcolt meg nagyon agresszívan a labdáért, majd László Dávidhoz továbbította, a társ azonban nem tudott lőni.

50. perc: GÓÓÓÓÓL!A szögletet Keresztes a vendégek kapujába fejelte. 2–1

49. perc:Grumics a kapu jobb oldalába lőtte volna a büntetőt, de Halasi védett.

48. perc: László Dávid ismét eltűnt a vendég tizenhatoson belül, újabb büntető következik.

46. perc: Kiss Norbert helyére Oláh Máté, Győri helyére HorváthZoltán,illetve Maté Zsoltéra Szekér Ádámérkezett a vendégeknél a szünetben.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Vége az első félidőnek!

45. perc: Keresztes és Pongrácz ütközése után jöhetnek szabadrúgással veszélyes helyről a vendégek.

42. perc: Bana Gergely másodjára jelzi, hogy a hazaiak szabálytalanul végeztek el egy bedobást, s adta oda a vendégeknek a labdát.

Pintér Ádámra nagyon kellett figyelnie a vendégvédőknek (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

36. perc: Keresztes kapott sárga lapot, amiért szerelte Erdeit. Nagyon jól láthatóan és hallhatóan a labdát találta el a hazaiak védője.

30. perc: A Tiszakécske már most húzza az időt, mindent megtesz azért, hogy a lehető legkevesebbet legyen játékban a labda.

29. perc: Balázs Benjámin kapott sárgát Grumics lerántásáért.

28. perc: Óriási bravúr Halasitól Grumics lövését követően.

19. perc: GÓÓÓÓL!Erdei második tizenegyeséből egyenlít a Tiszakécske. A jobb felsőt lőtte ki, hiába találta el ismét az irányt Prokop. 1–1

18. perc:Erdei a jobb alsót célozta meg a büntetőből, Prokop hárított, de a játékvezető újra rúgatja a tizenegyest.

16. perc:Prokop és Győri futott össze az ötösön belül. Tiszakécskei tizenegyes jön. A hazai kapus egy sárga éapot is kapott.

15. perc:Keresztes vette észre a felezőnél, hogy kint áll a vendégek kapusa, s laposan megcélozta szabadrúgásból a bal alsót. Halasi épp vissza ért védeni.

Máris örülhetnek a hazaiak (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

12. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Grumics a jobb felsőbe vágta a büntetőt, Halasi hiába találta el az irányt. 1–0

10. perc: Tizenegyes jön, László Dávid tűnt el a védők közt a vendégek tizenhatosán belül.

5. perc: Pintér kapott középen labdát balról, de lövését blokkolta egy védő. Múcska félfordulatból ismételt a társ mögül, de a vendég kapu fölé lőtt.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A labdát a fehérben szereplő vendégek indították útjára. A hazaiak szokásos piros-fekete szerelésükben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesőzónában található, öt meccse nyeretlen, péntekenedzőt váltóSzentlőrinc a hétközi fordulóban az MTK-t legyőző, így az elmúlt négy találkozóján kilenc pontot gyűjtő Tiszakécske ellen.