Majdnem unalomba fulladt a mérkőzés, nem is esett gól Gyirmóton

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.04.30. 16:50
Legalább küzdelem volt olykor, ha már helyzet nem nagyon (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a negyedik helyezett Gyirmót a nyolcadik helyen álló Pécset fogadta. A találkozó nagyon kevés izgalmat és helyzetet hozott, így nem is csoda, hogy 0–0-val zárult.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–PÉCSI MFC 0–0
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 626néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Vad Anita)
GYIRMÓT:Rusák – Szegi, Polgár, Hudák D. (Csörgő V., a szünetben), Helembai – Kovács M. – Erdei M. (Simon András, 76.), Nagy Patrik (Berki I., 76.), Madarász M., Medgyes Z. – Pethő B. (Kicsun, 63.). Vezetőedző: Csertői Aurél
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Katona L., Majnovics – Terbe (Kocsis B., 61.), Krausz (Kártik, 69.), Kesztyűs B. – Bukovics (Gera Zalán, 61.), Tóth-Gábor (Harsányi I., 66.), Szabó M. Vezetőedző: Weitner Ádám
Csertői Aurél: – Mindkét csapat sok hibával játszott. A nagyobb helyzeteket mi dolgoztuk ki, de az érezhetően döntetlenre játszó ellenfél jól védekezett.
Weitner Ádám: – Végig szervezetten és fegyelmezetten játszottunk. Igazságos a döntetlen, értékes pontot szereztünk egy jó csapat otthonában.

Borzasztó első félidőt láthatott az a néhány száz néző, aki kilátogatott a Gyirmót és a Pécs összecsapására. Gyakorlatilag egy-két kósza lövést lehetett csak feljegyezni, amelyekből a legtöbb nem is találta el a kaput, és ha mégis, akkor is rendkívül veszélytelen volt. Sajnos azt sem lehetett látni, hogy melyik csapat akar nyerni ezen a találkozón, annyira elképzelés nélküli volt a játék mindkét oldalon, egyáltalán nem vállaltak kockázatot a játékosok.

A folytatás hangyányival több izgalmat hozott, legalábbis a Gyirmóton érződött, hogy szeretne három pontot szerezni. Pethő Bence fejében azonban ott maradt a gól, mivel öt méterről fölé bólintott. Még egy komolyabb helyzet alakult ki a pécsi kapu előtt, Madarász Márk lövését védte Helesfay Donát. A PMFC nem is nagyon próbálkozott, a vendégek jól látható módon egy pontért érkeztek, és meg is szerezték, mert ugyan a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, ám kevés helyzetüket ők sem tudták gólra váltani. 0–0

20. Dorogi FC356101929–54–2528

Pethő Bence (jobbra) nevéhez fűződött a meccs legnagyobb helyzete (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, nem született gól a Gyirmót és a Pécs meccsén!

90. perc: Két percet hosszabbít Farkas Tibor játékvezető.

88. perc: Megint Szabót faultolták le. Berki buktatta, így ismét villant a sárga lap.

85. perc: Szabó már harmadszor áldozat, ezúttal Szegi rúgott oda neki sárga lapot érően.

81. perc: Kocsis ütközte le Medgyest, az első pécsi sárga.

76. perc: Kettős hazai csere. Erdei Milán és Nagy Patrik helyén Simon András és Berki István.

75. perc: Kovács tette ki balra a labdát Medgyesnek, ő továbbpasszolt Madarásznak, aki 10 méterről laposan lőtt, Helesfay lábbal védett! Ez helyzet volt!

Helembaiék (sárgában) ritkán tudtak veszélyeztetni a szélen (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

71. perc: Erdei nem hagyott elvégezni egy szabadrúgást, be is sárgult.

69. perc: Krausz Raul-Zoran nem is tudja folytatni, Kártik Bálint érkezett a helyére.

67. perc: Krausznak lépett oda Kovács, sárga lap.

66. perc: Tóth-Gábor Kristóf megsérült, Harsányi István állt be a helyére.

63. perc: Pethő Bencét váltja Kicsun Jevhenyij.

61. perc: Kettős csere a vendégeknél. Bukovics András és Terbe Botond helyén Gera Zalán és Kocsis Bence.

Majnovicsék (16) a védekezésre helyezték a hangsúlyt (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

60. perc: Tóth-Gábor lőtt 15 méterről, Rusák a rövidnél fogta.

53. perc: Végre valami izgalom! Medgyes jobb oldali beadása után Pethő 5 méterről fölé fejelt!Közel járt a gólhoz a Gyirmót.

A hivatalos nézőszám: 626.

49. perc: Medgyes húzta vissza Szabót, ezért járt a sárga lap.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, Hudák Dávidot váltotta Csörgő Viktor a hazaiaknál.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

A kevés alkalmak egyike, amikor a kapuk előtt történt valami az első félidőben (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

45+1. perc: Vége az első félidőnek! Reméljük, a folytatás izgalmasabb lesz.

45. perc: Egy perc a ráadás.

43. perc: Madarász húzta vissza Szabót, sárga lap.

31. perc: Ezúttal Helembai próbálkozott 20 méterről, de ő is fölé durrantott.

30. perc: Terbe lőtt jócskán fölé 16 méterről.

Tóth-Gábor Kristóf (pirosban) nem tudott veszélyes lenni (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

Nem nagyon történik semmi a pályán, ami veszélyt jelentene valamelyik kapura.

13. perc: Tóth-Gábor lőtt 10 méterről mellé.

8. perc: Szabó lőtt 30 méterről, Rusák könnyedén fogta.

A Gyirmót tiszta sárgában, a Pécs piros felsőben és sportszárban, illetve fekete nadrágban lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Ősszel a két csapat 1–1-et játszott egymással Tóth-Gábor Kristóf és Erdei Milán góljaival.

Nincs a legjobb formában a Gyirmót, mivel az utolsó öt találkozójából csak egyet nyert meg, ráadásul szerdán rangadót bukott el a harmadik helyen álló Ajkával szemben (0–1). A dobogó így távolabb került a kisalföldi együttestől, ám ha a Pécs ellen sikerül győzni, az Ajka pedig kikap az MTK-tól, akkor újra lőtávolon belülre kerülhet a harmadik hely.

Pocsék sorozatban van a PMFC, hiszen legutóbb március 5-én tudott nyerni az NB II-ben. Az azóta lejátszott nyolc mérkőzésen három döntetlen és öt vereség, illetve négy rúgott és tíz kapott gól a mérleg. Nem csoda, hogy már csak nyolcadik a pécsi csapat, amely ha nem vigyáz, még hátrébb is csúszhat a tabellán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a dobogóra még mindig pályázó Gyirmót a nyolc meccse nyeretlen Pécs ellen.