Parádézott a bajnokcsapat, győzelemmel ünnepelt a DVTK

B. CS.B. CS.
2023.04.30. 19:50
Obounet (70) kezdte meg a gólgyártást (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Diósgyőri VTK a játéknap előtt 15. helyen álló Aqvital FC Csákvárt fogadta, és győzte le a meccs első 18 percében szerzett három gólnak is köszönhetően, így ünnepelve meg a másodosztályú bajnoki címet.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–1 (3–1)
Diósgyőr, 5810
néző. Vezette: Derdák Marcell (Ország Péter, Király Zsolt)
DVTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs. (Viczián, a szünetben), Bárdos, Medgyes S. – Cseke, Holdampf, Bényei (Jurek, 77.) – Lőrinczy (Bertus, 77.), Lukács D., Obounet (Könyves, 87.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs (Koval, a szünetben), Körmendi – Posztobányi (Tamás N., 62.), Mészáros D. (Kocsis D., 78.) – Torvund (Janyicki, 78.), Vaskó, Ominger – Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Obounet (3.), Lukács D. (13.), Cseke (18.), ill. Vaskó (25.)
Kuznyecov Szergej: – Fiatal, motivált csapat ellen léptünk pályára, várható volt, hogy felszívják magukat, mivel közel állnak a veszélyzónához. Nagy koncentrációval játszottunk, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen húsz perc sem telt el, már három góllal vezettünk. Ennél jobb rajtot nem lehet kívánni. A folytatásban kissé több lett a magabiztosság a kelleténél, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Mivel régen nyert másodosztályú bajnokságot a klub, jogosan lehetünk büszkék. Boldogok vagyunk, hogy szurkolóinknak örömet tudtunk szerezni.
Tóth Balázs: – Gratulálok a Diósgyőrnek a feljutáshoz és a bajnoki címhez egyaránt, megérdemelték! Tisztában voltunk az erőviszonyokkal, szerettük volna elrontani a hazaiak ünneplését, sajnálatos módon ez nem sikerült, mert szinte pillanatok alatt három gólt kaptunk. Innen már nehéz felállni, de a második félidőben megmutattuk, hogy képesek vagyunk megnehezíteni egy jobb csapat dolgát is.

A Diósgyőr az MTK botlásának köszönhetően már bajnokként kezdte a meccset, meglehetősen vehemensen, remek játékkal, és ennek köszönhetően 18 perc alatt háromszor is ellenfele kapujába talált. A 3. percben Obounetről pattant a labda a kapu bal oldalába Lőrinczy szabadrúgása után, majd tíz perccel később Obounet kiugratása után Lukács Dánielküldte a gólvonalon túlra a labdát, a 18. percben pedig Lukács beadása után Cseke Benjámin fejelt a léc alá. Ekkorra tulajdonképpen eldőlt a meccs, a vendégek pedig Vaskó Tamáshátravitelével átálltak ötvédős játékra, hogy elkerüljék a kiütést. Utóbbi játékosnak a védelemből is volt lehetősége arra, hogy egy szöglet után fejjel szépítsen. Utána volt néhány próbálkozása a Csákvárnak, hogy közelebb kerüljön a Diósgyőrhöz, de ez nem jött össze a vendégeknek.

A második félidőben nagy nyomás alatt tartotta a csákvári kaput a Diósgyőr, de Lukács és Obounet helyzetei kimaradtak, Auerbach remekül védett. Lőrinczynek és Murkának volt még egy-egy kapufája, a gól nélküli második félidő után pedig jöhetett az ünnep. A lelátón, a pályán, a hazai öltözőben, Miskolc, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye több helyszínén, és távolabbi helyeken is. A DVTK két év NB II után bajnokként tér vissza az élvonalba. 3–1

20. Dorogi FC356101929–54–2528
Lukács Dániel (balra) is betalált (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc:Két perc hosszabbítás következik.

87. perc: Vaskó lövését védte a hazai kapus.

87. perc: Hazai csere, Obounet helyett Könyves a pályán.

85. perc: KAPUFA! Jobb oldali szöglet után Murka fejese találta el a felső lécet.

84. perc: Ominger lövését tenyerelte szögletre Danilovics.

Nem akart összejönni a negyedik diósgyőri gól (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

78. perc: Újabb kettős csere, Torvund helyett Janyicki, Mészáros D. helyett Kocsis D. állt be.

