Döntetlen a forduló rangadóján, maradt az ötpontos különbség az MTK és az Ajka között

Füzesi BálintFüzesi Bálint
2023.04.30. 17:50
A labdarúgó NB II 35. fordulójának rangadóján a második MTK az öt ponttal mögötte álló, harmadik Ajkát fogadta. Az első félidőben hiába játszott jobban az Ajka, Kata Mihály révén a kék-fehérek szereztek vezetést, a szünet után a frissiben beállt Dragóner Filip egyenlített. Az 1–1-es döntetlennek köszönhetően maradt az ötpontos különbség a két csapat között a tabellán.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Szarka Ákos (fehérben) a 31. percben gólt szerezhetett volna, de kihagyta helyzetét (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–FC AJKA 1–1 (1–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1374 néző. Vezette: Katona Balázs (Horváth Zoltán, Nagy Viktor)
MTK: Rácz G. – Poór (Vadnai, 77.), Szépe, Bobál D., Varju – Kata, Kocsis G., Stieber Z. (Bognár I., 41.) – Palincsár (Spalek, 68.), Németh K. (Zsóri, 77.), Kovács Mátyás. Vezetőedző: Horváth Dávid
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Tar, Kenderes, Csemer (Présinger, 71.) – Zsolnai R., Tajthy T. (Rabatin, 63.), Csizmadia Z., Sejben (Gaál B., 79.) – Berzsenyi (Doncsecz, 63.) – Szarka Á. (Dragóner F., 63.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Kata (35.), ill. Dragóner F. (65.)
Horváth Dávid: – Jelen állapotunkban az egy pontot el tudjuk fogadni, persze a győzelemmel lettem volna elégedett. Sok párharccal tarkított meccset játszottunk, de ezt tudtuk is, erre készültünk, azonban ez nem a mi profilunk. Az ellenfél egy nappal többet tudott készülni a mérkőzésre, talán ez a plusz egynapnyi frissesség hiányzott ahhoz, hogy még eredményesebbek legyünk.
Jeney Gyula: – Megmutattuk ország-világnak, hogy miért tartunk itt. Az MTK gyakorlatilag kivédekezte a meccset, emellett rúgott egy szép gólt, de a hátrányból felálltunk. Úgy érzem, óriási fölényben és jobban játszottunk, sokkal többet tettünk a győzelemért. Büszke vagyok a csapatra, és köszönöm a szurkolóknak, hogy ennyien elkísértek minket!

Története során még soha nem állt ilyen közel a feljutáshoz az FC Ajka, amely a 35. fordulót megelőzően csak öt ponttal állt a második helyezett MTK mögött a dobogó alsó fokán. Méltán nevezhettük tehát a játéknap rangadójának az MTK–Ajka meccset, még akkor is, ha az utóbbi időszakban nem ment az MTK-nak. Horváth Dávid együttese az előző négy bajnokiját elveszítette, így veszélybe került a vágyott feljutása, míg az ajkaiak felszabadultan, teher nélkül játszva előző tíz bajnokijukból nyolcat megnyertek, s rendelkeznek az élvonalbeli induláshoz szükséges NB I-es licenccel.

Az MTK kezdőcsapatából kikerült az alapembernek számító Bognár István, de a szlovák támadó, Nikolas Spalek sérülése után már a kispadon foglalhatott helyet. Az első 25 percben az ajkaiak jobban játszottak, az MTK szép gólja Kata Mihály révén így egy védelmi megingás miatt a semmiből jött, de ezután a kék-fehérek átvették az irányítást, és az első félidő hajrájában újabb találatokat szerezhettek volna. A sok párharccal tarkított meccs második játékrészét is kellő harcossággal és lendülettel kezdte az Ajka, amely a 65. percben egy kissé szerencsés góllal egyenlített – a frissen, másfél perccel korábban beállt Dragóner Filip első labdaérintéséből talált Rácz Gergő hálójába. A hajrában aztán mindkét együttes megnyerhette volna a meccset, de maradt a döntetlen és ezzel az ötpontos különbség a két gárda között.

