Döntetlen a megyei rangadón, ikszelt az ETO Óváron

Pandur GergőPandur Gergő
2023.04.30. 16:50
Továbbra sem megy a zöld mezes ETO-nak (Fotó: Credobus Mosonmagyaróvár)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a 13. helyen álló Mosonmagyaróvár a 11. ETO-t fogadta. Kevés lehetőség, mezőnyben folyó játék jellemezte a találkozót, de az óváriak nyerhettek volna a végén, viszont a végeredmény maradt 0–0!

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–ETO FC GYŐR 0–0
Mosonmagyaróvár, 1200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Szécsényi István, Márkus Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Vukaszovics, Végh B.Jasarevic (Nagy Z., a szünetben.), Illés D. (Nagy K., 65.), Szalka (Korbély, 54.) – Puhtjejev (Gáncs, 65.).Vezetőedző: Király József
ETO:Fadgyas – Deákovits, Fodor F., Urblík N., Csontos D. – Tuboly (Vingler, 58.), Toma Gy. – Borsos F. (Huszár M., 58.), Vitális M. (Lacza, 81.), Kiss Bence (Bekker, 68.), Szendrei Á. (Priskin, 58.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Király József: – Az első félidőben mindkét csapat nyílt sisakos játékot vívott, ekkor több lehetőségünk is volt gólt szerezni. A fordulás után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, ez az egy pont sokat érhet a végelszámolásnál.
Antonio Munoz: – Hat fiatallal álltunk ki erre a komplikált mérkőzésre, a jövőben azért dolgozunk, hogy ilyen meccseket megnyerjünk.

Az első félidőt a hazaiak kezdték jobban, viszont komoly lehetőségeket ők sem tudtak kialakítani. Mezőnyben folyt a játék leginkább, de volt néhány próbálkozás, mint például a 22. percben, ekkor Vukaszovics próbálkozott 18 méterről, de fölé lőtt. Négy perccel később Szalka emelt kapu fölé a tizenhatoson belülről. A második félidő első fél órájában sem jutottak el a csapatok komolyabb helyzetekig vagy ziccerekig. A 79. percben aztán Korbély szögletére tökéletesen érkezett Végh Bence, de a fejesét a gólvonalról mentették a védők. A maradék időben nem volt egyik csapatnak sem helyzete, így maradt a 0–0.

20. Dorogi FC356101929–54–2528

Horváth Kevinék (jobbra) gólt érően nem tudták feltörni a győri védelmet (Fotó: Credobus Mosonmagyaróvár)

90+2: Vége a mérkőzésnek.

2 perc lesz a hosszabbítás.

81. perc: Vitális helyére, Lacza érkezett.

79. perc: Korbély szöglete után Végh fejesét a gólvonalról mentették a védők!

68. perc: Újabb csere, Kiss Bencét, Bekker Roland váltotta.

65. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Nagy Kevin érkezett Illés helyére, Gáncs Botond pedig Phutjejev helyére.

Inkább párharcokat hozott a meccs, mint helyzeteket (Fotó: Credobus Mosonmagyaróvár)

58. perc: Hármas csere a vendégeknél Szendrei Ákos, Borsos Filip és Tuboly hagyta el a pályát, helyükre Priskin, Vingler és Huszár érkezett.

54. perc: Cserélt az óvár csapata, Szalka helyére Korbély érkezett.

46. perc: Cseréltek a szünetben a hazaiak, Jasarevic helyére Nagy Zoárd érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Credobus Mosonmagyaróvár)

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

26. perc: Ismét egy hazai próbálkozás, most Szalka emelt kapu fölé.

22. perc: Vukaszovics elé került a labda és kapásból lőtt 18 méterről, de elkerülte a labda a kaput.

15. perc: A vendégek végeztek el egy veszélyes szögletet, de a labda Heinrich kezében kötött ki.

1. perc: A hazaiak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két mérkőzését megnyerő Mosonmagyaróvár az előző két fordulóban mindössze egy pontot összekaparó ETO ellen. Ha a hazaiak nyerik a kisalföldi rangadót, megelőzik a győrieket.