77. perc: Kettős csere, Bényei helyett Jurek, Lőrinczy helyettBertusfolytatja.

76. perc: Medgyes bal alsó sarokra tartó lövését védte a kapus.

74. perc: Mészáros D. kapott sárga lapot.

73. perc: KAPUFA! Obounet jobb oldali elfutása után Bényeihez passzolt, aki tovább tette a labdát Lőrinczynek, utóbbi 8 méterről a bal kapufatövét találta el.

71. perc: Obonuet balról érkező beadását Lőrinczy lőtte a rövid alsó sarok mellé.

69. perc: Obounet 18 méteres lövését piszkálta ki a bal felső sarok elől a csákvári kapus.

63. perc: Baracskai kísérlete egy védőről pattant szögletre.

62. perc: Posztobányi helyett Tamás N. állt be.

A második félidőben már egy fokkal jobban védekezett a sárga mezes Csákvár (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

61. perc: Medgyes balról érkező beadását Lukács D. bólintotta a jobb alsó sarok mellé.

58. perc: Obounet húzta el a labdát a kapus mellett, de már nem érte el az alapvonal előtt.

54. perc: Lőrinczy beadása után Lukács D. fejesét védte a vendégkapus, majd Obounet ismétlését is mentette Auerbach.

49. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, ami 5810 fő.

48. perc: Obounet balról érkező beadását húzta le Auerbach.

46. perc: Csere mindkét oldalon, Karacs helyett Koval jött be, Szatmári helyett pedig Viczián.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Lőrinczy Attila (labdával) is sok gondot okozott a csákvári védelemnek (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc:Egy perc hosszabbítás következik.

43. perc: Cseke beadása után Bényei fejese kerülte el a bal alsó sarkot.

42. perc: Lukács D. lövése akadt el a védőkben.

36. perc: Karacs kapott sárga lapot Obounet felvágásáért.

Lukács Dániel és társai jól futballoztak (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

32. perc: Torvund bombázott jobbról a jobb kapufa mellé.

30. perc: Baracskai lőtt 19 méterről a léc fölé.

29. perc: Lukács D. szólója végén a bal kapufa mellé lőtt.

25. perc: GÓÓÓL! Posztobányi balról érkező beívelését a hosszú oldalon Vaskó fejelte kapura, a labdába ugyan Holdampf fejjel beleért, de a játékszer a bal felső sarokba vágódott, 3–1.

23. perc: Lukács D. balról eleresztett löketét hárította a vendégkapus.

18. perc: GÓÓÓL! Lukács D. futott el a bal oldalon, majd jól adott középre, Cseke pedig 7 méterről a léc alá fejelt, 3–0.

14. perc: Obounet lőtt 16 méterről, centikkel a bal felső sarok fölé.

Lukács Dánielék hamar lerendezték a meccset (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

13. perc: GÓÓÓL! Obounet jobbról remekül ugratta ki Lukács D.-t, aki ugyanarról az oldalról, 8 méterről, laposan a kapuba bombázott, 2–0.

10. perc: Lukács D. beadását fogta meg Auerbach.

7. perc: Cseke lőtt 16 méterről a kapu fölé.

3. perc: GÓÓÓL! Lőrinczy jobb oldali szabadrúgása után a középen lévők elvétették a labdát, viszont a hosszú oldalon, a kaputól 5 méterre érkező Obounetról a kapu jobb oldalába pattant a labda, 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

–2. perc: A diósgyőri drukkerek, akik 5000-nél is többen lehetnek a lelátón, a csapatok pályára vonulása után, a DVTK-induló eléneklését követően, a hazai gárdát a „bajnokcsapat” kiáltással köszöntötték.

–11. perc: Bajnok lett a DVTK, mivel az MTK Budapest–FC Ajka mérkőzés 1–1-es döntetlennel ért véget, és ezzel eldőlt, hogy az évadból hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül a Diósgyőr behozhatatlan előnyre tett szert a 2. helyezett MTK-val szemben. A piros-fehéreknek ez a mostani a hetedik másodosztályú bajnoki címük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hét fordulóban 19 pontot gyűjtő, listavezető Diósgyőr a bennmaradásért küzdő, de hármas vereségsorozatban lévő Csákvár ellen.