Ezzel az eredménnyel az is eldőlt, hogy a DVTK mindenképpen bajnokként jut fel az élvonalba. A sorsolást nézve a hátralévő három fordulóban az ajkaiak a kiesés ellen küzdő csapatokkal játszanak, míg az MTK-ra a Kazincbarcika mellett vár még a Gyirmót és a Szeged is, így nem kizárt, hogy izgalmas véghajrá előtt állunk. 1–1

20. Dorogi FC356101929–54–2528

90+3. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 1–1-ES DÖNTETLENNEL ÉRT VÉGET A FORDULÓ RANGADÓJA, AMELY UTÁN MEGMARADT AZ MTK ÖTPONTOS ELŐNYE AZ AJKÁVAL SZEMBEN! Ezzel az eredménnyel az is eldőlt, hogy a DVTK mindenképpen aranyérmesként jut fel az élvonalba.

90+3. perc: Kocsis Gergő is sárgát kapott, illetve Bonifert Péter is a hazai kispadon, aki reklamált.

90+2. perc: Horváth kapott sárgát, mivel szabálytalankodott Zsórival szemben.

90+2. perc: Kenderes adta el a labdát a saját térfelén, a hazaiak megiramodtak, végül Spalek elé került a labda, aki egy remek csel után tolt egyet rajta, majd kapura akart lőni, de Zsolnai becsúszva hatalmasat mentett. A szöglet után aztán Bognár szedett össze egy lecsorgó labdát, majd beadott balról, de Zsóri négy méterről centikkel a bal sarok mellé fejelt!

Három perc a hosszabbítás!

86. perc: Présinger jobboldali szögletére Zsolnai érkezett a rövid saroknál, s sarokkal kapura tette a labdát, de Rácz könnyedén védett.

Jeney Gyula, az Ajka trénere továbbra is együtt él a játékkal, a kispad előtt sétálva űzi, hajtja játékosait.

79. perc: Sejben helyett Gaál Bálint folytatja a vendégeknél.

Az ajkai egyenlítés óta ismét változott a játék képe, a vendégek többet kezdeményeznek.

77. perc: kettős csere az MTK-ban, Poór helyett Vadnai, míg Németh Krisztián helyett Zsóri Dániel folytatja.

71. perc: újabb ajkai csere, Présinger érkezik Csemer helyett.

68. perc: csere az MTK-ban is, Spalek érkezik Palincsár helyett.

65. perc: GÓÓÓÓÓL, egyenlített az Ajka! Zsolnai lövésébe Rácz Gergő olyan szerencsétlenül ért bele, hogy labdája a frissiben beállt, berobbanó Dragóner Filipet találta el, akiről a játékszer a hálóba pattant! 1–1

63. perc: hármat cserélt az Ajka. Dragóner Filip érkezett Szarka helyett, Tajthy helyett Rabatin folytatja, míg Berzsenyit Doncsecz váltotta.

59. perc: Tar csúnyán elnézett egy előreívelt labdát, amely átszállt felette, így Németh Krisztián megiramodhatott a kapu felé, azonban Kenderes beérte, végül az MTK rutinos támadója már csak gyenge lövést tudott megereszteni 15 méterről, amelyet Horváth könnyedén védett.

Az első félideihez hasonló harcossággal és lendülettel kezdte a második játékrészt mindkét csapat, de gólhelyzet még nem alakult ki.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, az MTK indította útjára a labdát. Csere nem volt a szünetben.A második félidei kezdőrúgást a napokban a 75. születésnapját ünneplő Brünyi Béla végezte el.

Poór és Sejben csatája (Fotó: Török Attila)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ér véget az első félidő, amely után az MTK 10-ra vezet. Az első 25 percben az ajkaiak jobban játszottak, az MTK gólja pedig a semmiből jött, de ezután a kék-fehérek átvették az irányítást és újabb gólokat is szerezhettek volna.

