Ekkor még bizakodtak a békéscsabaiak, hogy megszerzik a három pontot (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
Kétszer is vezetett a Békéscsaba, mégsem tudott nyerni, mert a Siófok a ráadásban egy pontot megmentett. A lila-fehérek továbbra is borotvaélen táncolnak a kiesés elleni harcban.

35. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BFC SIÓFOK 2–2 (2–1)
Békéscsaba, 1350
néző. Vezette: Rúsz Márton (ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás (Hodonicki, 86.) Albert I., Bora, Mikló – Hamed (Máris, 69.), Fazekas L., Kitl M., Futó – Czékus, Ilyés (Kóródi, 82.). Megbízott vezetőedző: Pásztor József
SIÓFOK: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni – Varjas, Szakály A., Polényi, Varga B., Volter (Major G., 62.) – Farkas B. (Dénes, 62.), Hegedűs M. (Girsik, 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Czékus (13.), Ilyés (40.), ill. Varjas (18.), Dénes (90+1.)
Pásztor József:
– Sajnos sorozatban nem tudjuk úgy lehozni a mérkőzéseket, hogy ne kapjunk gólt. Mindkét fejes gólt hárítani kellett volna. A legnagyobb baj az, hogy nem tudunk kilencven percen át koncentrálni, s emiatt a csapat mindig „hozza” a hibát. Pedig kúsztak-másztak a fiúk, de hiába vezetünk rendszerint, a végén mindig gólt kapunk.
Dragan Vukmir: – Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a hazai csapatnak nagyon kellett a három pont. Fiatal játékosokból álló csapatunk az első félidőben sok hibával futballozott, de akkor is küzdött, harcolt. A hosszabbításban megszerzett gólnak és az egy pontnak örülök.

Azonnal ellenfelének esett az NB II-es tagságért élet-halál harcot vívó Békéscsaba. Fölényét az is jelezte, hogy öt percen belül már a harmadik szögletet végezhette el Czékus Ádám. A sokat cselező, villámgyors csabai támadó nem sokkal ezután a meglepetésre kezdőbe állított Ilyés Tamás lövése után meg is szerezte a vezetést csapatának. Sokáig azonban nem örülhetett az Előre, mert az első siófoki szögletből Varjas Zoltán fejese után Krnács Richárd kapujában landolt a labda. A csabaiakat azonban nem sokkolta a gól, továbbra is mentek előre, minden egyes labdáért megharcoltak, és ennek eredményeképpen Ilyés Tamás egy pompás emeléssel újra a lilákat juttatta vezetéshez.

A szünet után a vendégek domináltak inkább, a Csaba visszahúzódott a saját térfelére és a kontrákra rendezkedett be. A Balaton-partiak többször jutottak el a kapujukig, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kidolgozni. Nem úgy a hosszabbításban, amikor a csereember, Dénes Csanád jókor állt, jó helyen és fejesével pontot mentett. 2–2

20. Dorogi FC356101929–54–2528

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: EGYENLÍTETT A SIÓFOK! A csereként beállt Dénes egy jobbról érkező labdát 8 méterről a kapu bal oldalába fejelte, 2–2.

90. perc: Három perc hosszabbítás.

90. perc: Mikló kapott sárgát.

88. perc: Szakály A. 25 méteres szabadrúgását követően fölé szállt a labda.

86. perc: Újabb csabai csere: Puskás helyén Hodonicki a pályán.

85. perc: Czékus szerzett labdát a saját térfelén, kicselezte védőjét, már a 16-oson belül járt, amikor 13 méterről lőtt, a labda a jobb kapufáról az alapvonalon túlra került.

82. perc: Ilyés helyett Kóródi Nándor lépett pályára a hazaiaknál.

Puskás Gábor harcban a labdáért (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

69. perc: Váltottak a csabaiak is, Hamed vonult le nagy taps kíséretében, helyére Máris Dominik állt be.

65. perc: Szakály A. lőtt középről, kapásból, a labda nem sokkal zúgott el a léc fölött.

62. perc: Hármat is cseréltek a vendégek: Farkast Dénes Csanád, Voltert Major Gergő, Hegedűst Girsik Áron Róbert váltotta.

A szünet utáni percekben a siófokiak az aktívabbak, de komoly helyzetekig nem jutottak.

52. perc: Hegedűs végzett el szabadrúgást a 16-os jobb sarkáról, ám lövése után a labda jócskán fölé szállt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés

45+1. perc:Véget ért az első félidő.

Volt feladata bőven Rúsz Márton játékvezetőnek (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

45+1. perc: Futószabálytalansága után kisebb dulakodás a siófoki térfélen, melynek végén Volter terült el a földön, aki rövid ápolás után folytathatta a játékot. A játékvezető előbb a csabainak, majd miután felépült, a vendégjátékosnak is felmutatta a sárga lapot.

45. perc: A játékvezető egy percet hosszabbít.

Puskás Gábor (fehérben) nagy munkát végzett, de mégsem örülhetett maradéktalanul (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)(Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

40. perc: Egy védőről kipattanó labdát Ilyés kapcsolt le, majd 16 méterre a kaputól jobbal alányesett a labdának, ami a kapus fölött a jobb alsó sarokba hullott. 2–1.

31. perc: Czékus már a hatodik szögletét végezte el, a labda veszélyesen csavarodott a kapu felé, Winter azonban óriási bravúrral védett.

30. perc: Hamed és SzakályAttila fejelt össze, de nem történt komolyabb baj, mindkét játékos folytatni tudta a játékot.

25. perc: Varga Bence vágta fel Puskást, villant a sárga.

18. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A SIÓFOK!Jobb oldali siófoki szöglet után a 16-oson belül jól helyezkedő Varjas Zoltán 10 méterről a léc alá fejelt, 1–1.

Ilyés Tamás (17) főszerepet vállalt a mérkőzésen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

13. perc: GÓÓÓL! VEZET A BÉKÉSCSABA! Ilyés robogott el a jobb oldalon, lapos beadásába Czékus beleért, a labda a kapus hasa alatt a háló közepébe gurult, 1–0.

A hivatalos nézőszám: 1350.

5. perc: Egy bal oldali hatalmas Futó-bedobást követőenHamedlőtt 8 méterről, labdáját Winter a léc fölé tolta.

A csabai Czékus Ádám ezen  napon is fáradhatatlan volt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

3. perc: Egy előreívelés után Hegedűs próbálta elérni a labdát, de Krnács üggyel-bajjal tisztázott előle.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát. A Békéscsaba tiszta fehérben, a Siófok kék-fekete szerelésben lépett pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi öt fordulóban mindössze négy pontot gyűjtő Békéscsaba a hat mérkőzés óta veretlen, ezalatt 14 pontot szerző Siófok ellen.

Összességében a 43. Békéscsaba–Siófok mérkőzés következik, melyből 18-szor a második vonalban csapott össze a két gárda. Az NB II-ben 3 döntetlen mellett 11 csabai győzelem mellett csak 4 siófoki siker született.