45. perc: egy könnyelműen eladott labdát Bognár szerzett meg az ellenfél térfelén, a balösszekötő helyén megiramodó Kovács Mátyáshoz passzolt, a támadó azonnal kapura lőtt, de Horváth bravúrral védett.

43. perc: a frissen beállt Bognár gurított be laposan jobbról szögletet, lendületből érkezett Kata, s a 16-os vonalától lőtt, a félmagas lövés centikkel ment el a bal sarok mellett!

41. perc: csere az MTK-nál, Stieber Zoltán helyett Bognár István folytatja a hazaiaknál.

37. perc: itt a meccs első sárgája, Poór Patrik kapta.

35. perc: GÓÓÓÓL, az első helyzetéből vezetést szerzett az MTK! A megiramodó Kata kényszerítőzött Németh Krisztiánnal, a visszakapott labdával pedig ziccerbe került, majd hat méterről a kapus mellett a bal sarokba pörgetett! 1–0

31. perc: egy előreívelt labdát Zsolnai fejelt le Szarka elé, az ajkai támadó úgy vette át a labdát, hogy a bizonytalankodó Szépét megkerülte, végül 15 méterről kapura lőtt, de Bobál önfeláldozóan belevetődött a labdába, s blokkolta a lövést!

Elmondhatjuk az első félidő derekán, hogy eddig az Ajka dominál, irányít, az MTK-nak még nem volt gólszerzési lehetősége.

22. perc: Csemer ívelt be jobbról szögletet, középen kavarodás alakult ki, végül Csizmadia félfordulatból, szép mozdulattal kapura lőtt 10 méterről, de Kocsis blokkolni tudott, s sarkáról lepattant a labda!

Űzi-hajtja csapatát Jeney Gyula, a vendégek trénere, míg a háttérben Horváth Dávid figyel (Fotó: Török Attila)

18. perc: EZT MEGÚSZTA AZ AJKA! Horváth Dániel egy hazaadásnál tétovázott, végül az őt megtámadó, s közel kerülő Németh Krisztián lábára rúgta a labdát, s a kapus szerencséjére a játékszer elpattant az MTK-támadó lábáról, így odalett a helyzet.

Nagy lendülettel kezdték a játékot a csapatok. Az utóbbi percekben elkezdett csöpögni az eső.

5. perc: itt az első lehetőség, egy kontra során Sejben indult meg a bal oldalon, majd egy csel után védője mellől 14 méterről kapura emelt, de a labda a felső sarok felett hagyta el a játékteret.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A labdát a fehérben szereplő vendégek indították útjára. A hazaiak szokásos kék-fehér szerelésükben.

ELŐZMÉNYEK

Az MTK kezdőcsapatából kikerült az alapembernek számító Bognár István, de a szlovák támadó, Nikolas Spalek sérülése után már a kispadon foglalhat helyet. A közelmúltban fejsérülést szenvedő Puskás-díjas Zsóri Dániel is felépült és a cserepadon kezdi a találkozót.

Ősszel Ajkán fordulatos mérkőzésen 3–2-re győzött az MTK.

Nem megy az utóbbi időszakban az MTK-nak, Horváth Dávid együttese az előző négy bajnokiját elveszítette és ha netán ma is vereséget szenved, komoly veszélybe kerülhet a vágyott feljutása. Az ajkaiak azonban felszabadultan játszhatnak, de bárhogy is alakul a bajnokság, alapembereikre továbbra is számítanak, hiszen hat játékossal szerződést hosszabbítottak. Mondani sem kell, a bakonyiak soha ilyen közel nem voltak az NB I-hez – az jelen pillanatban nem tudható, hogy vállalnák-e az élvonalat, az viszont biztos, hogy megkapták az NB I-es licencet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a zsinórban négy vereséget szenvedő MTK a legutóbbi tíz bajnokijából nyolcat megnyerő és már csak ötpontos hátrányban mögötte álló FC Ajka ellen.